1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Popüler 4 Linux Dağıtımı

'Linux' forumunda Atilla-Han tarafından 21 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

 1. Atilla-Han Guest

  • Guest
  Katılım:
  30 Haziran 2017
  Mesaj:
  651
  Alınan Beğeniler:
  1,059

  Özel Mesaj
  İşletim sistemleri; hiç şüphesiz ki kullanıcı isteklerine göre hazırlanmaktadır. Her kullanıcının bir işletim sisteminden beklediği haz farklıdır. Kimisi hızlı olsun ister, kimisi hafif ve kararlı olsun ister.. Biz de bu yazımızda bu kullanıcılara yönelik olabilecek Linux tabanlı dağıtımları listeleyelim istedik.

  Sistem Yöneticileri İçin : Parrot Linux

  [​IMG]

  Sistem yöneticilerinin işleri her daim bilgisayar üzerindedir. Sistem yöneticileri bir Linux dağıtımı, içerisinde kendine göre kullanabileceği yardımcılarıyla birlikte gelmesidir. Bunu yapan pek çok Linux dağıtımı mevcut ancak en iyisi olarak Parrot Linux görülmektedir. Debian tabanlı ve İtalyan kökenli bir proje olan Parrot Linux içerisinde kriptografi, bulut bilişim, adli bilişim, siber güvenlik, programlama ve daha pekçok konuda yardımcı araçlarla gelmektedir. Bunların hazır olarak Parror Linux dağıtımı içinde gelmesi onu güvenlik ve sistem yöneti mi açısından başarılı bir Linux dağıtımı haline getirmektedir.

  Günlük Kullanım İçin : Linux Mint

  [​IMG]

  Sıradan bir kullanıcı için günlük ihtiyaçlarını karşılayacak Linux dağıtımları da mevcuttur. Bun ların en iyisi de gün ümüzde şuan Linux Mint’tir. Ubuntu tabanlı köklü proje olan Linux Mint, son kullanıcıya uygun olarak geliştirilen Linux dağıtımları arasındadır. İçerisinde günlük ihtiyaçları karşılamak için gerekli yazılımları barındırmanın yanı sıra, hem görsellik hem de işlevsellik bakımından öne çıkan bir dağıtımdır.

  Hız İsteyenler İçin : Arch Linux

  [​IMG]

  Eğer hem hız hemde kendi işletim sisteminizi kendiniz şekillendirmek istiyorsanız Arch Linux sizin için bu alanda yardımcı olmak için hazır. Kendi tabanını kullanan Arch Linux; içi boş halde gelir ve kurulum sırasında kullanıcı isteğine göre yazılımlar yükleyebilir. Sistem kaynaklarının tüketilmesi, yazılım desteği, kullanım kolaylığı gibi alanlarda öne çıkan Arch Linux dağıtımı belirli bir Linux bilgisi olan kullanıcılar için gayet iyi bir dağıtım.

  Sunucular İçin : Debian Linux

  [​IMG]

  Kararlılık anlayışıyla öne çıkan Linux dağıtımlarından biri olan Debian sunucu bilgisayarları için şuan en sık kullanılan dağıtımlardan biridir. Kendi paket yöneticisine sahip olan Debian; kararlılık, güvenilirlik ve uyumluluk konusunda kullanıcıları için gayet başarılı bir Linux dağıtımıdır.
   
 2. YalnizH Guest

  • Guest
  Katılım:
  23 Mart 2020
  Mesaj:
  18
  Alınan Beğeniler:
  36

  Özel Mesaj
  Yeni başladım ve de kali linux kurdum burda değinmemişsiniz ama kısaca anlatabilirseniz çok yardımcı olursunuz teşekkürler
   
  Orion-Pax bunu beğendi.
 3. lucife-rysf Guest

  • Guest
  Katılım:
  24 Mart 2020
  Mesaj:
  1
  Alınan Beğeniler:
  2

  Özel Mesaj
  En iyisi parrot os ya 4 gb ram da fişek gibi birde black ubuntu yu unutmuşsun haberin olsun :):)
   
  Dawnok_42 ve Orion-Pax bunu beğendi.
 4. hezeyan Guest

  • Guest
  Katılım:
  11 Eylül 2020
  Mesaj:
  3
  Alınan Beğeniler:
  4

  Özel Mesaj
  güzel konu devrem eline sağlık
   

Bu Sayfayı Paylaş