1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Phpbb Nedir? Bazı Özellikleri

'Phpbb' forumunda Keremi tarafından 25 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

 1. Keremi Atıldı

  • Guest
  Katılım:
  18 Ağustos 2018
  Mesaj:
  266
  Alınan Beğeniler:
  232

  Özel Mesaj
  phpBB Nedir?

  phpBB popüler ve Açık kaynak forum sistemidir. PHP programlama dili ile yazılmıştır; "phpBB" ismi "PHP Bulletin Board" ın kısaltılmış halidir.


  phpBB'nin bazı özellikleri:
  • Tema sistemi, kişiselleştirmeyi kolaylaştırmak için bir tema sistemi tasarlandı.
  • Birçok dili destekler ; 41 Dil mevcuttur (11 Aralık 2010 tarihi itibarıyla).[1]
  • Birçok Veritabanı yönetim sistemi ile uyumluluk.
  • Kullanıcıların ihtiyacını karşılayan bedava destek ve kişiselleştirme.


  Modlar

  Mod kelimesinin anlamı şu şekilde açıklanabilir; "mod" bir çeşit kod içeriğe sahip phpBB "modifikasyonlarının" kısaltmasının adıdır ve phpBB topluluğu tarafından yaratılmıştır. Mod tanımı seçkin modifikasyonlardan oluşur ve forum moderator tarafından bu isimle anılmıştır. Modifikasyonların sahipleri sadece phpBB yapımcıları değildir ve bu şekilde resmi olmayan modlarıda kabul ederler, fakat bu modlara destek konusunda şöyle bir yol izlenir; phpBB Mod Takımı gayri resmi modları kabul eder, inceler ve kaynaklarına onaylayarak ekler. Modifikasyonlar, bu adresteki standartlara göre yayınlanır MOD Takımının Standartları. Mod'lar onaylandıktan sonra buradaki adresten yayınlanır MOD Veritabanı. Başka websiteleri de kendi standartları ile modlar geliştiriyor, ama phpBB takımı phpBB.com 'dan başka sitelerden yüklenen Modları kullanmayı güvenlik açısından önermiyor.


  phpBB Ayarlama

  PhpBB birçok sunucunun altyapısına uygundur ve phpBB sistemi ile ayarlanmış birçok web sitesi vardır. PhpBB resmi forumlarında farklı sistemlerde kurulum ve ayarları anlatan pek çok başlık bulunmaktadır. Ek olarak Olympus Beta yazılımı ile de phpBB üzerinde modifikasyonlar kolayca yapılabilir. Standart phpBB üzerine yapılan bu modifikasyonlar ile, aşırı yüklü sayfaları daha rahat görüntülemeden, yeni üye kaydının hızlandırılmasına kadar çeşitli yenilikleri forumunuza ekleyebilirsiniz.
  Not: bu mesaj alıntıdır
   

Bu Sayfayı Paylaş