1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Kali Linux 'ta Win 7 Nin Yanına 1 Tb Lik Harddiske Kuramıyorum

'Linux' forumunda defensiveman tarafından 3 Şubat 2019 tarihinde açılan konu

1. defensiveman Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    22

Özel Mesaj
    Kali Linux 'ta Win 7 nin yanına 1 tb lik harddiske kuramıyorum , 32 gb lik usb belleğime kali linux 32 bit lik ( core 2 duo işlemcim olduğu için 2.8 ghz 4 gb ram ) iso dosyasını universal programı ile usb flash belleğe kuruyorum dosyaları , daha sonra kali linux grafik install yapıyorum , klavyeyi seçiyorum , sonra cdrom bölümünde düşünüp duruyor saatlerce , komut bolumune blkid yapıyorum oradan usb deki vfat taki gelen sdb1 yani ;
    mount -t vfat/dev/sdb1/cdrom yazıp exit ile çıkıyorum fakat nedense benim usb deki dosyaları okumuyor , rica ediyorum devrelerim bana yardımcı olabilirmisiniz ?

AydoganGotu bunu beğendi.
  2. defensiveman Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    22

Özel Mesaj
    ama virtual box ile sanal sunucu ile yaptığımda hiçbir problem olmuyor fakat , bu sefer sanal sunucudan kullanmak istediğimde o kadar yavaş çalışıyor ki 1,5 gb ram kullansın diyorum yeşil rengin en son limitlerinde , işlemcim core 2 duo olduğu için ikisini de kullansın diyorum fakat çok yavaş çalışıyor ,

sizlerden ricam devrelerim , bu kali linux u 1 tb lik hard diskime kurarken usb deki verilerimi görmüyorum , hatta iso dosyasını cd ye yazdırdım cdrom da cd dönüyor fakat nedense pc kurulum yapmıyor , klavye seçeneklerinden sonra tam cdrom u okuduğu yerde donup takılıyor

yardımlarınızı bekliyorum

3. EFRAİM Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    3,211
    Meslek:
    Keskin Nişancı

Özel Mesaj
    win 7 yanına kurayım diorsan önce disketten bölüm ayırman gerek ve o bölümü biçimlendirmen mesela 300 gb c diskin c yi birim olarak küçültüp 80 100 gb bölüm ayırdın kurarken onu seçicen

bundan sonraki kısım usb ye doğru yazdırma
    Rufus indir usb seç kaliyi seç sana bi uyarı vericek dd yansıma şeklinde kurayım mı flasha evet de flashın hazır.

4. defensiveman Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    22

Özel Mesaj

devrem 1 + 1 tb pc de yeni harddisk aldım bu iş için rufusda dd yansıma olarakta yaptım fakat yine aynı yerde takili kaliyor , acaba rufus ta güncelleme dosyalarında istediği

AydoganGotu ve botcuTHT bunu beğendi.
  5. defensiveman Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    22

Özel Mesaj
    aynı devrem " Release " hatası veriyor , "release" dosyasını bulamadığı için kuruluma devam edemiyor , kalilinux.org orjinal sitesinden iso dosyasını indirip dd olarak usb ye rufus ettim , yine olmadı devrem bi yardımcı olun rica ediyorum

AydoganGotu ve botcuTHT bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş