1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Neden Bu Sınav? Ne Için Buradayız?

'Allah(C.C)' forumunda AleynaSultan tarafından 11 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. AleynaSultan Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    101

Özel Mesaj
    Aşk yoluna cikmak ise niyetin vuslata ermek ise gönlündeki, Bela ile imtihan edilirsin...

Biz “çalap”deriz ; Her daim Allah’tir gönülde adı.
    Amma onun bir adı da “Zü’l celal-i ve’l-ikram’dir”. Kisi ister ki hemen cemalini göre o güzellik karsisinda mest ola. Ama o önce kahri ; zulmünü ; celalini gösterir.

“Zü’l celal-i ve’l-ikram” Demek önce celal sonra ikram demek. Önce kahir ; zulüm ; imtihan ; cile ; Sonra lütuf ; sonra ihsan ; sonra ikram.

Ya sebep nedir ; Önce celal sonra ikramda bulunur.?
    'Aşık-ı- sadık mi degil mi emin olmak icin..."

Tabduk Emre Hz. (K.s)

Tabi ki Ezelden biliyor kimin hangi menzile ulasacagini, kimin cennete kimin cehenneme gidecegini.. Neden mi yaşıyoruz? Yada yasamamiz sinanmamiz gerekiyor? Dogrudan cehennemde oldugun an itiraz etmez miydin "Ya rabbi ben ne yaptım da bunu hakettim" yada "Ya rabbi ben bu günahları işlemedim, işlemezdim" Dedirtmemek için dünya yaşamıni ahirete ispat eylemiş..

Yeryüzünde ki tüm hamdler Allah'a olsun..

Iyi forumlar devrelerim..

2. sametuyarr Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1

Özel Mesaj
    Tek Aşk Vatan Sevgisi Benim İçin

3. SAFAKBEY Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    118

Özel Mesaj
    Vatan olmadan aşk olmaz,vatan olmadan hiçbirşey olmaz.
    Ellerine sağlık devrem Allah Yar ve yardımcımız olsun

Cyberstudent ve AleynaSultan bunu beğendi.
  4. AleynaSultan Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    101

Özel Mesaj
    İmtihanlar için "Neden 'ben' deme, zira firavunlaşmak başı dâhi ağrımamış bir ömür demekti unutma!..

Sungur_Bey bunu beğendi.
  5. EsrefZeki Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    11
    Meslek:
    Y. Lisans

Özel Mesaj
    Halbuki vatan sevgisi imandandır. İmanı olmayanın vatanı ne ola... Bakî olan Allah ise, bakî olana tabi olmak gerek...

tarslan bunu beğendi.
  6. Serkan7676 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    0

Özel Mesaj
  7. Serkan7676 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    0

Özel Mesaj
    Arkadaslar Tanrıya inanmayan varmı yada inanan

8. SultanMelikSah Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,543

Özel Mesaj
    Allaha inaniyoruz

9. Serkan7676 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    0

Özel Mesaj
    Konu başlığında yazıyor yaaa onun icin

10. Serkan7676 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    0

Özel Mesaj
    Biz insan oğlu olarak dünyaya geldik allah her insana ona kulluk.ibadet.namaz. için ve bir şey daha var allah hangi yolu tercih edeceksiniz diye DOĞRU yolami YANLIŞ yolami diye

11. Serkan7676 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    0

Özel Mesaj
    Gönderdi. Konu başlığı buysa benim cevabımda budur

12. black_demon Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    166

Özel Mesaj
    Neden Bu Sınav? Ne Için Buradayız? vatan hainlerinin gece karanlığında ruhlarına sessizce sızıp milleti , bayrağı , toprağı , vatanı satanlara çarpmaya geldik. Biliyormusun kimler çarpar? Başta Allah çarpar ve bişileri ( yani varlıkları birbirine musallat eder alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste neyse başka örnek verip konudan uzaklaşmayalım) cin çarpar, kuran çarpar , şeytan çarpar birde
    ay yıldız team çarpar.

Serkan7676 bunu beğendi.
  13. Mucahidsarik Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1
    Meslek:
    Önlisans

Özel Mesaj
    ALLAH C.C. KULUNU SEVDİĞİNİN İŞARETLERİ

ALLAH C.C’ın sevgisi yalnızca O’nun c.c. birkaç salih kulunun erişebileceği ağır ve ciddi bir mesele.

ALLAH C.C sevgisi “Salihlerin çabaladığı ve yarıştığı seviye..” Kalplerin ve ruhların gıdası…Gözlerin nuru…Derin karanlıklarda kaybedilen ışık…ölüye hayat, hastaya şifa..

Üzüntü ve acıdan yoksun hayatların neşesi..

Yokluğu ruhsuz vücut gibi…İnancın ve ibadetlerin ruhu…ALLAH C.C’a yaklaşma aracı..

Kapının anahtarları gibi ALLAH C.C sevgisinin de sebepleri ve işaretleri var. Aşağıdakiler bunlardan birkaçıdır.

1-Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem)’i kılavuz edinmek

“De ki: ‘ALLAH C.C’ı seviyorsanız bana uyun. ALLAH C.C da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. ALLAH C.C affeder ve merhamet eder’.” (3,31)

2-İnananlara karşı alçakgönüllü, kâfirlere karşı sert olmak, ALLAH C.C rızası için cihada devam etmek ve O’nun haricinde hiçbir şeyden korkmamak

ALLAH C.C bu özelliklerden tek bir ayette bahsediyor

“Ey iman edenler, içinizden kim dininden dönerse, duysun: ALLAH C.C onların yerine, kendisinin sevdiği, onların da kendisini seveceği, mü’minlere karşı boyunları aşağıda, kafirlere karşı başları yukarıda, ALLAH C.C yolunda savaşan, dil uzatanın kınamasından korkmayan bir kavim getirir. İşte o, ALLAH C.C’ın bir lütfudur ki, onu dilediğine verir. ALLAH C.C, ihsanı bol, herşeyi bilendir.”(5,54)

Bu ayette ALLAH C.C sevdiği kullarının özelliklerini tanımlıyor. İlki, alçak gönüllülük ve Müslümanlara karşı kibirli olmamak ve kâfirlere karşı sert olmak, onların önünde kendini alçaltmamaktır. ALLAH C.C’ın sevdiği kullar şeytana karşı O’nun rızası için çabalarlar. Dinlerinin emirlerini takip ettikleri sürece hiçbir suçlayıcının suçlamasından korkmaz ve alay edenleri umursamazlar.

3-Nafile ibadet etmek

Kudsi bir hadise göre ALLAH C.C diyor ki;

“Kulum bana nafile ibadetlerle yaklaşmaya devam eder, sonunda sevgime erer” (Buhârî, Rikak 38.)

Nafile ibadetler, sadaka, teheccüd namazı, kuşluk namazı, diğer nafile namazlar veya oruç gibi olabilir

4-Birbirini sevip ziyaret etmek, birbirine yardım etmek (maddi yönden) ve birisine ALLAH C.C rızası için samimi nasihat etmek

Bu özellikler Peygamberimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) tarafından tek bir hadiste bahsediliyor.

“Benim rızam için birbirini sevenlere, Benim rızam için oturup sohbet edenlere, Benim rızam için birbirlerini ziyaret edenlere ve birbirlerine harcamada bulunanlara muhabbetim haktır.” (İmam Malik, İbn Hıbban)

“Benim rızam için birbirini ziyaret eden”den kastedilenler yalnızca ALLAH C.C’ın rızası için, bir diğerini severek O’nun memnuniyetini gözetme duygusuyla O’nun yolunda bir araya gelenlerdir.

5.İMTİHAN EDİLMEK

Musibetler ve felaketler bir insan için birer imtihandır ve ALLAH C.C’ın onu sevdiğinin işaretidir. Çünkü bu ilaç gibidir, tadı acı da olsa ilacı sevdiğinize sunarsınız ve dozu en yüksek olan sevgi de ALLAH C.C’ın sevgisidir.

Sahih bir hadise göre,

“Şüphesiz, büyük mükâfat büyük belalardadır. ALLAH C.C bir topluluğu severse onları sıkıntılarla imtihan eder. Rıza gösteren rıza bulur. Hoşnutsuzluk gösteren de hoşnutsuzluk bulur”. (Tirmizi)

Müminin başına gelen musibetler ahirette onu bekleyen cezalardan daha iyidir. Başka türlü nasıl derecesini yükseltebilir ve kötü amelleri silinebilirdi? Peygamberimiz diyor ki

“ALLAH C.C, iyiliğini dilediği kulunun cezasını dünyada verir. Fenalığını dilediği kulunun cezasını da kıyamet günü günahını yüklenip gelsin diye, dünyada vermez.” (Tirmizî, Zühd)

Alimler bunu musibetler ve belalardan uzak olanları münafıklar olarak açıklamışlardır çünkü ALLAH C.C cezalarını bu dünyada vermez ve hesap gününde tüm günahlarıyla karşısına getirir.

Ey ALLAH C.Cım! Bizi sevdiklerinin arasına kat.

Eğer ALLAH C.C seni severse, elde edeceğin mükafatı veya kazanacağın iyiliği hesap etme..ALLAH C.C’ın sevdiği olduğunu bilmen yeterli..ALLAH C.C sevgisinin meyveleri ise aşağıdaki gibidir

1-İnsanlar da onu sevecek ve yeryüzünde hoş görülecek.

Buhari’den rivayet edilen hadiste belirtildiği gibi,

ALLAH C.C bir kulunu sevdiği zaman, Cibril’i a.s.çağırıp “Ben falan kulumu seviyorum, Sen de onu sev!” der. Cibril de onu sever ve sonra gökyüzünde şöyle seslenir: “ALLAH C.C, falan kimseyi seviyor, Siz de onu sevin!” Bundan sonra göklerdeki bütün melekler onu sever. Sonra o kul yeryüzünde de herkes tarafından sevilip kabul görür.”

ALLAH Teâla Hazretleri şöyle ferman buyurdu: “Kim benim veli kuluma düşmanlık ederse ben de ona harp ilan ederim. Kulumu bana yaklaştıran şeyler arasında en çok hoşuma gideni, ona farz kıldığım (aynî veya kifaye) şeyleri eda etmesidir. Kulum bana nafile ibadetlerle yaklaşmaya devam eder, sonunda sevgime erer. Onu bir sevdim mi artık ben onun işittiği kulağı, gördüğü gözü, tuttuğu eli, yürüdüğü ayağı (aklettiği kalbi, konuştuğu dili) olurum. Benden bir şey isteyince onu veririm, benden sığınma talep etti mi onu himayeme alır, korurum. Ben yapacağım bir şeyde, mü’min kulumun ruhunu kabzetmedeki tereddüdüm kadar hiç tereddüte düşmedim: O ölümü sevmez, ben de onun sevmediği şeyi sevmem.”(Buhârî, Rikak 38.)

Bu hadis ALLAH C.C’ın kuluna olan sevgisinin birkaç faydasından bahsediyor

1)İşittiği kulağı olurum

ALLAH C.C’ın sevmediği hiçbir şeyi dinlemez

2)Gördüğü gözü olurum

ALLAH C.C’ın sevmediği hiçbir şeye bakmaz

3)Tuttuğu eli olurum

ALLAH C.C’ın sevmediği hiçbir şeyi eliyle yapmaz

4)Yürüdüğü ayağı olurum

ALLAH C.C’ın sevmediği hiçbir yere gitmez

5)Benden bir şey isteyince ona veririm

Dua etse duaları duyulur ve istekleri kabul olunur

6)Benden sığınma talep etti mi onu himayeme alır, korurum

Herşeyden ALLAH C.C tarafından korunur

14. safa1 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    7

Özel Mesaj
    Devrem çok güzel bir konu açmış ve bu konuyu bende yorumlamak istedim .. şimdi devrelerim biz neden geldik bu dünyaya şöyle söliyim ilk önce bebek olduk çocuk genç ve yaşlılık .biz bu evrelerin belki geçmemiş olabiliriz .Allah bizi bu dünyaya imtihan etmek için yolladı bu sınavı geçersek sonsuz ve ebedi hayat bizi bekliyor ,güzel hayat .Bu hayat yalan hayat sahte her şey yediğimiz meyvenin ve sebsesi bile sahte gerçek nimetler cennete . Evet biz buraya neden geldik .Allah bizi bu dünyaya yolladı ve bize yüce bi kitap yolladı bu yüce kitap kuranı kerimdir. ve biz bu kitapa göre uyarsak her şeyi yerine getirmeye çalışırsak . bu hayatımızın akışı elbet daha iyi olur..Kuranı kerim demiştik Kuranı Kerim de ibadet olarak ne diyor misal aklımdan gelenleri ben söliyim (Güler yüzlü olun , yalan sölmeyin , Kuran okuyun, Namaz kılın, Zengin veya maddi sıkıntın olmazsa haça gidin, oruç tutun, tabi bunlar bizim normal hayata yapabilceğimiz güzel ibbadetlerdir. yani bu sınvı geçmemiz için nbunları yapmak gerekir tabi arkdaşlar aklıma şuan bunlar geldi sizde bu yazıyı okduktan sonra evet şunuda katabiliriz diyede bilirsiniz. İnşallah Allah nasip eder bütün müslümanlara sınıvaı geçemyi .. Allaha emanet olun

Bu Sayfayı Paylaş