1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İdda edenlere inanmayınız.. Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.
    Duyuruyu Kapat

Corel Draw Nedir Nerelerde Kullanılır (genel Hatlarıyla)

'Corel Draw' forumunda Meyki tarafından 27 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. Meyki Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    9

Özel Mesaj
    OL DEYİNCE OLDURAN GÖNÜLLERİMİZİ İMANLA DOLDURAN ALLAHIN 99 ADIYLA BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Selamünaleyküm devrelerim genel hatlarıyla Corel Draw nedir ve nerelerde kullanılır bugün sizlere bunu yazmak istiyorum. Bir Grafik Tasarım ve çizim programı olan Corel Draw programı Dijital Baskı Lazer Kesim ve yakma CNC kesim makinelerde başta Reklamcılık ve Tabelacılık olmak üzere bir çok sektörde kullanılmaktadır. Buraya kadarki kısmı her yerde duyuyoruz peki nasıl kullanıyoruz ve neden kullanıyoruz biraz da buna değinelim. Lazer kesim makineleri, CNC Makineleri ve Dijital baskı makineleri yazıcı (printer) mantığıyla çalışmaktadır yani corel üzerinden yaptığınız bir çizimi yazdırmak istediğiniz zaman makine düzlem üzerindeki koordinatları algılayarak kesmek istediğiniz malzemeyi keser veya nesnenin üzerine çizer.

Peki Corel Draw'ı temel grafik tasarım programlarından ayıran temel özellik nedir. Photoshop piksel mantığıyla çalışan bir programdır Corel ise koordinat mantığıyla çalışır. Bir resmi büyüttüğünüz zaman kalitenin bozulduğunu ve görüntünün mozaikleştiğini hepiniz farketmişsinizdir bu bozulmaların kaynağı piksellerdir bu yüzden büyük ve kaliteli baskılarda web sitesi tasarımlarında çizimlerde çoğu grafiker Corel Draw programını tercih etmektedir.

01ALONE, Temhem, AhmetD_TR ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. teknoDIB Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    3,729
    Meslek:
    Programcı

Özel Mesaj
    Alıntı olduğunu belirt

3. Meyki Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    9

Özel Mesaj
    alıntı değil kendim yazdım

4. teknoDIB Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    3,729
    Meslek:
    Programcı

Özel Mesaj
    Bu yazıyı bir kitapta gördüm sanki ama bilmiyorum.

5. Meyki Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    9

Özel Mesaj
    Kiapta okumadım Corel üzerine izlediğim videolar okuduğum forumlar ve programı kullanarak araştırmamın neticesi bunlar ve devamı gelecek sadece giriş yaptım. Lütfen ricam her okuduğuna direk alıntı deme az da olsa emek verdim ve senin direk alıntı demen açıkçası beni üzdü

ELK bunu beğendi.
  6. teknoDIB Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    3,729
    Meslek:
    Programcı

Özel Mesaj
    Ben alıntı zannettim. Yanlışım da olabilir her konuya alıntı dediğimi nereden çıkardın ?

7. Meyki Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    9

Özel Mesaj
    Öyle diyorsun demedim bundan sonraki paylaşacaklarım için dedim

ELK bunu beğendi.
  8. hulur Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    3
    Meslek:
    Meslek lisesi

Özel Mesaj
    Corel draw ı uzun yıllardır tüm sürümlerini aktif kullanmaktayım, genellikle küçük ölçekli firmalar tarafından kullanılan rgb. ve cmyk baskı ve her türlü dijital kesim için kullanılan proğramdır. devremin vermiş olduğu bilgi kesinlikle doğruları yansıtmaktadır.

Bu Sayfayı Paylaş