1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İdda edenlere inanmayınız.. Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.
    Duyuruyu Kapat

Corel de yazıya kabartma efekti verme

'Corel Draw' forumunda tomrishan tarafından 8 Haziran 2013 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. tomrishan Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    0
    Meslek:
    lise mezunu

Özel Mesaj
    [​IMG][/url][/IMG]

2. grafiso Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    0
    Meslek:
    Üniversite

Özel Mesaj
    Cevap: Corel de yazıya kabartma efekti verme

Yazıyı bitmap yaptıktan sonra bi değişiklik yapmak gerekse yapılamaz ama bi diğer yöntemle daha kolay ve değişken bir işle yapılır diye düşünüyorum...

İkinci Yol;
    Yazının bi kopyasını içine powerclip yapıp aynı hizaya getirdikten sonra sis efektini outside yaparak vermek...

3. umit07 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    2

Özel Mesaj
    devrem ben coreldraw12 kullanıyorum (biliyorum biraz eski ama olsun ) benim programımda sol taraftaki araçlarda interactive blend tool diye bir şey var onu tıklaıp oradan interactive drop shaow tool'u seçıyorum ondan sonra yazının bir köşesinden tutup ayarlıyorum. Sende Deneyebilirsin

4. hulur Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    3
    Meslek:
    Meslek lisesi

Özel Mesaj
    Devrem
    * öncelikle yazını yaz ve renk ayarını bitirdikten sonra
    * üst menüden bitmaps convert to bitmaps çıkan küçük ekrandan resolution degerini 300-450 dpi ayarında istedigin degeri gir
    color mode den cmyk 32 bit yada rgb 24 bit yap (bunlar arasındaki fark cmyk baskı yapacaksan ve baskı yapacak makina cmyk baskı yapıyorsa cmyk yı kullan, sanal ortamda kullanacaksan rgb yap çünkü bütün monitörler rgb göstirler.) options da anti-aliasing ve transparent background seçeneklerini işaretle ve ok ver.
    * bitmaps a tekrar git ve en altlarda texture ye tıkla dikkat edersen sag tarafta altında da seçenekler olduğunu gösteren bir ok işareti var açılan pencereden plastic efekt diye bir efect var onu tıklayınca karşına plastic efect menüsü çıkacak burdan istedigin şekilde efect vererek kabartma saglayabilirsin. hayırla kalınız.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş