1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Python Soru Cevap Hata Ve Geliştirme

'Python' forumunda Metehan206 tarafından 13 Ekim 2019 tarihinde açılan konu

1. Metehan206 Site Yetkilisi TÜMGENERAL

• Forum Developer Admin
    Alınan Beğeniler:
    2,053

Özel Mesaj
    Python dili ilgili Soru Cevap şeklinde sorunların çözülmesi ve geliştirilmesi için dili bilenler ile öğrenmeye çalışanların bir araya geldiği bir konu olsun çözülen konular tek başlık ve cevabı halinde konu olarak açılarak sizler için daha geniş bir kütüphane oluşturulacaktır.

2. beton93 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    2

Özel Mesaj
    Merhaba, python ile ilgili bir sorunum var yardımcı olurmusunuz?
    İnternetten Bir .py dosyası indirm Python'da bu dosyayı çalıştırmak istiyorum fakat her çalıştırdığımda aynı hatayı alıyorum, Hata Mesajı bu ile başlıyor: "BlockingIOError: [WinError 10035] Kilitleyici olmayan bir yuva işlemi hemen tamamlanamadı" diyor ve dizin şeklinde satırlar geliyor ve satırlar böyle devam ediyor, Satır sonun da bu hata "NotImplementedError:" diyerek bitiyor. Ayrıca pip paketini yükledim fakat hala .py dosyasında hata alıyorum sebebi nedir? Ve bir de bu dosya telegram adlı programa uzaktan erişim sağlayıp otomatik işlem yapacak acaba pythona internet izni vermek mi gerekiyor yani hiç bilmiyorum ve python hakkında çok bilgi sahibi değilim, Bu işlemleri nasıl yapacağım, İşletim sistemin Win7 ve Python sürümü 3.8 , Yardımcı olursanız sevinirim, Saygılar.

Kaliboom ve Yusufyahyatemel bunu beğendi.
  3. InServeOfGod Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    387

Özel Mesaj
    Programı yönetici olarak çalıştırmayı deneyebilirsin. Bir de programın kaynak kodunu paylaşırsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

Kaliboom, Yusufyahyatemel ve Orion-Pax bunu beğendi.
  4. Kaliboom Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    8

Özel Mesaj
    merhaba, 2 haftadır hata alıyorum ve düzeltemiyorum bir bakar mısınız?
    1 milyon istihdamda python öğreniyorum ama dışarıdan paket indirdiğimde lib klasörü içinde gözüküyor ama import ettiğim zaman get formülü çalışmıyor pip serverım en yüksek seviyede pip de sıkıntı yok ne yapmalıyım?

5. InServeOfGod Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    387

Özel Mesaj
    windows,
    python kurarken python klasörünü path değişkenine dahil etmelisin.
    paket indirirken pip install <module>

linux,
    sudo apt update
    sudo apt install python3 pip3 -y
    sudo pip3 install <module>

yine hata alıyorsan indirdiğin modülü lib klasörüne değil üzerinde çalıştığın klasör içine yükle

Orion-Pax ve Kaliboom bunu beğendi.
  6. Market Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4

Özel Mesaj
    Eyer dahada yapamazsan sil geri yükle galiba senin dosyalr karismis

InServeOfGod, Orion-Pax ve Kaliboom bunu beğendi.
  7. InServeOfGod Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    387

Özel Mesaj
    yok karışmak değil bence...
    devrem selenium modülünü indiriyor orada geckodriver dosyası var, onu python scriptini yazdığı klasörün içine atması gerekiyor sadece...

Orion-Pax bunu beğendi.
  8. Kaliboom Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    8

Özel Mesaj
    yazdığım metin:
    import requests
    result = requests.get("https://jsonplaceholder.typicode.com/todos")
    print(result)

hata:
    Traceback (most recent call last):
    File "c:/Users/hakta/Videos/request.py", line 1, in <module>
    import requests
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\requests\__init__.py", line 43, in <module>
    import urllib3
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\urllib3\__init__.py", line 7, in <module>
    from .connectionpool import HTTPConnectionPool, HTTPSConnectionPool, connection_from_url
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\urllib3\connectionpool.py", line 3, in <module>
    import logging
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\logging\__init__.py", line 28, in <module>
    from string import Template
    File "c:\Users\hakta\Videos\string.py", line 25, in <module>
    value = help(math)
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\_sitebuiltins.py", line 103, in __call__
    return pydoc.help(*args, **kwds)
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\pydoc.py", line 1892, in __call__
    self.help(request)
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\pydoc.py", line 1951, in help
    else: doc(request, 'Help on %s:', output=self._output)
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\pydoc.py", line 1671, in doc
    pager(render_doc(thing, title, forceload))
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\pydoc.py", line 1448, in pager
    pager(text)
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\pydoc.py", line 1469, in <lambda>
    return lambda text: tempfilepager(plain(text), 'more <')
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\pydoc.py", line 1514, in tempfilepager
    filename = tempfile.mktemp()
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\tempfile.py", line 401, in mktemp
    dir = gettempdir()
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\tempfile.py", line 294, in gettempdir
    tempdir = _get_default_tempdir()
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\tempfile.py", line 196, in _get_default_tempdir
    dirlist = _candidate_tempdir_list()
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\tempfile.py", line 173, in _candidate_tempdir_list
    _os.path.expandvars(r'%SYSTEMROOT%\Temp'),
    File "C:\Users\hakta\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\ntpath.py", line 357, in expandvars
    varchars = string.ascii_letters + string.digits + '_-'
    AttributeError: module 'string' has no attribute 'ascii_letters'

he birde geti bana modül olarak sunmuyo requestsin yanında yazılacak hiçbir şey yok.
    bu hatayı alıyorum hala bakar mısısnız tekrardan?

9. Kaliboom Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    8

Özel Mesaj
    en iyi böyle açıklarım diye düşündüm.

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    0

Özel Mesaj
    Merhaba,
    datetime modülünde saat aralığı nasıl belirtebilirim?
    (örn: 10:20:00 ile 12:00:00 arası)

10. 8ur4kk05e Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,251

Özel Mesaj
    Yeni konu açmak istemediğim için buraya not olarak yazıyorum eğer Python da pyaudio modülünü yüklerken hata alıyor iseniz ki genelde 3.8 sürümü hatasıdır manuel olarak elle de kurula bilir ama bazen kursanız bile hata alabiliyorsunuz bu hatayı almadan pyaudio yüklemenin kolay bir yöntemi var
    Öncelikle komut satırına
    Kod:
    Pip install pipwin
    Yazın kurulum bitince tekrardan komut satırına
    Kod:
    Pipwin install pyaudio 
    Yazın kurulum bitince pyaudio artık kullanıla bilir hale gelecek.

11. GLITCHA_912 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    38

Özel Mesaj
    Merhaba. Acaba Continue ve Def konularını kısaca yazabilir misiniz? (Yazmanızı istediğim yer şu: Bunları nereye ne y-zaman yazacağımız. Kodun ortasında Break yazarsanız işe yaramıyor ya, işte kodn neresinde yazmalıyız, kod bloğunun içinde mi, dışında mı, neresinde?) Ayrıca Def konusunu da hiç anlayabilmiş değilim. fonksiyon işte : ) Yardım ederseniz çok memnun olurum devrelerim.

12. CnuxBel Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    360

Özel Mesaj
    devrem python da def ile fonksiyon larımızı yazarız bunun sebebi kendimizi sürekli tekrarlamak tan sa belirli fonksiyon değerleri atayıp onlar ile kodumuzu daha hızlı yazarız örnek vermem gerekirse
    Kod:
    def toplama(a,b):
         x = a+b
         print(x)

def cıkarma(a-b):
        x = a-b
        print(x)

cıkarma(a-b)

bu sayade ileride çıkarma toplama işlemleri yaparken birden fazla satır kod yazmaktan sa sadece yazdığımız fonksiyonları çağırarak o işi yapabliriz
    continue ise bir fonksiyonda hernangi bir değer görürsen devam et demektir buna da örnek vereyim
    Kod:
    for i in range(11):
        print(i)
        if i == 9 :
           continue

bu kod satırında ise for döngüsünde olan i 11 e kadar değer alır 9 değerini aldığında ise if bloguna girer ve contiune den dolayı döngüden çıkar yani i 10 değerini almaz ve döngü biter

13. GLITCHA_912 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    38

Özel Mesaj
    Sağol devrem. Çok yardımı oldu. artık bir sonraki Python dersine geçebilirim : )

CnuxBel bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş