1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

57.alay Destanı.

'Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' forumunda 35Turan tarafından 17 Aralık 2020 tarihinde açılan konu

1. 35Turan Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    57

Özel Mesaj
    Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum'' diyen Mustafa Kemal'in emrine harfiyen uyan kahramanlar.

Çanakkale Destanını Başlatan Kahramanlar

Savaşın başlangıcı sayılan ilk Anzak çıkarmasına karşı koyan 57. piyade alayı Mustafa Kemal tarafından eğitime tutulup hazırlanmıştı. Çıkartmanın yapıldığı yere yakın olan birlik emir gelmemesine rağmen Atatürk'ün inisiyatifiyle taarruza geçmiştir.

Emir Sadece Taarruz Değildi

57. Alay bizzat Mustafa Kemal'in yönetiminde kendisinden yaklaşık 5 kat daha büyük bir düşman gücüne karşı taarruza geçmiştir. Tarihe geçen ''Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimizi başka birlik ve komutanlar alacak" emrine aynen uyulmuştur.

Kurban Bayramının İlk Günüydü

Bütün askerler siperlerde bayramlaştı, Kuran okundu ve dehşet verici savaş başladı. 10'ar kişilik gruplar halinde düşmana saldıran 57. Alay binlerce düşman askerini geride bırakarak kaçan Anzaklara ilk derslerini vermişlerdi.

Bir Günde Tüm Alay Şehit Oldu

26 Nisan Günü Yarbay Hüseyin Avni Bey'de dahil olmak üzere alayın tümü şehit olmuştu. Görev yerine getirilmiş 19. Tümen yardıma yetişmiş ve anzaklar büyük kayıplar vererek geri çekilmek zorunda kalmıştır.

57. Alay Türk Ordusunda Hiçbir Alaya Verilmiyor

Bu kahramanların anısına Türk ordusunda 57. Alay bulunmamaktadır. 57. Alay, dünya üzerinde en çok madalya sahibi olan alay olduğu için dünyanın en kahraman alayı olarak nitelendirilmektedir.

2. seloserr Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    13

Özel Mesaj
    Türk milleti var olsun Allah yar ve yardimcimiz olsun

3. Serkan1903 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    358

Özel Mesaj
    Allah türk milletinin yar ve yardımcısı olsun

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    5

Özel Mesaj
    Allah Türk'ü korusun........

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    25

Özel Mesaj
    Ne Mutlu Türküm Diyene !

Tüm Kahramanlarımızı Allah korusun ve Ay yıldız Tim ekibine tüm yüce Türk koruyucularına yardım etsin .

Cyber1adam ve Orion-Pax bunu beğendi.
  4. SemseddinBey Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    18

Özel Mesaj
    Severek okudum eline sağlık.

Cyber1adam ve Orion-Pax bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş