Atatürk'e Dinsiz Diyenler Için...

'Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' forumunda CRYP70N tarafından 30 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. CRYP70N ER

Alınan Beğeniler:
    81

Özel Mesaj
    Mustafa Kemal Atatürk’ün, Suudilerin mezarlıkları ortadan kaldırma planı kapsamında Hz. Muhammed’in kabrini de yok etmeyi tasarlamasını öğrenmesi ile birlikte Suudi Kralına bir mektup / mesaj gönderdiği ya da telgraf çektiği iddiası, bir şehir efsanesi halinde sanal ortamda varlığını korumakta.

Söz konusu iddia tüm amiyaneliğiyle aşağıda yer almaktadır:

Suudi kralı dikkatine !! Tarafımıza ulaşan haberlere göre Allahın sevgili ve özel kulu,elçisi peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın kabrini yıkıp yerini degiştirecekmişsin. O Mezarın tek taşına dokunursan kurtuluş savaşını bırakır ordularımla aşağı inerim..

26 Haziran 1919 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Mesajın orjinali Cumhurbaşkanlığı arşivlerinde saklanmaktadır.

HBK, yafes1923, BAYULKEN ve 2 kişi daha bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    527

Özel Mesaj
    Türk cumhuriyeti zekidir.

BAYULKEN, tcxturkzx ve CRYP70N bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    0

Özel Mesaj
    TÜRK MİLLETİ ÇALIŞKANDIR ! DÜŞMANLARA KORKU SALAN TÜRK ORDUSUYUZ BİZ ♥

2. Bopstar ER

Alınan Beğeniler:
    2

Özel Mesaj
    Ne MUtlu Türküm DİYENE

Alınan Beğeniler:
    11

Özel Mesaj
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Alınan Beğeniler:
    36

Özel Mesaj
    Devrem ben yanlış anlama ama 1930-31 yılında okuttuğu lise tarih kitabına da bir bakabilir misin?

Biraz aklın karışabilir ama.

Alınan Beğeniler:
    12

Özel Mesaj
    Alınan Beğeniler:
    369

Özel Mesaj
    Burda Atatürk'ün ne demek istediğini Sinan Meydan'dan dinleyebilirsin.Videonun adı
    Mustafa Kemal Atatürk - Sinan Meydan "Gökten indiği sanılan kitaplar" yalanını çürütüyor.

Alınan Beğeniler:
    12

Özel Mesaj
    Ne demek istiyor diye herkes farklı yorumlamaya kalkarsa işin ucu malazgirtten çıkar. söylenmiş olan cümle belli anlatmış olduğu konu bellidir.ayrıca saçma bir konuda 5816 no lu anayasal kanunudur. bugun bır menderesi iyi veya kötü sorgulayabilirken vahdettin i hain mi değil mi diye araştırabilirken neden mustafa kemal i sorgulayamıyoruz . neyse benim buraya sunmuş olduğum kendi sesinden tbmm nın resmı görüntü ve sesli arşivine dayanmaktadır. senınde yazılı yada sözlü aksini kanıtlayan bir metnin varsa hepimizin bilip bilinçlenmesi için paylaşırsan sevinirim . Saygılar.

MysteriousScream bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    369

Özel Mesaj
    1923 yılında Balıkesir Zağnos Paşa Camii’nde minberden söylemiştir:

Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri, Cenab-ı Hak tarafından insanlara dinî gerçekleri bildirmeye memur ve elçi olmuştur. Ana yasası, hepimizce bilinir ki, şanı büyük olan yüce Kur’an’daki naslardır*. İnsanlara gelişme ve aydınlanma ışığı vermiş olan dinimiz, son dindir, en eksiksiz dindir; çünkü dinimiz akla, mantığa, gerçeğe tamamen uyuyor ve uygun düşüyor. Eğer akla, mantığa ve gerçeğe uymasaydı, bununla diğer ilâhî doğa yasaları arasında karşıtlık olması gerekirdi; çünkü bütün evren yasalarını yapan Cenab-ı Haktır.
    1923 (Atatürk’ün S.D.11, s. 94)

3. Mr.Ege ER

Alınan Beğeniler:
    76
    Meslek:
    Öğrenci

Özel Mesaj
    Üzüntüyle belirtmek isterim ki yukarıda geçen iddia maalesef doğru değildir. Burada asla kötü bir amacım yoktur, Suud Krallığı 23 Eylül 1932 yılında kurulmuştur ve maalesef bu iletinin 1919'da gönderildiği iddia edilmiştir. Ayrıca Atatürk bu tarihte soy ismini bile almamıştır ki soyadı kanunu ile Mustafa Kemal Atatürk 1934'de soy ismini almıştır. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı arşivinde bu tür bir belgede yoktur.

Dediğim gibi bu konuda daha dikkatli olalım lütfen, çünkü bir çok yanlış bilgi dolaşıyor.

MysteriousScream bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    12

Özel Mesaj
    Ayrıca mustafa adını sevmez vede kullanmazdı. Resmı gazetede yayınlanan ve kendısıne ataturk soyısmı verılırken '' kemal öz adlı '' dıye bahsedilmesinden ve imzasından anlamak basittir [​IMG] . mustafa ismi sadece o dönemde musluman kesımın destegini alabilmek için kullanılmıstır.

MysteriousScream ve HsynFrkn18 bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    1,280

Özel Mesaj
    Bana Göre Mustafa Kemal Atatürk Ülkeyi Kurtaran Komutandir

Lakin Kızdığım Yön

Putlarını Yapıp Okullarimizin Önünde Ona Saygı Durdurtmakdir

Kizdiklarimdan Biride "Atam Sen Kalkta. ben Yatam" sozcugudur.

Allahu teala her birimize belirli müddet. Bir ömür vermiştir ve o ömür akıp gider biter

O ömründe Mustafa Kemal ise ülkenin Kurtuluşu için mücadele vermistir.

Bu bukadar nettir.

4. MahmutSevket Atıldı

Alınan Beğeniler:
    16
    Meslek:
    Ayyıldız Tim de Hamiyyet

Özel Mesaj
    Eğer heykel put oluyorsa hiç bir şehidimizin bu ülkede heykeli olamaz! Atatürk bu ülkenin kurucusu olduğu için heykellerini yapıp,çocuklarımıza anlatırız ki Vatan severlik leri dahada artsın.
    Ülkeni sevmek Atatürkçülüktür zaten ikincisine gelirsek susacağım her ne dersem diyeyim haddimi aşacağım için zararlı ben olacağım. Atam sen kalk ben yatayım sözcüğünü kafan da düşün ne demek olabilir diye sonra yorum yazarsın.
    İttihatçılık var olsun.

acelya10 bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    1,280

Özel Mesaj
    Heykeller Yapılır Anı İçin Hatıra İçin Durur.

Lakin Onun önünde saygı duruşu falan boş

Bak Instagramda bir foto gördüm.

Çocuğun biri şiddetli yağmur yağıyor. Şemsiyesini heykelin üstüne koyuyor kendi ıslanıyor o bir heykel ama buna ne demeli ??

Alınan Beğeniler:
    1,280

Özel Mesaj
    Saygı duruşu heykelin önünde değil bayrağın önünde durulur devre...

Buda böyle Biline

Alınan Beğeniler:
    12

Özel Mesaj
    Türklerin şamanizm ve göktengri inancından günümüze kadar ''saygı duruşu '' olarak nitelendirilen şekilde bir anma kültürü yoktur. ayrıca ''10 kasımda trafikte korna çalma '' nedir . trafikte genelde millet birbirine küfür ederken yada ettikten sonra korna çalıyor . yani ölmüş bi insanın arkasından topyekün küfür mü ediyorsunuz . Burdaki amaç nedir garip gurip şeyler icat olunmaya çalışılıyor.

Alınan Beğeniler:
    1

Özel Mesaj
    Atamızın İzindeyiz.

acelya10 bunu beğendi.
  5. Toyonzade Atıldı

Alınan Beğeniler:
    889

Özel Mesaj
    Mustafa Kemal Atatürk'ü eleştirmek kimsenin haddi hakkı değildir.Siz tarihçi ya da siyasetçide değilsiniz.Burası vatana millete hayırlı hackerler grafikçiler yetiştirmek için var.Bırakın tarihi tarihçiler yapsın siz kendi işinize bakın

Alınan Beğeniler:
    4,347

Özel Mesaj
    Put dedikleriniz BÜSTTÜR ! BÜST diye hitap ettiklerimiz Mareşalim Mustafa Kemal in dir !

Nasil ki namusumuz olan sayisiz sehidimizin kaniyla renk bulmus bayragimiza sayginiz var !!

Fikirleriyle ülkenin sihatini sağlayan, milletini ateşten çekip alan ATATÜRK ün BÜSTÜNEDE sayginiz olsun !!!

ATATÜRK bir fikirdir !! Kendisi dahi;
    Eger ulkeni kurtaracak bir lider beklemekteysen, ben size hiç bir şey öğretememişim demektir.
    Demiştir !

MAREŞALIMIN karsisinda saygi durusunun anlamini bilmeden gelipte yorumda bulunmayin !

Bir komutan gördüğünüzde, veya askeri arac gordugunuzde hemen hazir ola gecip selami cakiyorsunuz !!

MAREŞAL ünvaninda kaç PAŞA taniyorsunuzda gelmis burada karsisinda hazir olmak sacma diyorsunuz !!!

Hazir olda MAREŞALIMIN karsisinda durma sebeplerimizden bir digeride işinize geldiğinde her yerde kullandiginiz HER TÜRK ASKER DOĞAR cümlesidir !

Unutmayin Askerler karşisinda PAŞA sini gordumu hazir ola gecer saygisizlik olur diye ses cikarmaktan korkar !!! Heycanlanir !!

Eğer ki o Büstün karsisina gectiginizde heycanlanmiyor iseniz Gölgesinde Istiklal Marsi kildiginiz Namusumuzun yaninda heycanlanmiyorsaniz vay halinizeki siz sadece sözde Türkçusunuz !!

Din konusunada gelince....;
    Paşamin kurban seçmek için kurbanlik baktiginida fotograf olarak gordum, dua eder iken ellerini semaya açmış bir sekilde cekilen fotografinida gordum. Bahsettiginiz yazili ilk meclis kayididir. Gorsel ve isitsel olarakta kayidi vardir.

Orada anlatilmak istenen kisa ve özdür.
    Ülke işlerine din karistirilamaz !! Burada her din kişiseldir.

İnsanin kendisi ile tanri arasindakiler dindir ! İslamiyettir !

Devlet yönetmek ile ilgili bir emir var mıdır YARADANDAN ?!! Hep insanlara seslenilmistir. Kisisel olarak seslenilmistir !!

Ben bu forumda soylemiştim. Değerlerime yanlisi olani affetmem ! İster ise sinirsiz banimi yerim ama aslaha Affetmem ! Bunu bu forumda üstlerimden kafama kaziyarak öğrendim ! Kimseye güvenmem, affetmem !

Affetmek kuruma saygisizliktir ! Degerlerine saygisizliktir !

Bu forum bu siber alemin son adalet sarayidir ! Son Türk ocağıdır ! Bu forumda Mareşal Mustafa Paşam adına özel bir başlık açıldı ise saygi sonsuz demektir !!!

Benim hitabim her zaman karsimdakinin degerine baglidir. Bendeki degeride sözlerindeki mânalara bağlidir !

Aklinizi denk alin ! Bilmediginiz mevzularin altina yatmayin !

İki ordan burdan bakmakla arastirmis sayilmazsiniz !

Nice seneler suren arastirmalarla bir netice bulamayan insanlar var ! Siz daha 2 web sayfasiyla konuyu kafanizda bitirmissiniz !

ELK ve acelya10 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.