1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İdda edenlere inanmayınız.. Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.
  Duyuruyu Kapat

Iphone 12, A14 Bionic Ile Gelmiş Geçmiş En Hızlı Akıllı Telefon Oldu!

'Teknoloji Haberleri' forumunda xxhsynwq tarafından 17 Ekim 2020 tarihinde açılan konu

 1. xxhsynwq Guest

  • Guest
  Katılım:
  3 Mayıs 2020
  Mesaj:
  173
  Alınan Beğeniler:
  275

  Özel Mesaj
  İlk olarak geçtiğimiz ay gerçekleştirilen etkinlikle beraber gördüğümüz A14 Bionic işlemcisi, iPhone 12 ailesine de güç veriyor. Selefine göre yüzde 40 daha fazla transistör içeren yonga seti, gelmiş geçmiş en hızlı akıllı telefon işlemcisi olabilir.

  [​IMG]
  Eylül ayında gerçekleştirilen etkinlikle beraber yeni iPhone modellerinin tanıtılması beklenirken Apple yeni iPad Air ve iPad 8 modelini tanıtmıştı. Air modeline güç veren A14 Bionic işlemcisinin de resmi olarak duyurulduğu etkinliğin ardından yeni iPhone ailesinin de bu işlemciyle beraber kullanıma sunulacağı konuşulmaya başlanmıştı. Bugün gerçekleştirilen etkinlikle beraber söylentiler doğru çıkmış oldu. PhoneArena’da yer alan habere göre iPhone 12 ailesi, bugüne dek yapılmış en güçlü akıllı telefon işlemcisine sahip.

  [​IMG]
  A14 Bionic, 11.8 milyar transistöre sahip
  TSMC üretimi ve 5nm mimarili yonga seti selefine nazaran yüzde 40 daha fazla transistöre sahip. 11.8 Milyar transistör barındıran işlemci, aynı zamanda Apple kanadındaki 5G desteğini barındıran ilk yonga seti olma ünvanını da taşıyor. A14 Bionic ikisi yüksek performans ve dördü ise güç tasarrufu odaklı olmak üzere 6 çekirdekli bir yapıyla geliyor. Diğer tüm akıllı telefon işlemcilerinde yüzde 50 daha hızlı olduğu ifade edilen yonga setinin bünyesinde dört çekirdekli grafik birimi de bulunuyor. Apple, A14 Bionic’de yer alan grafik biriminin ise selefinden yüzde 50 daha hızlı olduğunu belirtiyor.

  https://yenisiniindir.club/iphone-12-a14-bionic-ile-gelmis-gecmis-en-hizli-akilli-telefon-oldu/
   
  DFYcomingsoon ve Orion-Pax bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş