1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Python Ile Ilgili Sorusu Olan Sorabilir - 2

'Python' forumunda note tarafından 27 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

1. Kusursuz21 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    11

Özel Mesaj
    sorunu buldun mu Tertip *???

2. note Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,798

Özel Mesaj
    Bunu bilmem mümkün değil. Random sayı üretmek için çok fazla yöntem var. Ve bu ikisinin hangi yöntemi kullandığını ancak araştırarak bulabiliriz. Bir fikrim yok.

Orion-Pax bunu beğendi.
  3. Kusursuz21 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    11

Özel Mesaj
    tmm tertip

4. darkhackker Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    2

Özel Mesaj
    Devrelerin ayyildiztimin bizden sakladığı bir sosyal medya çalma yontemivar ama bize soylemiyorlar ve ogretmeyiyorlar ilk olarak termuxa girip cd Instagram yaziyorlar ve instagram.py yazisini alip python instagram.py calmak istedigin hesabin kullanici adi pass.txt diyip enterliyorlar ve hesab sifresini boyle buluyorlar

5. darkhackker Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    2

Özel Mesaj
    Youtube ayyildiztimin kaldirilan hack egitim videosu diyin cikar

6. GayeOguz Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    0

Özel Mesaj
    Arkadaşlar bitirme ödevi yapıyorum. Ve gerçekten yardıma ihtiyacım var. .nc uzantili uydu goruntuleri kullaniyorum. Fakat bunları okutamiyorum. Çalışmalarımı jupyterlab üzerinden yapıyorum. Burayı da kullanmayı bilmiyorum. Yardim edebilecek varsa lütfen yardım etsin.

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    129

Özel Mesaj
    anaconda da spyder ve jupyter nootebok açarken şöyle bir hata veriyor ne yapmalıyım tekrar kuruyorum kuruyorum olmuyor

Kod:
    Traceback (most recent call last):
    File "C:\Users\...\anaconda3\Scripts\spyder-script.py", line 6, in
    from spyder.app.start import main
    File "C:\Users\...\anaconda3\lib\site-packages\spyder\app\start.py", line 22, in
    import zmq
    File "C:\Users\...\AppData\Roaming\Python\Python37\site-packages\zmq\__init__.py", line 47, in
    from zmq import backend
    File "C:\Users\...\AppData\Roaming\Python\Python37\site-packages\zmq\backend\__init__.py", line 40, in
    reraise(*exc_info)
    File "C:\Users\...\AppData\Roaming\Python\Python37\site-packages\zmq\utils\sixcerpt.py", line 34, in reraise
    raise value
    File "C:\Users\...\AppData\Roaming\Python\Python37\site-packages\zmq\backend\__init__.py", line 27, in
    _ns = select_backend(first)
    File "C:\Users\...\AppData\Roaming\Python\Python37\site-packages\zmq\backend\select.py", line 28, in select_backend
    mod = __import__(name, fromlist=public_api)
    File "C:\Users\...\AppData\Roaming\Python\Python37\site-packages\zmq\backend\cython\__init__.py", line 6, in
    from . import (constants, error, message, context,
    ImportError: cannot import name 'constants' from 'zmq.backend.cython' (C:\Users\Yasin\AppData\Roaming\Python\Python37\site-packages\zmq\backend\cython\__init__.py)

7. note Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,798

Özel Mesaj
    Cython yükleyip tekrar deneyebilirsin.

Orion-Pax bunu beğendi.
  8. Kaliboom Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    8

Özel Mesaj
    1 milyon istihdamda python öğreniyorum ama dışarıdan paket indirdiğimde lib klasörüiçinde gözüküyor ama import ettiğim zaman get formülü çalışmıyor pip serverım en yüksek seviyede pip de sıkıntı yok ne yapmalıyım?

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    129

Özel Mesaj
    Neyi import ettin? Tam olarak hatayı atar mısın? Birde dir() fonksiyonu ile print edip hata verip vermediğini söyler misin?

9. Kaliboom Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    8

Özel Mesaj
    yazdığım metin:
    import requests
    result = requests.get("https://jsonplaceholder.typicode.com/todos")
    print(result)

hata:
    Traceback (most recent call last):
    File "c:/Users/hakta/Videos/request.py", line 1, in <module>
    import requests
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\requests\__init__.py", line 43, in <module>
    import urllib3
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\urllib3\__init__.py", line 7, in <module>
    from .connectionpool import HTTPConnectionPool, HTTPSConnectionPool, connection_from_url
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\urllib3\connectionpool.py", line 3, in <module>
    import logging
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\logging\__init__.py", line 28, in <module>
    from string import Template
    File "c:\Users\hakta\Videos\string.py", line 25, in <module>
    value = help(math)
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\_sitebuiltins.py", line 103, in __call__
    return pydoc.help(*args, **kwds)
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\pydoc.py", line 1892, in __call__
    self.help(request)
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\pydoc.py", line 1951, in help
    else: doc(request, 'Help on %s:', output=self._output)
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\pydoc.py", line 1671, in doc
    pager(render_doc(thing, title, forceload))
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\pydoc.py", line 1448, in pager
    pager(text)
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\pydoc.py", line 1469, in <lambda>
    return lambda text: tempfilepager(plain(text), 'more <')
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\pydoc.py", line 1514, in tempfilepager
    filename = tempfile.mktemp()
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\tempfile.py", line 401, in mktemp
    dir = gettempdir()
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\tempfile.py", line 294, in gettempdir
    tempdir = _get_default_tempdir()
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\tempfile.py", line 196, in _get_default_tempdir
    dirlist = _candidate_tempdir_list()
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\tempfile.py", line 173, in _candidate_tempdir_list
    _os.path.expandvars(r'%SYSTEMROOT%\Temp'),
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\ntpath.py", line 357, in expandvars
    varchars = string.ascii_letters + string.digits + '_-'
    AttributeError: module 'string' has no attribute 'ascii_letters'

he birde geti bana modül olarak sunmuyo requestsin yanında yazılacak hiçbir şey yok.
    bu hatayı alıyorum hala bakar mısısnız tekrardan?

ibrahimenter ve InServeOfGod bunu beğendi.
  10. Kaliboom Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    8

Özel Mesaj
    hayalet komando hata bu.

11. InServeOfGod Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    385

Özel Mesaj
    bu sorunu çozse çözse note devrem çözer :)

note ve Orion-Pax bunu beğendi.
    • Guest
    Alınan Beğeniler:
    129

Özel Mesaj
    print etmeden densene bir, print etmendeki amaç kodları yazdırmaksa bu şekilde yapılmadığını sanıyorum. Ne yapmayı planlıyor kodun?

Orion-Pax bunu beğendi.
  12. note Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,798

Özel Mesaj
    Muhtemelen requests modülü ile oynadın veya indirdiğin sürüm hatalı. Tekrar başka bir sürümünü indirip deneyebilirsin.

InServeOfGod, Kaliboom ve Orion-Pax bunu beğendi.
    • Guest
    Alınan Beğeniler:
    2

Özel Mesaj
    bende renkli yazı çıkmıyor bilen varmı

Orion-Pax ve N0N4M3CR3W bunu beğendi.
  13. note Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,798

Özel Mesaj
    Nerede çıkmıyor?

Orion-Pax bunu beğendi.
  14. Starguardian Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6

Özel Mesaj
    Selam ben python selenium ile instagram botu yapmayı deneiyorum python ile ilgili fazla bilgim yok ve bir yerde takıldım.
    Mesela kullanıcı ve şifreyi giriyorum işlemleri yaptırıyorum ama birden çok kullaıcı adı şifre girmem gerek kodları çok uzatıyorum bu yüzden kısaca her işlem sonunda başka hesaba geçecek kisa bir kod lazim İLGILENIRSENIZ TESEKKURLER.

ibrahimenter ve Orion-Pax bunu beğendi.
  15. Starguardian Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6

Özel Mesaj
    Pythonda txt den veri çekmek istiyorum ama virgül virgül mesela ahmet, mehmet
    Çıktı: ahmet
    Mehmet

Orion-Pax bunu beğendi.
    • Guest
    Alınan Beğeniler:
    129

Özel Mesaj
    kelimeler arasında boşluk var mı?
    küçük bir not pandas modülünde pandas.read.fwf("dosya.txt",sep=" ")bu fonksiyonun ne işe yaradığını araştır derim hayırlı forumlar.

Bu Sayfayı Paylaş