1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Kali Linux Hakkında Bilgi

'Linux' forumunda SiyahAkrep tarafından 21 Ağustos 2018 tarihinde açılan konu

1. SiyahAkrep Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    108

Özel Mesaj
    Devrelerim şuan yeni VM ware Workstation Pro 12.5.9 kurdum ( v14 de kurulumdan sonra sıkıntı çıktı .dll hataları vb. o yüzden 12 kurdum şuan sıkıntısız) ardından Kali Linux 2018.2 Ova (Sanal İşletim İçin) indirip Vm ware içerisinene kurup yükledim herşey normal sıkıntısız

Bunlar yaptıklarım sorularım ise şunlar:

1) Vm Ware üzerinden Kali Linux Nasıl Güncellenir? ve Güncellemeyi önerir misiniz? yoksa önermez misiniz? Neden?

2) Kali Linux Türkçe mi İngilizce mi Kullanılmalı Neden?

3) Toolkitler hakkında bilgi verirmisiniz (Hangileri hangi amaç doğrultusunda kullanılır, avantaj ve dezavantajları)

4) Kali Linux Kurulumundan sonra neler yüklenmeli? (Hangi Araçlar, Programlar...)

5) Bundan sonra nasıl bir adım atmalıyım? Hangi kaynaklardan (Kitap, Site vb.) yararlanmalıyım ve Kendimi daha iyi geliştirmem için ne önerirsiniz?

Sanırım Hack işlemleri için en sık ve en zengin kaynaklı işletim sistemi Kali Linux sizce doğrumu yoksa daha iyi ve güncel hack için kullanılabilecek Kali Linux dan daha iyisi varmı?

Şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar ve iyi günler dilerim...

2. Turantugu Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    391

Özel Mesaj
    güncellemeler vm ye girince karşına direk çıkıyor ben pek güncellemedim açıkcası . araştırmadım gereksiz gördüm
    fakat toolsları her zaman güncelledim .

ingilizce biraz daha mantıklı geliyor ileride kelime hafızası ve kodlara yabancı kalmamak için daha faydalı geleceğini düşünüyorum

toolslar kendi hallerinde sınıflandırılmışlardır . Kali Linux 'un kendi sitesinde ne işe yaradığı yazıyor

toolsları araştırman lazım devrem bende o aşamadayım . bir toolsa tamamen hakim olup diğerlerine geçiyorum

Bu Sayfayı Paylaş