1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Evrende Yalniz Miyiz?

'Bilim ve Teknik' forumunda DerinMavi tarafından 27 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. DerinMavi Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,069
    Meslek:
    Üniversite

Özel Mesaj
    Gelin bu baslik altinda dunya disi varliklari, diger evrenleri ve evrende yalniz olup olmadigimiz ile ilgili bilgilerimizi ve teorilerimizi paylasalim.

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,651

Özel Mesaj
  2. DerinMavi Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,069
    Meslek:
    Üniversite

Özel Mesaj
    Evet harika bir video daha once izlemistim.
    Biraz daha komunikasyon bekliyorum sizlerden.
    Fikirlerinizi belirtin tartisalim.
    Video atip kacmayin hemen :)

Orion-Pax bunu beğendi.
  3. PashaSwalker Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    118

Özel Mesaj
    Evren üzerinde milyonlarca galaksi,bu galaksilerin her 1 tanesinde trilyonlarca sistem o sistemlerin içerisinde katrilyonlarca gezegen vardır.Sadece bu bile evrende yanlız olmadığımızın delilidir komutanım ! SAYGILARIMLA

-PashaSwalker

DerinMavi bunu beğendi.
    • Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,651

Özel Mesaj
    Albayım Öncelikle Trlilyonlarca galaksi ve evren var.Biz Su Damlacığı bile değiliz hatta hücre bile.Rabbimiz Diğer evrenlerede bazı varlık ve yaratıklar belki Koymuştur.Dünyaya İnen Meteorlar Su Vs hep bizim su ihtiyacımızın giderilmesi için.Elmas gezegeni bile var hepsinin bir anlamı olmalı amma Rabbim Burda Ne Demek İstiyor Bunun Tefekkürünü Yapmamız Lazım.

Orion-Pax bunu beğendi.
  4. DerinMavi Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,069
    Meslek:
    Üniversite

Özel Mesaj
    Bununla ilgili olarak 16 yil once kesfedilen ve ekstrasolar gezegen olarak bilinen 51 Pegasi b kesfedildi. Ayni zamanda 1.500 den fazla ekstrasolar gezegen olarak bilinen diger adiyla gezegen adaylarindan yaklasik olarak 431 tanesi dogrulamis ve yapilan tespitlere gore yasama elverisli parametreler ( yaricap, kutle ve yorunge gibi ozellikler ) tespit edilmistir.

Bu kesifler dunya benzeri gezegenlerde dunya disi varliklarin yasama ihtimalinin oldugunu belirtiyor.

Orion-Pax bunu beğendi.
  5. DerinMavi Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,069
    Meslek:
    Üniversite

Özel Mesaj
    Tabiki hepsinin bir anlami var, burada anlatmak veya sormak istedigim seyin yanitini zaten hepimiz biliyoruz.
    Ben sizlerden kanitlar ve paylasimlar bekliyorum.

Orion-Pax, URAL-ALTAY ve Bağaşa Kağan bunu beğendi.
  6. URAL-ALTAY Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    533

Özel Mesaj

O zamanın teknolojisini az çok biliyoruz...
    Peki ya Sümerler bu bilgilere nasıl sahip olabildiler? Nereden biliyorlardı?

7. DerinMavi Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,069
    Meslek:
    Üniversite

Özel Mesaj
    Sumerler diger adiyla Gokten inen Tanrilarin uygarligi, dunya disi varliklarla temasa gecen en eski uygarliklardan biri olabilir. Arkeolojik kazilardan elde edilen verilere bakildiginda bu uygarligin tarihini M.O 240.000 lu yillara kadar dayandigini ifade ediliyor. Sumerlerin tanrilari yildiz ve yildizlarin cevresinde donen degisik boyutta gezegezenlerle tasvir etmistir.

Bu toplumun astronomik bilgileri genis ve matematik bilgileri sasirtici derecede ileri seviyedeymis.
    Bana kalirsa dunya disi varliklarla bir etkilesim halinde olduklarini dusunmemek elde degil...

Orion-Pax ve URAL-ALTAY bunu beğendi.
  8. URAL-ALTAY Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    533

Özel Mesaj
    Yanıt için teşekkürler paşam...

9. DerinMavi Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,069
    Meslek:
    Üniversite

Özel Mesaj
    Matematik dehasi olmalariyla ilgili bir bilgi paylasayim;
    Kuyunjik tepesinde sumerlerden kalan eski bir hesaplama bulunmus. Bu hesaplama sonucu 195,955,200,000,000'dir.

Onbes basamakli bir sayi.
    Yunan kulturunun ve medeniyetinin en parlak doneminde 10.000 sayisinin daha uzerine cikamamis ve hatta bu sayinin uzerini sonsuzluk olarak belirtmislerdir.

Bu da sunu gosteriyor, sumerler medeniyet olarak varsaydigimiz kulturlerden de ileri seviyedeydi.

10. Boz KurT Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,429

Özel Mesaj
    Buna izin olur ise bende aklımdakileri dökerek bir fikir sunmak isterim :

Eski dönemlerin felsefecilerine baktığımızda o zamanlarda bunların olması bana normal geliyor. Sebebi şudur ki sokrates, platon, aristoteles sırası ile bu felsefe adamları hoca - öğrenci ilişkisindeydi. Yani platon sokratesin öğrencisi, aristo ise platonun öğrencisi idi. Bu adamlar insanı ele aldılar. Bildiğimiz insanı açıkladılar, açıklama yoluna koyuldular. O döneme baktığımızda bu büyük bir şeydir çünkü

Sokrates insanlığı, insanların gençlerini öyle etkilemiştir ki çocuklar artik ailelerinin, kültürlerinin ezberinde gitmektense kendileri düşünmek ve uygulamayı seçmiştir. Bu durumda bazi yerlerde ailelerini kafa tuttuklarından sokratesi mahkeme ile idam etmişlerdir.

Platon bu dünyada gördüğümüz her şeyin birer yansıma olduğunu savundu. Neyin yansımasıydı ? İyi ideasının yansımasıydı. İnsanlık olsun hayvan bitki her sey birer yansımaydı. İyi ideası başka bir alemdeydi. 1 kavramdan her şey yansıyordu ve insanlardan gelen bilgilerin doğru olmadığını savunuyordu. Doğru bilgiye sahip olmak için bilginin geldiği yerin sabit, değişmeyen olması gerekir. Lakin insan oğlu hep bir değişim içindedir. Bu yüzden onlar hakkında onlarda bilgi aramamalıyız. İyi ideasına bakmalıyız demiştir.

( Bu yazımım sonunda sizlere güzel bir soru soracağım. )

Aristo hocasının söylediklerine değil kendi söylediklerine inanıp öyle öğretmiştir. İyi ideasının insanın içinde olduğunu ve insanlığa dair bir bilgi alınmak isteniyorsa insanın içine bakılması gerektiğini savunmuştur.

Bakın şimdi bu açıkladıklarının konu ile ne alakası var diyebilirsiniz. Şunu söylemek istiyorum :

Evet evrende zaten yalnız değiliz. Buna inanmamak zaten bir saçmalık olur ama her şeyi bu konuya bağlamak birazda kolaya kaçmak diye düşünüyorum. Sonuçta evet o devirin koşullarına bakıyoruz ve teknoloji konusunda pekte ileri değiller doğrudur. Lakin bu durum bize uzaylıların gelipte öğrettiklerini göstermez. Doğrudur evet bu da bir teoridir ama insanlık üzerinden gitmemiz daha doğru ve sağlam adımlar atmamızı sağlar.

Yukarıda anlattıklarım o dönemin şartlarında birer filozofdurlar. Şuan yaşasalar normal bir insan ile eşdeğer olurlar. Sebebi onların o zamanda yaşamalarıdır. Bizlerde şuan ki bilgilerimiz ile o zamanda yaşasaydık belki bizde idama kadar giderdik.

O donemde iyi ideası olsun, " tek bir şeyin yansıması " kavramı olsun, bunları bile söylemek bana kalır ise o devirde büyük bir başarıydı. Daha eski filozoflara bakmak isterdim lakin thales den sonrası kayıtta yoktur. Belkide daha eski filozoflar çok daha doğruya yakın güzel şeyler söylediler.

İnsan oğlu düşünür ise yapar. İnsan oğlu hayal ederse, asırlar sonrada olsa yapar.

Bir konuda ne kadar kafa yorarsanız, yanlışta yapsanız daha ilerdesiniz demektir. Ben kısa kesip sorumu sorayım :

Değişmeyen tek şey nedir ?

İnternetten bakmadan önce kendinizin yorumlarıni ve cevaplarını bekliyorum.

ByTurkey ve ELK bunu beğendi.
  11. Boz KurT Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,429

Özel Mesaj
    Başlığa karşın bir yorum yazmak isterim.

Evrende tabi ki yalnız değiliz. Bu kânate sadece inanç ile sahip çıkabiliriz. Yani bu düşünceye sadece inanabiliriz.

Çünkü bizim sistemimizde bir canlı fonksiyonu yoktur. Diğer sistemlerde belki bir ihtimal olabilir. İnsan oğlu diğer yıldız sistemlerinde canlılık araştırması yapabilecek kadar ilerleyemedi. Yavaş yavaş gidiliyor.

Benim bu kavrama, evrende yalnız olmamayışımıza inanma sebebiyetim ; bu kadar geniş ve sonu halen daha bilinmeyen bu yüzden sonsuz denilen evrende bir tek insanlık olmaz. Elbette başka canlılar vardır ama !

Şimdi farklı bir açıdan bakıldığında bir dünya üzerinde zaten 18 bin alem vardır. Bazıları Kurandan yola çıkarak " kuranda 70 bin alem, 18 bin alem dile getirilmiştir bu yüzden illaha ki yalnız değiliz" diyorlar.

Kuranda bahsedilen alemler canlı cansız dünya üzerinde ki tüm yaratılmışlardır. Hücreler alemi, cinler alemi, bitki, hayvan... canlı, cansız tüm yaratılmışlar bir bir alemdir. Bu pencereden bakıldığında da pek bir yere varamamaktayım.

Ancak şunu düşünüyorum. Evreni büyük ve sonsuz kabul ediyoruz. O zaman bizlere başka varlıklardan haber gelmedi ise bizler başka varlıklardan haberdar edilmediysek birbirimizi bulamayacağımız uzaklıklarda konumlandırılıyoruz. Ben şahsen böyle düşünmekteyim.

12. C4M Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    13

Özel Mesaj
    komutanım şöyle söylemek istiyorum biliyoruz ki evren aklımızın alamica kadar büyük bu koskoca evreni Allah (c.c) sadece insanlar için yaratmış olmaz gibi geliyor tabi ki hiçbir insan bilemez ama benim taminim ve görüşüm bu yönde.

13. SpaceX-T Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    66

Özel Mesaj
    İsra Suresi 70. ayette geçen, "Biz insanları yarattığımız varlıkların birçoğundan üstün kıldık." ayetinde denildiği gibi evrende yalnız olmadıgımız kesin

14. DerinMavi Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,069
    Meslek:
    Üniversite

Özel Mesaj

Soyle bir karsilastirma yapmak lazim.
    Sumer tarihi M.O 5000 li yillarda basliyor ve yunan tarihi de M.O 2900 lu yillarda.
    Hatta bir ekleme yapayim bahsettigin filozoflar M.O 500 lu yillar ve sonrasinda kendilerini gostermistir.
    Yani bu da 4500 yillik bir farkla sumerlerin ne kadar zeki ve ustun birer uygarlik oldugunu gosteriyor.
    Zaten tarihte sumerler antik yunanlilara bilim dalinda onculuk eden bir uygarlikti.

Sumer doneminde dunya disi varliklarla ilgili somut deliller vardir...

15. Boz KurT Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,429

Özel Mesaj
    Evet doğrudur albayım bende bu yüzden keşke daha eski felsefecilerdende haberdar olabilseydik dedim.

Kim bilebilir belkide o devrin çok daha mantıklı buluşları oldu da imkan ve topluluk yoktu. Yani topluluktan kastım, belkide şimdi ki teknolojileri hayal etmiş çizmiş onlarca binlerce insan bu tarihlerden geçti ama geleneklerine ve kültürlerine bağlı toplumlar zincirlerini ancak asırlık senelerde kırabildiler.

16. Boz KurT Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,429

Özel Mesaj
    Ben halen daha uçak olsun tank olsun teknolojilerin eski tarihi eserlerde olmasından yola çıkıyorum.

Sümerlerin hesaplama durumuna gelirsek her konuda bir düşünür olmuştur. Hayatımızda ki her kavrama ayrı ayrı kafa yoran insanlar olmuştur. Bunlardan sayı ve işlemlerde ilerleme gösterenlerini tartısıyor olabiliriz.

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    689

Özel Mesaj
    Açık bir gecede gördüğümüz gökyüzünü, uçsuz bucaksız bir derya olarak algılarız. Ama aslında sadece çok yakın komşularımızı görmekteyizdir. En açık gecelerde dahi gördüğümüz yıldız sayısı 2500’i geçmez. 2,500 yıldız, galaksimizde bulunan tüm yıldızların yüz milyonda biridir. Bu 2,500 yıldızın hemen hepsi bize 1,000 ışık yılından daha yakındır. 1,000 ışık yılı ise Samanyolu galaksisinin çapının %1’idir. Yani aslında şuna bakmaktayız:

Kahinatta güneş benzeri yıldız büyüklük, parlaklık ve sıcaklık bakımından tahmini %5 ile %20 arasında olduğu sanılıyor bu da ortalama 500 kentilyon güneş benzeri yıldız var demektir. Güneş benzeri yıldızların yüzde kaçının yörüngesinde Dünya benzeri konusunda farklı görüşler olsada PNAS ın sonuçları %22 yi kabul ediyor. Yani, dünyadaki her bir kum tanesi için 100 Dünya benzeri gezegen vardır diyebiliriz :) ...

Orion-Pax, affreaodid ve Boz KurT bunu beğendi.
  17. Ddos Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,911

Özel Mesaj
    Benim düşümcem Komutamım bence yanlız değiliz bu dünyada olduğu gibi çıkan savaşlar 2inci dünya savaşı teknolojinin gelişmesi hiçbirşey bi tesadüf değil bu teknolojiyle 1inci dünya savaşından nereye geldik 1 inci dünya savaşında herşey normal gibiydi fakat 2 inci dünya savaşında neler gelişti evrenimizde farklı şeyler oldu herşey bi dengeydi uçsuz bucaksız gezegenlerde gezdiğimi hayal ediyorum kimisi çok sıcak kimisi çok soğuk bu soğuk ve sıcaklığa uyum sağlayan canlı vardır olabilirde belki bizden uzakta olan bi gezegen bizim teknolojimizin 2 katı daha güçlüdür bilgisi belkide.
    deepweb de uzaylı videoları yayınlandı birsürü şeyler konuşuldu bunun hakkında kimisi yalan kimisi doğru dedi ama bizim için önemli olan ahiret diğer dünyada yaşayan uzaylıda ölecek günümüz dünyasında yaşayan insanda.

Orion-Pax bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş