1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

</> Projesi Olan Var Mı ?

'Genel Programlama' forumunda The61 tarafından 18 Mart 2019 tarihinde açılan konu

1. The61 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    497

Özel Mesaj

Herhangi bir projesi veya çalışması olan var mı ? Programlama dili farketmez , buradan örnekler çıkararak bilgi edinebiliriz.

2. note Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,798

Özel Mesaj
    Evet. Python derin öğrenme ile nesne tanıma. Şu an çalışıyorum ama gelisme yavaş.

3. The61 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    497

Özel Mesaj
    Proje hakkında görsel ve aciklama paylasirsan daha iyi olur :)

AydoganGotu, botcuTHT ve acikvarbegendim bunu beğendi.
  4. note Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,798

Özel Mesaj
    Aslında söyle tanımlayabiliriz. Bir kameradan görüntü alınacak ve bilgisayara aktarılacak. Bu görüntüler, daha önceden eğitilmiş bir "model" e verilecek ve bu görüntünün ne olduğu tahmin edilecek.

Model dediğimiz şey, eğitilebilen, yapay Sinir ağlarından oluşan bir yapıdır. Önce bu modele öğrenmesi için birtakım ön veriler verirsiniz o da bunları değerlendirir ve ayırt etmeyi öğrenir. Eğitim belli aşamaya gelince bu sefer test moduna alırsınız ve birtakim daha veriler verirsiniz. Modelimiz de daha önce öğrendiklerinden yola çıkarak bize çıktıyı verir.

Bu konuda asıl mesele modeli düzgün oluşturmak. Yani öyle bir model olmalı ki, öğrenme oranı %90 ve üzeri olmalı. ben de bu aşamadayım. Elimde kaynaklar vardı, bulunca paylaşırım.

5. The61 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    497

Özel Mesaj

Bunun gibi bir proje mi ?

6. note Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,798

Özel Mesaj
  7. note Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,798

Özel Mesaj
    Benim projeyi boşverelim. Zaten okul ödevimdi, ben tek yaparım :)

Uzun zaman önce forumda sn Semtex bir fikir söyledi ve ben de bunu Python+Tkinter ile yaptım

https://m.youtube.com/watch?v=ftbr5QwpOy0

Ancak bu program Python olmayan yerde çalışmaz. Dolayısıyla kimsenin deneyecegini sanmıyorum. Ben diyorum ki biz bunu Javascript+Html+Css ile yeniden yazarsak her yerde çalışır, böylece insanlar deneyebilir. Sence?

8. Semtex Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,059

Özel Mesaj

Yine kullanmazlar...

Güzel çalışmaydı...

Velakin bir şeye ihtiyacı olduğunu bile farkedemeyen bir kitle mevcut...

Mesela arduino da bir çok örnek hazırladım...

Ama elim varıp da buraya koyasım bile gelmiyor artık...

https://www.youtube.com/watch?v=kQRYIH2HwfY

Gibi projeleri gerçekledim...

Anlatacağım ama adam hala sql açıklı site nasıl bulurum diye soruyor...

Üretmek, proje falan biraz ağır geliyor bu foruma...

9. dragov Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,351

Özel Mesaj
    Eğlenceli ve oldukça da basit kaynak kodları içeriyor.
    Fakat balık tutmayı öğretmeyi bırakın, tuttuğunuz balığı nasıl isteyeceğini bilmeyen kitle var gerçekten :)
    Kendileri genelde tur gezilerini çok seviyor. Gece turu, gündüz turu vs.

İşin şakası. Diğer insanlara bakarak biz de tembellik etmemeliyiz. Başlıktaki soruya dönecek olursak;
    Kendi çapımda yaptığım bir proje var. Burada da bahsetmiştim zaten. Google stajyer başvurusu için diye konu açmıştım.
    O projenin birkaç bölümünü tamamladım. Fakat asıl zor olan Win API ile sistem manipülasyonu ve hatalı güncellemeleri tespit edip düzelten modül üzerinde çalışıyorum.
    Bir de bonus olarak exploit hunter şeklinde bir bonus modül ekleyeceğim. Bu ne iş yapacak derseniz;

Bilgisayar hakkında bilgi toplayan diğer modüllerden (private ip, hostname, domain name, active user, user privilage, hotfix, OS name gibi) elde ettiği verilerle exploit-db, pentestmonkey, rapid7, security focus gibi sitelerin veritabanını tarayarak zafiyet olup olmadığını söyleyecek.
    Eğer varsa çözümü için yayınlanan güncellemeyi de bildirecek.

10. InServeOfGod Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    385

Özel Mesaj
    .pt uzantılı dosya pyinstaller paketi ile kolaylıkla .exe uzantısına çevrilebilir aslında.

CMD =>
    Kod:
    pip install pyinstaller
    pyinstaller -F "program.py"
    ilk önce pyinstaller adlı paketimizi indirdik.Sonra da indirdiğimiz paketteki pyinstaller fonksiyonunu -F parametresiyle birlikte kullandık.Bu şekilde python dosyası executable dosyası haline geldi.

11. note Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,798

Özel Mesaj
    Aklıma bir proje daha geldi. Usb Hafıza Yükseltme /swope konusunda yazdığım gibi Uharc programını bulmuştum. Bir süre test yaptım ve bazı işe yarar sonuçlar elde ettim. Program konsol üzerinde çalışıyor, bu yüzden kullanımı hiç pratik değil. Acaba diyorum, biz buna bir tane arayüz mü tasarlasak?

12. note Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,798

Özel Mesaj
  13. Lesyoner Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,880
    Meslek:
    Öğrenci.

Özel Mesaj
    note Merhabalar Pythona başladım aklıma takılan bir soru var program yazdığımız zaman bunu her bilgisayarda çalıştırabilcek miyiz sadece python yüklü olan bilgisayarlarda mı çalışabilecek

14. note Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,798

Özel Mesaj
    Python dosyaları yani .py uzantılı dosyalar Python ile yorumlandığı için, sadece Python kurulu bilgisayarlarda çalışabilir. Ancak programını exe haline getirirsen diğer bilgisayarlarda da çalışabilir.

15. Lesyoner Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,880
    Meslek:
    Öğrenci.

Özel Mesaj
    Yazdığımız programa göre değişiyor mu bu yoksa her python programı exe çevrilebilir mi?

16. note Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,798

Özel Mesaj
    Aynen yazdığın programa göre değişiyor. Eğer programın arkaplanda çok karmaşık kütüphaneler kullanıyorsa(Kivy,OpenGL gibi) bunları exe yaparken programa dahil edemiyor. Ancak standart kütüphaneler ile yazdığın programları çok rahat bir şekilde dönüştürebiliyor. Tkinter ile yazdığım bir programı bu şekilde exe yapmıştım

17. Lesyoner Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,880
    Meslek:
    Öğrenci.

Özel Mesaj
    Sağlam program dönüşmez yani :/

18. note Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,798

Özel Mesaj
    Python zaten platform bağımsız olması için geliştirilmiş bir programlama dili. Aynı programı Windows üzerinde de çalıştırabilirsin, Linux üzerinde de. Exe dosyası oluşturmak Python'un doğasına aykırı.

19. Lesyoner Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,880
    Meslek:
    Öğrenci.

Özel Mesaj
    Pythona diğer dillere daha kolay geçebilmem için başladım internetten de araştırınca bir çok kişi böyle diyor

20. note Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,798

Özel Mesaj
    Python ile algoritma mantığını oturtursan gerisi çorap söküğü gibi gelir. Önemli olan algoritma kurmayı öğrenmek.

Bu Sayfayı Paylaş