Üniversite Ve Meslek Seçimi

'Bilim ve Teknik' forumunda DaRkNeSNiGhT tarafından 5 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

Alınan Beğeniler:
    100

Özel Mesaj
    Esselamu Aleykum ve Rahmetullah;
    Ben her zaman siber güvenlik alanında ilerlemek istemişimdir.Bu yüzden üniversitede de bu bölümü seçmeyi düşünüyordum. Şu ana kadar 30-35 üniversite hocası vb konustum fakat türkiyede maalesef böyle bir bölüm olmadığını öğrendim.Ama buna benzer bir bölüm bulunmakta adı : Bilgi Güvenliği
    Bu bölüm hakkında bir bilgisi olan ve ya bu bölümde okuyan ve ya okumuş olan birinin yardımı benim için çok önemlidir.ederim

Şimdiden teşekkür ederim

Alınan Beğeniler:
    100

Özel Mesaj
    AYDOĞAN komutanım konunun tam olarak yerini ve uygunluğunu bilmediğim ve bu bölüme daha uygun gördüğüm için buraya konuyu açtım.
    Konu yanlış yerde ise konuyu uygun bölüme taşır mısınız ? Şimdiden teşekkür ederim

Alınan Beğeniler:
    61

Özel Mesaj
    Ülke olarak bilişim teknolojilerinin maalesef ki önemini kavramakta geç kaldık fakat son zamanlarda gözlemlediğim kadarıyla BTK sürekli ilkokul düzeyindeki öğrencilerle seminerler, kodlama dersleri, liselerde kodlama eğitimleri, eğitim bilişim ağında kodlama eğitimleri vs. görmek beni bu konuda çalışmalar olduğuna ikna etti. İnanıyorum ki yakın zamanda üniversiteler de de alan daha da genişletilecektir. Şimdilik seçilebilecek en mantıklı bölümler yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği gibi duruyor. Benim de aklımı kurcalıyor uzun zamandır fakat henüz net bir karar veremedim devrem. Başarılar.

Alınan Beğeniler:
    58
    Meslek:
    belirtmek istemiyorum.

Özel Mesaj
    merhaba devrem geleceğin için iyi düşünmüşsün hocaların pek yeni gündemi takip etmiyor sanıyorum türkiyede siber güvenlik için bir devlet üniversitesinde bölüm açıldı adı adli bilişim bölümü elazığ fırat üniversitesinde mevcut eyer kafana yatarsa bir bak derim.

DaRkNeSNiGhT bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    221

Özel Mesaj
    Ben üniversitede bilg. müh. okuyorum. Hemen hemen herseyin temelini ögreniyorsun zaten. Yazilim dilleri, sosyal mühendislik, isletim sistemlerini ve bunun gibi bir cok bilginin temelini veriyorlar zaten. Ileride kendin yönünü belirliyorsun ve ona göre yolunu ciziyorsun. Ben mesela hep oyun yazilimi istemistim. Kendim biraz ugrastiktan sonra bana göre olmadigini fark ettim. System yazilimlari veya siber güvenlik daha cok ilgimi cektigi icin gerekeni ögrenebilirsin. Temel bilgin olduktan sonra geri kalanini ögrenmek pekte zor degil. Nekadar calistigina baglidir.

DaRkNeSNiGhT ve -Kehkesan- bunu beğendi.
  1. No_One Atıldı

Alınan Beğeniler:
    13
    Meslek:
    Computer Engineer

Özel Mesaj
    Bilgisayar Mühendisliğini okumanı tavsiye ederim ben de.Kendi alanına göre ilerlersin.Ben de 2 sene kendimi oyunu çok sevdiğim için oyun yazılımı ile uğraştım fakat daima bu hacker işlerini sevdiğim için artık ben de siber güvenlik alanına geçmeyi düşündüm bu sene ve o alana kaydım.DuhaYunus'un dediği gibi kendi yolunu sen çizersin.

DaRkNeSNiGhT bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    100

Özel Mesaj
    Hepinize çok teşekkür ederim sayenizde istediğim mesleğin üniversitedeki benzer alanını buldum Bilgi Güvenliği

DuhaYunus bunu beğendi.