After Effects Başlangıcı

'After Effect' forumunda Ayyıldıztalha tarafından 30 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

Alınan Beğeniler:
    28

Özel Mesaj
    Selamınaleyküm Arkadaşlar

Bir zamandır SONY VEGAS kasıyorum. Premier de biraz var ancak istediğimiz türde videolar için After Effects gerekiyor. Kasım'ın 3'ü Cuma günü After Effects'e başlamayı düşünüyorum. Çok az bilgim var yani en baştan başlayacağım da diyebiliriz. Benim gibi başlayacak veya başlama niyeti olan varsa buradan görüşelim ve birlikte bir plan yapalım. Gerekirse özel ders kurs vs. bu işin .ilk adımını atalım.

Toyonzade bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    1

Özel Mesaj
    Ayyıldız Team Sizi Çooook Seviyorum

BAYULKEN bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    2

Özel Mesaj
    ben varım kardeşim

Alınan Beğeniler:
    2

Özel Mesaj
    Kardeşim bu arada mecıkslede ilgim var her 3 ünüde bilmek isterim

Alınan Beğeniler:
    75

Özel Mesaj
    devrelerim haddim olmadan söylüyorum :( askeri rütbe sistemi işliyor burada :( o yüzden kardeşim vs) leri kullanmazsanız sizin için daha güzel olur :) haddim olmadan söylemek istedim

Alınan Beğeniler:
    2

Özel Mesaj
    Sıkıntı yok devrem arada bizde unutuyoruz

Alınan Beğeniler:
    44

Özel Mesaj
    Herkes bilir çoğu adobe programı birbirleriyle bağlantılı programlardır. After effects ile videolarınıza efektler verebilirsiniz renklerle oynayabilirsiniz. Premiere ise kesme yapıştırma gibi edit işlerine yarar. Video montaj öğrenmek istiyorsanız benim tavsiyem önce premiere öğrenmeniz. Bol bol örnek video editleyin. Özellikleri deneyin ve sonra daha kapsamlı efektler için after effects e geçin. İkisinden birini kullanmayı iyi öğrenirseniz ikisini de rahatlıkla öğrenebilirsiniz benzer programlardır. Özel derslere gerek olduğunu düşünmüyorum. Bol bol kurcalayın programları ve youtube de tonla bilgi verici videolar var oradan yeterli düzeyde eğitim alabileceğinizi sanıyorum. Saygı ve sevgilerimle. İyi forumlar.

Alınan Beğeniler:
    2

Özel Mesaj
    Saol devrem aydınlattın bizi

Alınan Beğeniler:
    28

Özel Mesaj
    Teşekkürler Efehan, biz de seni seviyoruz.

Var olasın. Çok güzel bir karar verdik İnşaAllah ancak tam olarak durumun nedir ? Benim gibi başlangıç mısın orta seviye mi ? Bir de buna ne kadar vakit ayırabilirsin ? Gerekli görürsek yüz yüze de çalışabiliriz.

Yeni gelenleri uyarman çok hoş. Böyle devam Fatih. Forum Kuralları linkini de dipnot olarak eklersen tadından yenmez :))

Selamın aleykum ctrlkafkas

Bilgilendirmen için teşekkür ederim. Evet Adobe'nin neredeyse tüm programları birbiriyle bağlantılı. Ancak bu bağlantıdan kaçınıp asıl Premier ve Effect üzerine çalışmayı yaparsak daha iyi olacağı kanaatindeyim. Çünkü yeni başlayanlar için zaten 1 program dahi zor ve karışık gelirken ikisini karmaya çalışıp öğrenmek çok daha zor olacaktır. Dediğin gibi ilk önce premier öğrenmek çok daha uygun. Hem montaj hem effect yapılabiliyor. After Effect çok daha komplike bir program. Sen biliyor musun peki ? Premier'de Effects'te bilgi düzeyin nedir ?

Alınan Beğeniler:
    2

Özel Mesaj
    Çevrem ben başlangıçtayım yalan söylemeye gerek yok

1. RookieA ER

Alınan Beğeniler:
    7

Özel Mesaj

2. RookieA ER

Alınan Beğeniler:
    7

Özel Mesaj
    Devrem cinema 4D adobe nerdeyse hepsi cs6 ve cc serisi sony vegas pro ile ilgili 4 senelik bilgi ve dokuman depolamam var sıkıntı yasadiginiz yerde elimizden geldiğince yardımcı oluruz ıyi çalışmalar

Ayyıldıztalha bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    28

Özel Mesaj
    Selamınaleyküm hayırlı geceler. Konuya ara ara bakarken bile ilk yazdığım zamandan bu güne zaman ne çabuk geçmiş demekten kendimi alıkoyamıyorum devrem. Çok teşekkür ederim yardımın için. Şu aralar final dönemim başlıyor. Bitsin, ben sana buradan ulaşacağım inşaAllah. Sağlıcakla kal.

Hayırlı Nöbetler

RookieA bunu beğendi.