Üniversite Ve Meslek Seçimi

'Bilim ve Teknik' forumunda DaRkNeSNiGhT tarafından 5 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

  Katılım:
  3 Şubat 2017
  Mesaj:
  172
  Alınan Beğeniler:
  100

  Özel Mesaj
  Esselamu Aleykum ve Rahmetullah;
  Ben her zaman siber güvenlik alanında ilerlemek istemişimdir.Bu yüzden üniversitede de bu bölümü seçmeyi düşünüyordum. Şu ana kadar 30-35 üniversite hocası vb konustum fakat türkiyede maalesef böyle bir bölüm olmadığını öğrendim.Ama buna benzer bir bölüm bulunmakta adı : Bilgi Güvenliği
  Bu bölüm hakkında bir bilgisi olan ve ya bu bölümde okuyan ve ya okumuş olan birinin yardımı benim için çok önemlidir.ederim

  Şimdiden teşekkür ederim
   
  Katılım:
  3 Şubat 2017
  Mesaj:
  172
  Alınan Beğeniler:
  100

  Özel Mesaj
  AYDOĞAN komutanım konunun tam olarak yerini ve uygunluğunu bilmediğim ve bu bölüme daha uygun gördüğüm için buraya konuyu açtım.
  Konu yanlış yerde ise konuyu uygun bölüme taşır mısınız ? Şimdiden teşekkür ederim
   
  Katılım:
  19 Ekim 2016
  Mesaj:
  164
  Alınan Beğeniler:
  61

  Özel Mesaj
  Ülke olarak bilişim teknolojilerinin maalesef ki önemini kavramakta geç kaldık fakat son zamanlarda gözlemlediğim kadarıyla BTK sürekli ilkokul düzeyindeki öğrencilerle seminerler, kodlama dersleri, liselerde kodlama eğitimleri, eğitim bilişim ağında kodlama eğitimleri vs. görmek beni bu konuda çalışmalar olduğuna ikna etti. İnanıyorum ki yakın zamanda üniversiteler de de alan daha da genişletilecektir. Şimdilik seçilebilecek en mantıklı bölümler yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği gibi duruyor. Benim de aklımı kurcalıyor uzun zamandır fakat henüz net bir karar veremedim devrem. Başarılar.
   
  Katılım:
  28 Kasım 2015
  Mesaj:
  77
  Alınan Beğeniler:
  58
  Meslek:
  belirtmek istemiyorum.

  Özel Mesaj
  merhaba devrem geleceğin için iyi düşünmüşsün hocaların pek yeni gündemi takip etmiyor sanıyorum türkiyede siber güvenlik için bir devlet üniversitesinde bölüm açıldı adı adli bilişim bölümü elazığ fırat üniversitesinde mevcut eyer kafana yatarsa bir bak derim.
   
  DaRkNeSNiGhT bunu beğendi.
  Katılım:
  6 Ekim 2016
  Mesaj:
  243
  Alınan Beğeniler:
  221

  Özel Mesaj
  Ben üniversitede bilg. müh. okuyorum. Hemen hemen herseyin temelini ögreniyorsun zaten. Yazilim dilleri, sosyal mühendislik, isletim sistemlerini ve bunun gibi bir cok bilginin temelini veriyorlar zaten. Ileride kendin yönünü belirliyorsun ve ona göre yolunu ciziyorsun. Ben mesela hep oyun yazilimi istemistim. Kendim biraz ugrastiktan sonra bana göre olmadigini fark ettim. System yazilimlari veya siber güvenlik daha cok ilgimi cektigi icin gerekeni ögrenebilirsin. Temel bilgin olduktan sonra geri kalanini ögrenmek pekte zor degil. Nekadar calistigina baglidir.
   
  DaRkNeSNiGhT ve -Kehkesan- bunu beğendi.
 1. No_One Atıldı

  Katılım:
  31 Mart 2018
  Mesaj:
  20
  Alınan Beğeniler:
  13
  Meslek:
  Computer Engineer

  Özel Mesaj
  Bilgisayar Mühendisliğini okumanı tavsiye ederim ben de.Kendi alanına göre ilerlersin.Ben de 2 sene kendimi oyunu çok sevdiğim için oyun yazılımı ile uğraştım fakat daima bu hacker işlerini sevdiğim için artık ben de siber güvenlik alanına geçmeyi düşündüm bu sene ve o alana kaydım.DuhaYunus'un dediği gibi kendi yolunu sen çizersin.
   
  DaRkNeSNiGhT bunu beğendi.
  Katılım:
  3 Şubat 2017
  Mesaj:
  172
  Alınan Beğeniler:
  100

  Özel Mesaj
  Hepinize çok teşekkür ederim sayenizde istediğim mesleğin üniversitedeki benzer alanını buldum Bilgi Güvenliği
   
  DuhaYunus bunu beğendi.