F-16 Yazılım Muhendislerinin Suikast Olayları / Boz Kurt

'Savunma Sanayii Bölümü' forumunda Boz KurT tarafından 10 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

Alınan Beğeniler:
    4,238

Özel Mesaj
    Bildiğiniz gibi F-16 adı ile piyasada bulunan savaş uçakları yeni nesil uçaklara kıyasla gene dinamik ve en yaygın en çok kullanılan savaş uçağıdır.

Bu savaş uçaklarının satışları çeşitli ülkelerde üretilip gerceklestirilsede en çok amerikada yapılmaktadır.

Ve tabikide uçakların yazılımlarıda amerikadaki bu konu ile ilgili alan personelleri tarafından hazırlanmaktadır.

Yazılım teknoloji nin bulundugu her ortamda yönetim aracılığı sağlayan önemli bir unsurdur.

Yazılım amerikaya ait olunca, tabi ki o ülkenin izlenimi doğrultusunda uçakları kullanabiliyorsunuz ve istedikleri an müdahale hakları var.

Bu husus bilindiginden dolayı, mühendislerimiz de titiz bir calisma icerisindeydi. Bu olayda önemli çalışmalar sergileyen ve çok yol kat eden mühendislerimiz teker teker suikast ile öldürüldü.

Bu konuda ki düşünceleriniz nelerdir ?

ELK, NicksizBoys, dragov ve 1 kişi daha bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    4,238

Özel Mesaj
    Aslında gayet ilgi çekici bir konuydu. Hayret. İlgi alanlarımız farklı sanırım. :)

ELK bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    793

Özel Mesaj
    Atv de bi dizide buna benzer senaryo vardı.Acaba bu olaydan esinlenerekmi senaryo yazdılar

ELK ve Boz KurT bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    4,238

Özel Mesaj
    O konuda bir bilgim yok malesef. Lakin artık savas ve vatan dizilerinin cogunlugu arttigindan dolayi bu tur gercekler ile yazilan dizi senaryoları arttı.

Alınan Beğeniler:
    207

Özel Mesaj
    8.gün :D
    o filmden bir şey anlamadım. tekrar izlemeliyim sanırım:D

Toyonzade bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    207

Özel Mesaj
    Düşündürücü bir konu. Ama maalesef net düşünce diyemem. Sizin fikrinizi merak ediyorum komutanım

Alınan Beğeniler:
    4,238

Özel Mesaj
    Tertibim ben komutan değilim. :)

Evet benim icinde dusundurucu bir konu. Islerim bittiginde aksama dusuncelerimi yazacagim :)

MehmetIslamTurk bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    207

Özel Mesaj
    seni öğle bilmişdim kusura bakma can devrem

Boz KurT bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    6

Özel Mesaj
    Tabiki daha çok çalışmak. Birşeyler oluyorsa demek doğru yoldayız. O zaman devam etmeliyiz. Biz kendimizi geliştirelim devletede bizleri korumak düşer.

Boz KurT bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    1,952

Özel Mesaj
    Kolay kolay kimse bilmez Telsiz Modem Girişini .
    Kimse öğretmez çünkü çok riskli bir konu .
    Zaten Yükseklerde Devletle iş birliği yapanlar karşı devletten bilgi toplamak için bunu kullanır.

Günümüzdeki Telnolojik Her Şeye Erişim Sağlanabilir .

Misal ; Windows Kurulu Buzdolabı ve çamaşır makinası bunlar bile hacklenmisti .

Boz KurT bunu beğendi.