1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Izlendiğimi Nereden Anlarım (nasıl Anlarız ?)

'Security' forumunda ustduzey tarafından 28 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. ustduzey Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    91

Özel Mesaj
    Merhaba,

Sizlere bir sorum olacak değerli yetkili kişilere ve diğer er'lere birinin bilgisayarını nasıl listening duruma sokarız bilen varmı ? yani bir programla veya bir tür araç ile başkasının bilgisayarını listening yani onu dinlemek istiyoruz bunu nasıl yaparız ve şunu adım kadar biliyorumki ayyıldız tim üzerinde bu tür şeyleri bilen yetkili kişiler var.

Birinin bilgisayarına farklı türlü sızıp mikrafonumuzun veya kameramızda ne yaptığımızı veya ne söylediğimizi görebiliyorlar. Eğer bu gerçekten doğruysa ki doğru olduğuna adım kadar eminim bunu nasıl yaptıklarını sorabilirmiyim ? (Wireshark gibi vs.. programlar mı kullanıyorlar dinlemek için veya başka türden bir yazılım mı var ?)

Bilgilerinizi eğer yorumlarda belirtirseniz çok sevinirim.(Sadece meraktan soruyorum bilginize.)

Saygılarımla...
    iyi forumlar.

THE AVENGER bunu beğendi.
  2. Vendetta902 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,154

Özel Mesaj
    darcoment diye bir program var eğer kamera varsa kamerayla karşıdakine bakma mikrofondan sesini dinleme hatta pc kontrolüne kadar erişim sağlayan bir programdır bir araştır derim

3. ustduzey Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    91

Özel Mesaj
    Devrem zaten onu biliyorum. Bu tür şeyler bana çok basit geliyor virüs programları , keylog yazılmıları boş iş gibi geliyor bana önemli olan o programı kullanan değil yazılımı yapan kişidir benim gözümde. Ayrıca bana kolay kolay virüs atacaklarını zannetmiyorum. Linux & RedHat kullanıyorum nasıl virüs atabilirki ayrıca mikrafon ve kamerada nasıl görüyor adam onu merak ediyorum ayyıldız yetkilileri bu dediklerimi %100 biliyor ama söylerlermi muamma bilemeyiz.

4. ustduzey Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    91

Özel Mesaj
    bilen yokmu ?

5. ustduzey Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    91

Özel Mesaj
    güncel +

6. THE AVENGER Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    13,214
    Meslek:
    GİZLİ

Özel Mesaj
    Sadece soruyorum meraktan kelimesini neden google gibi yerlerde araştırmıyorsun ? evet burası bir hack platformu ..Ancak buranın kuralları daha doğrusu resmi olarak yani anayasal olarak uyması gereken kuralları vardır şöyleki sen birisini sniff ettin ve onun tüm bilgilerini aldın yayınladın yarın birgün o kişi bunu öğrenip savcılığa gittiği zaman tek senin başın ağrımıycak bilmem anlata bildimmi bizler burda elimizden geldiğince yardım ediyoruz ama belirli seviyede .. .Hack dünyasında herşeye olanak vardır ve kişi bu olanakları kendi sağlar yani demem o ki araştırmalısın .. Tek çare bu... Hack kültüründe hack programı diye birşey yoktur maalasef türkiye başta olmak üzere bir kaç ülkedeki 10-15 yaş arası çocuklar çok fazla amerikan filmlerine maruz kaldığı için herşeyi program ile yapıcağını zannediyor hack de program yoktur yazılım vardır ve yazılıma anlam kadar coder'lar vardır. Umarım anlamışsındır.

affreaodid, Mackali, MRT1881 ve 11 kişi daha bunu beğendi.
  7. THE AVENGER Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    13,214
    Meslek:
    GİZLİ

Özel Mesaj
    katan.

affreaodid, Assembly, SWOPE ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  8. safloriztiza Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,064

Özel Mesaj
    Devrem neden üst üste mesaj yazıyorsun ? Bir de linux kullansan bile python dilinde trojen var, bash dilinde var, ruby, perl.. İnternetten yüklediğin bir script aslında python ya da perl dilinde yazılmış bir trojen olabilir ?? Macintosh bile hackleniyor..

9. ustduzey Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    91

Özel Mesaj
    Siz beni sanırım yanlış anladınız. Burası forum ve benim burada böyle bir konu açmam çok normal. Ayrıca meraktan diyorsunuz googleden araştırın diyorsunuz ancak sizce bunu ben önceden yapmıcak kadar akılsız mıyım ? ayrıca bahsi geçen sniff etme olayını zaten öylesine sordum ben sadece mesela birisi beni izliyorsa listening durumsaydım bundan nasıl kurtulurum mac adresimi değiştiricem veya ona benzeri bişey mi yapıcam onu soruyordum. Siz olayı iyice derinleşme ve yanlış duruma getirdiniz devrem ! ayrıca yaşım 23 amerikan filmi felanda izlemiyorum. Benim tek istediğim bilmediklerimi buraya bilenlere sormak eğer yanlışım varsa düzeltirsiniz devrem. Ayrıca demişsinizki hackde program yoktur, yazılım vardır. Bunu demenize zaten hiç gerek bile yoktu çünki ben yazılımcıyım :) bunuda belirtmiş olayım size. Kusura bakmayın biraz size sert bi tepki vermiş olabilirim ama bende sizden sert bi tepki aldım belki ben yanlış anlamış olabilirim ama ben sadece araştırıp ama bulamayıp sonradan forumda mecburen konu açan kişiyim. Umarım birdahakine düzgünce konuyu dikkatli okumaya çalışırsınız.

ERVAH-I-EZEL bunu beğendi.
  10. ustduzey Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    91

Özel Mesaj
    Hack dünyasında herşeye olanak vardır ve kişi bu olanakları kendi sağlar yani demem o ki araştırmalısın .. Tek çare bu...

Ayrıca birşey daha eklemek istiyorum yukardaki yazınızı okuduğumda zaten 8 senedir bu işteyim ve hayatım yıllarım araştırmakla geçti :) sadece bilmediklerimi forumda soruyorum devrem.

11. ERVAH-I-EZEL Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,848

Özel Mesaj
    Devrem muhatap olduğun kişi Üsteğmen ve 57. Alay Biriminde benden söylemesi. Bu yüzdrn öyle ünlemli ünlemli konuşmasan iyi olur. Eskiden beni de bir kere uyarmıştı ben sırf gözüne girebilmek için çok çalıştım. O yüzden kıymetini bil ki sorunu cevaplamış...

1974 bunu beğendi.
  12. ustduzey Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    91

Özel Mesaj
    ERVAH-I-EZEL

Öncelikle bu sizi ilgilendirmez, rütbesi ne olursa olsun farketmez ben herkese saygım var, ilk önce vatanıma !

Ayrıca muhattap olduğumu kim söyledi ? sadece yanlış anladı durumu ben kısa ve net bir şekilde açıklama yaptım. Ve ben burada herkesin kıymetini iyi biliyorum 8-9 yıldır bu işteyim. İlginiz için teşekkürler.

13. ERVAH-I-EZEL Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,848

Özel Mesaj
    Tamam yav kızma. :)

14. ustduzey Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    91

Özel Mesaj
    Devrem kızdığım falan yok. Sadece biz burada ciddi bir konu açıyoruz 24 saat geçmiş düzgünce bilen hiçkimse yok buna şaşırıyoru koskoca ayyıldız forumunda bilen yokmu bunu elbet vardır .! Ayrıca seni takip ettim iyi birisine benziyorsun ;)

15. ustduzey Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    91

Özel Mesaj
    İzlendiğimizi nasıl anlarız bilen yokmu ? güncell +

16. ustduzey Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    91

Özel Mesaj
    bilen yokmu hiçkimse yokmu yaw ?

17. safloriztiza Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,064

Özel Mesaj
    Her bulduğun şeyi indirmeyecen. Virustotal taraması yapacan. Antivirüs ve firewall korumasını açık tutacan. Görev yöneticisinde şüpheli bulduğun şeyleri kapatacan. Başlangıçtaki şeyleri gereksizse silecen. Regeditten de silecen. Sonrası tevekkül..

Bu Sayfayı Paylaş