1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İdda edenlere inanmayınız.. Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.
  Duyuruyu Kapat

Işletim Sistemleri Ne Kadar Güvenli

'Mac OS X' forumunda burak_fidan tarafından 4 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

 1. burak_fidan Guest

  • Guest
  Katılım:
  4 Şubat 2017
  Mesaj:
  10
  Alınan Beğeniler:
  19

  Özel Mesaj
  Tüm komutanlarıma selam olsun,
  Bu konuda hangi işletim sistemi daha güvenli,hangi işletim sistemi daha kötü bunu anlatacağım.
  Windows,Mac,Linux,OS X gibi işletim sistemleri bize her zaman çekici gelmiştir.Aslında hepsi bilindiği kadar mükemmel değil ve güzel ülkemize zararda bulunuyoruz dış yazılımları kullanarak.Bende bunun üzerine en azından küçük bir kitleyi türk yazılımımıza yönlendirmek istiyorum.Yazılımımızın adı pardus ve türk mimarlarımız tarafından özenle çalışılmış bir çalışmadır.Biz windows veya linux gibi işletim sistemleri kullanarak ülkemize bunun için ayrı bir para ödetiyoruz.Kim ülkesinin ekonomisini bozmasını ister?Eminim aranızdan hiç kimse istemiyordur.Windows işletim sistemi tasarım olarak güzel görünsede bazı kötü yönleri var.Örneğin denetim masasında sildiğimiz herşeyin dosyaları program files'te kalıyor.Bunu ayrı ayrı silemiyoruz çünkü işletim sistemi çöküyor.Ben bir kez yaşamıştım ve çok kötü bir durum.Mac,OS X,Linux işletim sistemleri apple markasına aittir.Ülkemizde ise apple bilgisayar(pc) kullanan sayısı %50 %50 olarak kalıyor.Şimdi ise pardus yazılımımızdan bahsedelim.Benim sistem özelliklerim x64 olmadığı için kullanamıyorum.Sizin sistem özellikleriniz yeterse kesinlikle kullanın.Pardus gelişmiş bir ayar sistemine sahip.1gb-962mb arası kadar bir boyutu var veya daha az.Özel arkaplanlarıyla dikkat çeken yazılım pardus türklerin hakkını vererek yaptığı bir işletim sistemidir.
  Hiç durmadan pardus'a geçmenizi öneririm.

  İyi Günler..
   
  AydoganGotu, botcuTHT ve acikvarbegendim bunu beğendi.
 2. Cyberstudent Atıldı

  • Guest
  Katılım:
  10 Kasım 2016
  Mesaj:
  3,132
  Alınan Beğeniler:
  4,843

  Özel Mesaj
  Pardus Türk yapımı'dır. Ancak mühendislerinden birçoğu fetöcü çıktığı için ülkeye yayamamışlar'dır. Normalde Askeriyede
  genelkurmnayda başbakanlıkta vb. kurumlarda kullanılması planlanırken fetö olayları yaşanmış ve bu projeler askıya alınmıştır.
  Şuanda BTK yavaş yavaş geliştiriyor aslında okullarımızda da kullanılacaktı. Ama işte gelişmediği için şuanlık beklemedeyiz.

  Yazıyı kendim yazdım elimde olan bilgileri paylaştım. Ne kadar doğru bilemem ama bir haberde okumuştum.
   
  AydoganGotu, botcuTHT ve acikvarbegendim bunu beğendi.
 3. soonhilall Atıldı

  • Guest
  Katılım:
  6 Eylül 2017
  Mesaj:
  318
  Alınan Beğeniler:
  119
  Meslek:
  bilgisayar opetatoru

  Özel Mesaj
  dünyada en çok kullanılan işletim sistemi windows serileridir tekelcilik konumundadır hiçbir sistem mukemmel değildir.mutlaka bir yerlerde acıgı vardır.
   
 4. Tulparr Atıldı

  • Guest
  Katılım:
  29 Ağustos 2017
  Mesaj:
  195
  Alınan Beğeniler:
  263

  Özel Mesaj
  Linux çekirdeği ücretsizdir. Sadece bazı Linux dağıtımları verdikleri destekten ötürü kapalı kaynak ve ücretli olarak satılmaktadır. Unutma ki Pardus da bir Linux dağıtımıdır.

  Linux; Linus Torvalds'a aittir ve ücretsiz oalrak dağıtılır. Mac OS ise UNIX tabanlı bir işletim sistemidir ve ücretli olarka kullanılır.

  Türk yapımı olması güvenli olduğu anlamına gelmez, koyarsın içine bir Trojan, kapalı kaynak haline getirip yayınlarsın. Bir de milli işletim sistemi düşüncesi var ancak ben pek olumlu bakmıyorum. Dünya genelinde kabul görmüş ve açık kaynak olarak geliştirilen Linux dağıtımları varken nedir bu milli işletim sistemi duygusu anlamıyorum..
   

Bu Sayfayı Paylaş