1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

2. Düzey Hack Dersleri #4- Shell Hakkında Detaylar

'Web Hacking ve Güvenlik' forumunda ERVAH-I-EZEL tarafından 16 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. BeyasX Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    29

Özel Mesaj
    Devrem benim 2 sorum var bu konuda birincisi ben bir siteye shellimi dediğin şekilde jpg olarak attım ama çalışmıyor ve sitenin ortasında küçük bir resim baloncuğu varmış gibi gözüküyor biliyorsun rte hackte siteye birşeyler yükleyebiliyoruz ve yüklediğimiz yeri zaten bize veriyor ben bu yöntemle denedim ve verdigi linkle girdim ama olmadı bu konuda ne yapmalıyım? İkinci olarak loglu shelli mesela işimize yarıyacak bir programa veya işimize yarıyacak bir virüs yükleyecek siteye yönlendirmek nasıl olur. Vede 2 soruyu geçerek :D shell kodlamak için hangi programlama dilini bilmeliyiz. Şimdiden teşekkürler :)

TheMaraz ve ERVAH-I-EZEL bunu beğendi.
  2. THE AVENGER Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    13,211
    Meslek:
    GİZLİ

Özel Mesaj
    Böyle devam et her başarının bir karşılığı vardır .

fehva, TheMaraz, ERVAH-I-EZEL ve 1 kişi daha bunu beğendi.
    • Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,144

Özel Mesaj
    Komutanim rutbeniz geri gelecekmi?

ERVAH-I-EZEL bunu beğendi.
  3. ERVAH-I-EZEL Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,803

Özel Mesaj
    Birincisi eğer shell'ini resim şeklinde yükleyebildiysen doğru yoldasın. O baloncuk karşına gelmiş çünkü ortalıkta resim yok, shell var. Baloncuğun üzerine sağ tıkla ve yeni sekmede aç. Eğer shell yüklendiyse açılacaktır.

RTE açığına gelince, artık eskimeye başladı ve bazılarına İndex bile yüklenmiyor. Shell'i de yükleyememiş olabilirsin veya sunucu Antivirüs taraması yapıyorsa eğer Shell'i yüklediğin gibi silmiştir.

Loglu Shell'i yönlendirmek biraz sakat iştir. Öncelikle o loglu shell'i kendi sitene veya başka bir yere yükleyeceksin. E peki sonra sen bunu başkasına yönlendirince eline ne geçecek? Zaten site senin elinde. Yapman gereken loglu shell'i dışarıda bir yerde paylaşmak olacaktır. Eğer biri senin paylaştığın shell'i indirir ve bir sitede kullanırsa ancak o zaman işine yarar.

Shell kodlamak için önce web kodlama temelini yani Html öğrenmelisin. Eğer hazırladığım shell karmaşık olmasın ve görsel açıdan hoş olsun diyorsan Css öğrenmelisin. Daha sonra Php veya Asp.Net gibi bir sunucu yorumlama dili öğrenmelisin. Hangisini ögreneceğin sana kalmış, istersen ikisini de öğren ama Php daha çok kullanılıyor sitelerde. Yani demek istediğim eğer site Asp ile kodlanmışsa Php shell yüklenmez. ;) Benim Web Kodlama ile ilgili konularım var, bakabilirsin.

İyi forumlar...

ihtiras08, GHOSTMANPERFECT ve BeyasX bunu beğendi.
  4. BeyasX Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    29

Özel Mesaj
    benim amacım loglu shell üzerinden shelli atanın bilgisayarına ulaşabilmek :D

5. ERVAH-I-EZEL Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,803

Özel Mesaj
    O zaman yapacağın şey "Keylogger" ve "Rat" ne olduğunu öğrenmek. Sonra kendi hayal gücünle karşı tarafa yedirmek. Bunun için bol bol sosyal mühendislik ile ilgili makaleler okumalısın, hayal gücün gelişir. ;)

Size ne şekilde hitap etmeliyim bilemedim ama ne olursa olsun bizim komutanımızsınız. Sağolun komutanım!

6. BeyasX Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    29

Özel Mesaj
    sağolasın yarın bakıcam inşallah onlarada bu arada eski olduğu için çalıştırmadı heralde yoksa resim mesim yutturduk servera silinme gibi bir olayda yok çıkıp girdim aynı yerinde :D avenger komutanım emekli yada rütbesi eskiden daha yüksek olan komutanlarıma farklı bir profil yapılabilir sanki erlerden yüksek komutanlardan düşük bir rütbe :)

Atilla-Han ve ERVAH-I-EZEL bunu beğendi.
  7. ERVAH-I-EZEL Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,803

Özel Mesaj
    Üsteğmendi devrem birkaç gün önceye kadar ama şuanda kadro yenilemesi yapılıyor ve bu yüzden bazı paşalarımız (Generaller) bile er rütbesinde. Yoksa komutanımızın çok güzel bordo bereli bir profili vardı. :)

BeyasX, Atilla-Han ve TheMaraz bunu beğendi.
  8. TheMaraz Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    462

Özel Mesaj
    Komutanım bizde çok emeğiniz var. İnşallah profilinize en erken zamanda geri kavuşursunuz. @ERVAH-I-EZEL devrem doğru söylüyor ne kadar profiliniz bizimle aynı olsa da komutanımızsınız. :)

ERVAH-I-EZEL, THE AVENGER ve Atilla-Han bunu beğendi.
  9. BeyasX Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    29

Özel Mesaj
    yok ben geri dönecekler için söylemedim bunu devrem emekli olan komutanlar yada eskiden komutan olan ama komutanlığı bırakan erlere küçük bir farklılık eklenebilir :D

10. Hanifican35 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    88

Özel Mesaj
    devrem zaten cat /etc/passwd komutu webr00t shellde kullanılıyor conmfig çekerken bunlar exploitlerdede sızdıktan sonra kullanılan komutlar çok güzel olmuş eline sağlık :)

11. BAYULKEN Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,536

Özel Mesaj
    Ervah-I-EZHEL tertip elinde şu K2LL33D shelli bulunuyorsa indirmek için link verir misin :)
    veya config için güzel birşeylerde olabilir :)

12. marazyigit Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    2,829

Özel Mesaj
    Keşke bütün sehller birleşse ve güzel bir şey ortaya çıksa
    Log=çerez diyebilir miyiz

13. ERVAH-I-EZEL Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,803

Özel Mesaj
    http://dosya.co/cxk9eg9e40sx/K2LL33D.rar.html
    Bu falan var devrem bir de başka timlerden paylaşım falan yapılmış. Virüs taraması falan yok ama ben genelde salla gitsin diye indiriyorum. Sonuçta bu dosyaları rarlayıp öyle internete atıyorlar. Rarın içine bakıyorum. Garip bir şey yoksa dosyaları çıkarıyorum.

https://forum.ayyildiz.org/konu/dev-hack-arşivi-v1.120980/
    Benim arşivde de var aslında...

BAYULKEN ve CANERBYD bunu beğendi.
  14. CANERBYD Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,538

Özel Mesaj
    devrem mass shell varmı logsuz

15. sonOSMANLI10 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    17
    Meslek:
    ÜNİVERSİTE OKUYORUM

Özel Mesaj
    Devrem eline sağlık güzel anlatımlar

16. Persious Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    293

Özel Mesaj
    Ellerine kollarına saglık yararlı konu

17. TuRKYlLDlZl Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    71

Özel Mesaj
    Saol devrem ellerine sağlık

18. toyer Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1

Özel Mesaj
    Arkadaşlar merhaba, ben aranızda torunda da öte bir durumdayım, parasal olarak imkanım var, ancak ögrenim konusunda kısıtlıyım, shell olayını bana öğretecek birilerini arıyorum, belki emek satın almak olarak görebilirsiniz, ama ben sadece eğitim almak istiyorum. Bana eğitim verecek arkadaşlarla iletişim kurmaktan memnuniyet duyarım. Mesaj konusu acamadım sitede, bu nedenle buradan yazmak istedim. Herkese başarılar dilerim

BAYULKEN bunu beğendi.
  19. BAYULKEN Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,536

Özel Mesaj
    Arşivi tekrar inceleyeceğim teşekkur ederim tertip :")

Xvhackerz ve HARDEF bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş