1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Bugün Mutluyum Çünkü...

'Python' forumunda InServeOfGod tarafından 24 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

 1. InServeOfGod Guest

  • Guest
  Katılım:
  12 Mayıs 2018
  Mesaj:
  224
  Alınan Beğeniler:
  385

  Özel Mesaj
  Selamün Aleyküm.Her insana mutluluk yakışır değil mi? Bazıları mutluluğu elde edebilmek için farklı yönler arıyor.Benim yönüm ise insanları ve dünyayı daha iyi bir şey haline getirmektir.Allah'a ibadet(hizmet) ve insanlar için yararlı şeyler yapmak benim için mutluluk kaynağıdır.

  Şöyle bir söz vardır : "Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyen insan değildir" diye.

  Ben de bir şeyleri daha iyi bir hale çevirmeye karar verdim.Allah'a hizmet edeceğime söz verdim kendi kendime.Hacker olmaya karar verdim bunun için programlama bilmek gerekiyormuş.Hackerlar çok iyi program yazabiliyorlarmış falan filan.E hadi ben de yapayım dedim.5 Aydır bu işle uğraşıyorum.Bu da başka bir mutluluk kaynağı benim için.Her neyse programlar yapılıyor ama bunlar sadece benim işimi görüyordu.Bu da benim canımı sıkıyordu çünkü ben bu işe insanlığa yarar sağlayabilmek için yapıyorum ya da öğreniyorum her neyse.Programlamaya başlayalı 5 ay oldu dedim.Sonunda işte fırsat!

  Okulda yazılım öğrendiğimi duyan bir öğretmen bana "kütüphane ile iligili bir program bulabilir misin?" dedi.
  Ben de "olur neden olmasın ki yaparım" dedim.Hafta sonu geldi çattı sadece 2 günüm var ve sadece 5 ayda öğrendiğim programlama bilgisi.Neden bir yerden basitçe program indirip hocaya vermiyorsun ki? değil mi?:)

  Kendim yazmaya karar verdim... Bunu yapabilmek için python en uygun dildi çünkü içerisinde tkinter adlı bir modülü barındırıyordu.Hadi yapalım şu işi dedim kendi kendime.Aç ordan bir Osmanlı müzği bir de kahve al yanına.her neyse en sonunda bu işi de hallettim artık 1 insana değil! aynı anda ortalama 800 insana birden yarar sağladım.Bu da beni hem mutlu etti ve de gururlandırdı.Ama gurur insanı kibirlendirir ve kör eder!
  Ben de sadece beni mutlu edecek şeyi almayı tercih ettim.Artık ülkemdeki bir kuruma yarar sağlamıştım.Bu da demek oluyordu ki, Vatanım için çalıştım ve vatanıma yarar sağladım.Amacıma ulaştım.Şükürler olsun Allah'ıma.Bu yazdıklarım gerçek bir başarı öyküsüydü.Aynı zamanda bu sadece bir başlangıçtı.Vatanıma dil uzatan ezanıma göz diken benim düşmanım; halkım ise benim dostum ve hizmet edeceğim kimselerdir.Bunları size anlattım çünkü sizi bir aile olarak görüyorum artık.Siz benim 2. ailemsiniz.Hata yaptıysam affola.Yazdıklarımdan programlamaya yeni başlayan devrelerimin motivasyonu artsın...
  Esenlik içinde kalın... ;)
   
  note, PARGALI-UMUT, websor ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  • Guest
  Katılım:
  30 Eylül 2016
  Mesaj:
  1,663
  Alınan Beğeniler:
  1,751

  Özel Mesaj
  Başarıların devamını dilerim. Çalışmaya, üretmeye devam :D
   
  tcisimsizhacker ve InServeOfGod bunu beğendi.
 2. Ahmetcan_24 Guest

  • Guest
  Katılım:
  13 Şubat 2018
  Mesaj:
  40
  Alınan Beğeniler:
  87

  Özel Mesaj
  Başarılar devrem
   
  InServeOfGod bunu beğendi.
 3. Mr.Dark Guest

  • Guest
  Katılım:
  21 Temmuz 2012
  Mesaj:
  212
  Alınan Beğeniler:
  136
  Meslek:
  ŞŞŞşşTtT !i!

  Özel Mesaj
  Allah önce senden sonra da seni bu işe vesile kılan öğretmeninden de allah binlerce kez razı olsun inşaallah sen bu inançla nerelere varırsın ben kendime adıma bu paylaşım içeriğini izlerken fark ettim sağol inşaallah azim ile daha neler yaparsın sen devrem. İmkansız zor değil sadece zaman alır
   
  InServeOfGod bunu beğendi.
 4. websor Guest

  • Guest
  Katılım:
  18 Mayıs 2018
  Mesaj:
  68
  Alınan Beğeniler:
  84

  Özel Mesaj
  Devrem eline sağlık. Bunları içinden gelerek samimi bir dille yazdığından benim de hiç şüphem yok. Vatanımıza milletimize İnşallah daha çok faydan dokunur. Bu senin için bir başlangıç olsun :)
   
  InServeOfGod bunu beğendi.
  • Guest
  Katılım:
  12 Mart 2018
  Mesaj:
  456
  Alınan Beğeniler:
  431

  Özel Mesaj
  Başarılar
   
  InServeOfGod bunu beğendi.
 5. InServeOfGod Guest

  • Guest
  Katılım:
  12 Mayıs 2018
  Mesaj:
  224
  Alınan Beğeniler:
  385

  Özel Mesaj
  Yorumlarınız için teşekkür ederim.Bu sadece küçük bir başlangıçtı.Daha çok planlarım var....
   
  Ramazan0646 ve websor bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş