1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Ip Adresi Bulma Yolları =>el-birunu<=

'Sosyal Mühendislik' forumunda El-Biruni tarafından 5 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. El-Biruni Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    512

Özel Mesaj
    Öncelikle Selamün Aleyküm devrelerim.Bugün sizlerle bir kişinin IP adresini bulmayı öğreneceğiz.Hedef kişi veya değil.Her 2 konuya da değineceğim.Dilerseniz hemen başlayalım.

1=> SOKAĞA ÇIKIP HERHANGİ BİRİSİNİN

Evet devrelerim.Herhangi bir kişininkini bulacağız.Öncelikle telefonumuzdan veya tablet vb. mobil erişim noktasını açıyoruz.Adını neredeysek yani hangi konumdaysak şöyle yapıyoruz.
    Kod:
    Ankara Belediyesi Ücretsiz net
    veya aklınıza ne gelirse.İnternetimiz ise şifresiz olacak.Bağlanan kişilerin IP adresini buradan öğrenebiliriz.Tabii ki Türkiyelilere karşı kullanmıyoruz.Her türlü olumsuz durumlardan El-Biruni sorumlu tutulamaz.

2=>Öncelikle size vereceğim PHP scriptini; bir not defteri açık içine yapıştırın.Daha sonra s.php olarak kaydedin.
    Script:
    PHP:
    <?php

$ipadres 
    $_SERVER["REMOTE_ADDR"];
    $ipkayit fopen("ipkayit.txt""a");
    fwrite($ipkayit,"$ipadres<br>");
    echo 
    "IP Adresiniz : $ipadres<br>IP Adresiniz herhangi bir saldırıya karşı kayıt altına alındı ..";
    ?>
    Daha sonra ipkayit.txt adında bir not defteri açın bunun içine birşey yazmayın.
    Bu uluşturduğumuz dosyaların ikisinide kendi sitenize veya freehost ’a atın.Dosyaların aynı klasör içinde olmasına özen gösterin. Bu yazı alıntıdır.Türkiyeliler için kullanmayiniz.Herhangi bir sıkıntıdan El-Biruni sorumlu tutulamaz.

3=>Şimdi Facebooktan konuştuğunuz kişininkini öğreneceğiz.Öncelikle bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.Ardından
    Facebooku açıyoruz.Ip adresini ögreneceğimiz kişinin bize mesaj hatta mümkümse dosya atmasını sağlıyoruz.Ardından CMD yi açıyoruz ve bu kodu yazıyoruz enterliyoruz.
    Kod:
    netstat -n > ip_trafic.txt
    ( ip_trafic.txt icindeki dosyaya aktarildi )
    ( Konsolda nereden açtıysanız orada dosya oluşturuldu )
    Sol tarafta bizim sağ tarafta kurbanın IP adresi belirecektir.Ayrıca belirtmeliyim ki bilgisayarım olmadığı için deneme fırsatım olmadı.Ayrıca bu yöntemi Türkiyeliler için kullanmayınız.Herhangi bir sıkıntıdan El-Biruni sorumlu tutulamaz.

4=>

ERVAH-I-EZEL, Flyingfinger ve Ronay001 bunu beğendi.
  2. Ronay001 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    464

Özel Mesaj
    Ellerine sağlık devrem. Güzel hazırlamışsın.

El-Biruni bunu beğendi.
  3. El-Biruni Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    512

Özel Mesaj
    KONUNUN DEVAMI
    Karşı PC'nin IP'sini bulmak aslında kolaydır.Her PC de bulunan CMD.exe programıyla gerçekleşebilir
    Öncelikle Karşı PC ile iletişimde olmamız gerekir.Örneğin Facebook'u ele alalım.IP'sini
    bulmak istediğimiz kişiyi seçelim(Bir Nevi Kurban).Daha sonra arkadaşa herhangi bir dosya
    yolluyoruz.Dosya müzik olur video olur önemli olan uzunluğu.Dosya Giderken Başlat Çalıştırdan
    CMD yi açıyoruz. Netstat -n yazıp yolluyoruz entere basıyoruz.2 Haneli IP lere dikkat veriyoruz.
    2 haneli yanında ESTABLİSHED yazan ıp dosya yolladığınız kişinin IP'sidir.Devrelerim bu yöntem daha iyi.Tabii siz bilirsiniz.

Hacker17, AlHilal ve Ronay001 bunu beğendi.
  4. El-Biruni Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    512

Özel Mesaj
    Saol devrem.

Ronay001 bunu beğendi.
  5. SURHANLI Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    109

Özel Mesaj
    Ellerine sağlık devrem :)

El-Biruni bunu beğendi.
  6. ForeverTURKEY Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    531

Özel Mesaj
    Ellerine Sağlık :D

El-Biruni bunu beğendi.
  7. El-Biruni Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    512

Özel Mesaj
    Saolun devrelerim.İşinize yarar umarım.

BAYULKEN bunu beğendi.
  8. ERVAH-I-EZEL Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,803

Özel Mesaj
    Tertip cevabını burada veriyorum her ne kadar BAYULKEN devrem estağfurullah falan dese de yeterince konusunu dağıtım ben onu.
    Elhamdülillah iyiyim, sağlığım sıhhatim kafam yerinde.
    Sınav... Pek iyi geçtiği söylenemez. Sayısalda elim ayağım dolandı, sorulardan bazılarını yaptım yaptım yaptım tam cevabı bulacakken süre yetmiyor diye bıraktım. Birkaç soruya bu böyledir dedim ama 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor diye işaretlemedim. Bunların hepsi çok az süre verildiği için oldu bari süreyi iyi verselerdi! :mad: Neyse velhasıl 74 netim var ki 84 de çıkarabilirdim. :( Normale Türkiye Geneli deneme sınavlarında 1800-2200 sıralamaları civarı seyreden ben böyle olunca ağlamaktan bin beter oluyor. :( Ama sonra öğrendim ki çok kişiye göre iyi yapmışım uzmanlar 67-68 net üstü yallah fen lisesine de diyor tabi benim gitmek istediğim İAFL, HASAL, Çapa FL, Çağaloğlu AL gibi liseler olduğu için bilemiyorum ama yine de umutluyum en olumsuz konuşan uzman bile 74 netle Haydarpaşa AL girilir diyor.o_O Benim gibi birçok insan sayısalda birkaç sorunun iptal edilmesi için başvuracak. Matematikte cevabı 64 olan soruda şekil ile orantısızlık var, matematikte cevabı 4 olan tablo sorusu normalde 3 bilinmeyenli denklem sorusu ve müfredatımızda yok. Sadece şıklardan gidilerek şansın da yardım ederse bulabiliyorsun. Fende cevabı I ve IV olan sorunun cevabı ise yanlız I olmak zorunda, IV'de kuvvet kazancı olması imkansız... Tüm bu soruları tıp okuyan ablama da onaylattım bana katılıyor. Bunlar iptal edilse istediğim liselere daha rahat girebilirim.
    Sonuç olarak sınavda herkes döküldü ve çok kişiye göre iyiyim. Bu yaz bir süre oyunlarla mesaim var zaten şehirdışından babam da gelecek. En geç haftaya yeni hedeflerim doğrultusunda çalışmaya başlayacağım. Eğitim setlerimi de geliştirdim programlamaya ağırlık vereceğim özellikle. Başka da bişeyler yaparım Network falan takılırım biraz ama yazı bilgi açısından donanmış olarak kapatmak istiyorum.

Şimdi sen anlat hikayeni can tertip.:)

El-Biruni ve BAYULKEN bunu beğendi.
  9. CANERBYD Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,538

Özel Mesaj
    sınavın iyi geçmesini sevindim :)
    El-Biruni eline sağlık

El-Biruni, BAYULKEN ve ERVAH-I-EZEL bunu beğendi.
  10. BAYULKEN Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,536

Özel Mesaj
    74 net daha ne istiyorsun devrem :D
    zaten senin başarılı biri olduğunu en baştan beridir biliyordum.
    ve dilediğin liseye girebileceğini de inanıyorum.
    sende azim çalışma araştırma duygusu var.
    bende olmayan yeteneklerin hepsi sende mevcut.
    benim hayatımda anlatmaya değer pek bir farkındalık olmadı. -_-
    sadece bir iki programlama dili daha öğrendim o kadar.
    bu süre zarfında ufak süreli görev aldım.
    en güzel tarafıda görev arkadaşlarımla az seni çekiştirdik :D
    ne kadar başarılı olduğunu konuştuk.
    yıllarca söylenen bir yalan var. "kendine inanırsan yaparsın" yalanı.
    o sözün sana hitaben gerçeğini söylüyorum.
    Ervah devrem sende herşeye yetecek potansiyel var inanırsan yaparsın. :)
    hayırlı bayramlar ^^

ERVAH-I-EZEL ve El-Biruni bunu beğendi.
  11. El-Biruni Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    512

Özel Mesaj
    Benimde sayısal berbat geçti. Sözelden 2 tane Sayısaldan 2 tane boşuna çerez soru gitti. Benimde 72 net var. Hayırlısıysa Eyüp Aygar FL düşünüyordum olmadı. Uzmanlar Yeşilköy AL gelir diyorlar da İstanbul benim için hayal olur. Hayırlısıyla bi netler açıklansında. Senin kaç boş kaç yanlış var? Yanlışlar hangi derslerden?Ayrıca hangi illeri düşünüyorsun?

ERVAH-I-EZEL ve BAYULKEN bunu beğendi.
    • Guest
    Alınan Beğeniler:
    5

Özel Mesaj
    Konu nedren nereye gelmis :)

El-Biruni ve ERVAH-I-EZEL bunu beğendi.
    • Guest
    Alınan Beğeniler:
    62

Özel Mesaj
    Mesajını Okudum
    Bir Şey Söylemek Geldi İçimden
    9.sınıf'a Geçiyorsun Herhalde
    Netten Çok Şuan 9.sınıf'a Bir Göz Geçir Hazırlıklı Ol
    9.sınıf Lise Hayatının %60-70 Gibi
    Konular Baya Zor Olacak
    İnternetten Az Vakit Ayır
    En Önemli Sene Seni Bekliyor Diyebilirim
    ÇOK ÇALIŞ...
    Vesselam

El-Biruni ve ERVAH-I-EZEL bunu beğendi.
  12. ERVAH-I-EZEL Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,803

Özel Mesaj
    Allah Allah benim de ara sıra kulağım çınlıyordu. :D
    Eyvallah devrem düşüncen için. Sana da hayırlı bayramlar. :)
    5-6 sorum çerez gitti sayısaldan.
    Türkçe 1 yanlış var. Sözelden 48.66 net oluyor.
    Sayısala olacakları tahmin edilebilir fenden başladım. :D 25.33 Netim var. (Mat 8 boş 2 yanlış, fen 3 yanlış.)
    Toplam 74 net.
    Beni üzen eve gelince sayısala bir daha baktım ve 37.33 net çektim. Ama evde yapılan bir işe yaramıyor tabi...
    Sen Yeşilköy Al'ye girersin rahat. İnşallah ben de en kötü Haydarpaşa AL veya başka bir Fl'ye giderim.
    Haklısın bu gidişle ban gelecek...

Tavsiye için Sağol devrem. :)

13. ERVAH-I-EZEL Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,803

Özel Mesaj
    Söylemeyi unutmuşum. Nickime tıklayınca şehir olarak İzmir çıkıyor. Ben İzmirliyim ama oturduğum şehir İstanbul. Ablam da zaten üniversite okuyor o yüzden İstanbul'dan başka bir yer düşünmüyoruz.

14. ULU_HACK Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    67

Özel Mesaj
    Elinize sağlık devrem

ERVAH-I-EZEL ve El-Biruni bunu beğendi.
  15. El-Biruni Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    512

Özel Mesaj
    Neresi geldi devrem?Puanın neydi?

ERVAH-I-EZEL bunu beğendi.
  16. oBrave Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    3

Özel Mesaj
    Güzel Konu Teşşekürler

El-Biruni bunu beğendi.
  17. ERVAH-I-EZEL Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,803

Özel Mesaj
    Puanım 383'tü. (%4.05'lik dilime girmiştim.) İstanbul'dan Nabi Avcı Anadolu Lisesi'ni kazandım. Puanıma göre daha yüksek okullara gidebilirdim ama uzun bir araştırma sonucu orayı karar aldık. Okulum kesinlikle iyi bundan yana üzüntüm yok ama şu sınav sistemini değiştiren bakan karşımda olsa da lügatımdaki en orjinal kelimeleri ona tek tek sıralasam diye düşünmüyorum değil. Ortalaması 99.5 biri olarak yüzdelik dilimimin %0.40 isterken %4 geldi. Ortalaması 80-85 olup da %1-%2 dilimine girenler var. Bu kadar saçma bir sınav görmedim! Sen nereye yerleştin tertip?

BAYULKEN bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş