1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Ayyildiz Tim Os Işletim Sistemi Projesi

'Linux' forumunda KaLiNuX tarafından 17 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. KaLiNuX Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    2,345

Özel Mesaj
    Komutanlarım devrelerim bildiğiniz üzere anonymous kendi işletim sistemini yapmıştı.(Anonymous OS aslınta kerneli çalıntı ama)Biz onlardan daha büyük ve daha vasıflı bir topluluğuz ve biz daha iyisiniz yapabiliriz.Benim bilgim bu iş için yeterli değil ama saygı değer komutanlarım uygun görürseniz kendi operasyon işletim sistemimizin olmasında fayda var.Linuz hem açık kaynak kodlu hem güvenilir olduğu için hemde telif hakkı vs içermediği için bize en uygun işletim sistemi türü.Bu görüntüler Ayyııldız OS 'un gerekliliğini bize izah ediyor .

Havij kurmayı başardım.

bazı güzel müzikleri indirdim ve masaüstüne kısayol yaptım.

Gizlilik için mac adres changer ve anonsurf programını kurup ekstra bir menü oluşturup bu işlemleri kolaylaştırdım.

Ayrıca bazı windows hacking brute forcing toolslarını da kurmayı başardım.

Creax_ ve SWOPE bunu beğendi.
  2. furkansuzenn Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4

Özel Mesaj
    Devrem bravo

KaLiNuX bunu beğendi.
  3. KaLiNuX Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    2,345

Özel Mesaj

Gr3nox exploit scanner.

dork maker

türk altay

Böyle programları kurabiliyorken işletim sisteminin kalıbını almak en mantıklısı ama bununla ilgili döküman bulamadım.Bir işletim sistemine program yükledikten sonra iso kalıbı oluşturmayı bilen üstlerim yardımcı olursa büyük bir proje gerçekleşmiş olur. THE AVENGER komutanım düşüncenizi merak ediyorum.

SWOPE bunu beğendi.
  4. KaLiNuX Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    2,345

Özel Mesaj
    saol devrem

5. Atilla-Han Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,049

Özel Mesaj
    Aklıma takılı kalan soru bu resimdeki işletim sistemi hangisi Kali Linux mu?

Şimdi Acrh tabanında da aynı işlemler olur ben kendimi Arch tabanında geliştirdiğim için sistemi bu şekilde nasıl kalıp alınacağını ve hatta ayrı bir dağıtım isminde nasıl piyasaya sürüleceğini de bilirim :) Ancak yardımcı olacak bir ekibe ihtiyaç var.. Çünkü depo olarak kendi deposunu kullanmak gerekir..

6. KizaganHan Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    2,735

Özel Mesaj
    Özel Kuvvetler için hala derlemekte olduğum bir OS var zaten. Emekliliğimden önce kendilerine teslim etmeyi planlıyorum.
    Sizinde eğer bu konuda projeleriniz varsa bu iyi bir şey. Lakin bir işletim sistemi derlemek düşündüğünüzden daha zordur. Fotoğraflarına baktığımda derleme işlemi değilde editleme işlemi yaptığını görüyorum ama yinede bu konularda ilginizin olması şahsım adına takdire şayan bir hareket.
    Ayyıldız Tim adıyla bunu yapmanıza bir şey söylemek benim yetkim dışında kalır ama projenizi tamamlayıp sunarsınız. Üst yönetim karar verir.

7. SWOPE Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,730

Özel Mesaj
  8. SWOPE Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,730

Özel Mesaj
    Konuda anlattığım boot.ini dosyası oluşturuyorsum ultra ise ile binin içine atıp dosyayı iso olarak kaydediyorsun

9. Atilla-Han Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,049

Özel Mesaj
    Linux tabanlı dağıtım yapmak için en kararlı yol LFS'dir ancak bu tamamen kaynak kod derlemesinden geçer ve sağlam bir ekip gerektirir. Her paketi derlemek, kendi paket yöneticisini yazmak, kurulum scripti yazmak, vs. bu zor bir iştir.

Eğer bir dağıtım taban alınacaksa yapılması gayet basit.. Debian cephesinde bilmiyorum ancak eğer amacınız sadece bir sistem yedeği almak ise CloneZilla kullanılabilir. Eğer amacınız MebIS, Archman, Antergos, KAOS gibi bir Arch tabanlı dağıtım yapıp piyasaya sürmekse bu iş için de kısa bir süre önce yüzeysel olarak Türkçe anlatım yapmıştım. Eğer istersen devrem(reklam olmayacaksa) Arch tabanında bunun nasıl yapıldığını anlatan makalemi link olarak yada forumda paylaşayım..

SWOPE bunu beğendi.
  10. SWOPE Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,730

Özel Mesaj
    Link olarak versen

11. Atilla-Han Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,049

Özel Mesaj
    Buradan ulaşabilirsin devrem. Ancak yüzeysel olarak anlatım bu şuan üzerinde çalıştığım bir anlatım serisi var.

SWOPE bunu beğendi.
  12. KaLiNuX Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    2,345

Özel Mesaj
    komutanım öncelikle vaktinizi ayırıp ilgilendiğiniz için çok minnettarım,aklıma gelen fikir kali linuxu AYT üyelerine özel hale getirip bütün gerekli yazılımları her seferinde yüklemektense 1 kere editleyip sonra isosunu almaktı amacım,benim bilgim buna yetmiyordu sizlerden yardım istedim bana gereken bilgiyi verdiniz teşekkürler.

Atilla-Han bunu beğendi.
  13. SWOPE Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,730

Özel Mesaj
    iso almayı yukarıda anlattım

14. KaLiNuX Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    2,345

Özel Mesaj
    saol devrem ama bu kali linux debain türevi bunda işe yarıcağını sanmıyorum pacman komutu mesela bunda çalışmıyor

Atilla-Han ve SWOPE bunu beğendi.
    • Guest
    Alınan Beğeniler:
    7

Özel Mesaj
    konuyu canlandırmak istemezdim ama bu konuyla ilgileniyorum ve aynısı varken yeni konu açamazdım bu projeyle ilgileniyorum ve benimde fikirlerim var

15. isml_cndn Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    0

Özel Mesaj
    saol devrem

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    7

Özel Mesaj
    hala geliştiriliyor mu

Bu Sayfayı Paylaş