Aynalama Tekniği (sevdirme Sanatı)

'Sosyal Mühendislik' forumunda Tendon tarafından 15 Mayıs 2018 18:23 tarihinde açılan konu

1. Tendon ER

Alınan Beğeniler:
    24

Özel Mesaj
    Hemen konuya başlıyorum.(temel düşünce benzerlik)

Aynalama tekniği;

Neden örümceklere ilgili korku veya tiksinme hissederiz de, maymunlar hakkında aynı şeyi hissetmeyiz?
    Nedeni ise basit memelilerin böceklere nazaran bize daha çok benzemesi tabikide.

Burası çok önemli;
    Bilinçaltımız, bize benzeyen ya da bizimle bir çeşit benzerlik paylaşan insanlar dan hoşlanmamızı sağlamaktadır.

Aynalama tekniğinde, diğer kişinin bilinçaltı zihnini onlara benzediğimizi ikna etmeye çalışıyoruz. Şayet başarılı bir şekilde yaparsak kişi bizim çevremizde rahat hisseder ve nedenini bilmeden bizden hoşlanmaya başlayabilir.

Aynalama karşımızdaki kişinin hareketlerini, ona belli etmeden taklit etmektir. Bu teknik aradaki bağı birden artırır. Biriyle konuşurken, o bacak bacak üstüne atmışsa siz de aynı bacağı atın, o kollarını kavuşturmuşsa siz de yapın, tıpkı aynaya bakar gibi. Ama bunları belli etmeden yapın ki bilinçaltını etkilesin.

Aynalama yalnızca vücud ile yapılan bir eylem değildir.Her insanın farkli kalıp cümleleri vardır örneğin Harika,şimdi,şekilde,ya,süper gibi bu kelimeleri fark edip sizinde kullanmanız karşıdaki insanı mutlu edicek ve aradaki bağınızı arttırıcaktır.

Aynalama tekniğinde başarılı olduğunu ve kişinin rahat hissettiğinden emin olmak istiyorsanız,ses tonunuzu normalden biraz aşağı düşürün. Kişi bilinçsizce sizi kopyalar ve oda ses tonunu düşürürse aynalama girişimi başarılı olmuş demektir.

Temel düşünce benzerlik olabildiğince her hareketi sizde yapın tabikide fark ettirmeden yapmanız gerekmetedir her hareketinide aynalamaya çalışmayın fark edilebilirsiniz.

Devremler tekniği ilk yakınlarıma denedim ve olumlu sonuçlar aldım aradaki bağı sevgiyi ve güveni arttırmak için kullanılabilir.

PARGALI-UMUT ve Boz KurT bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    16

Özel Mesaj
    eline sağlık