1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Python'da Youtube'dan Video Izleyerek Ne Kadar Ilerlenebilir?

'Python' forumunda xanonc tarafından 16 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. xanonc Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    8

Özel Mesaj
    Şu anda Yazılım Bilimi kanalındaki Python3 videolarını izliyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=R75Oo--O5Q4&list=PLIHume2cwmHehcxQE1XZieL21syR3m3tR

Link de şurada. Şu anda 20. video civarındayım. Şu ana kadar videolarda anlattığı her şeyi kavradım diyebilirim. Ama sadece 1 günümü aldı. Bu videoların tamamını bitirdiğim zaman Python3'de ne kadar ilerlemiş olurum? Başlangıç, Orta, İleri şeklinde gruplasak ben hangi gruba girerim? 20 videoyu 1 günde anlamak biraz kafamı karıştırdı. Bu kadar kolay olmaması gerektiğini düşünüyorum. Videolar büyük ihtimalle giriş seviyesi diye düşünüyorum.

Python3'de uzmanlaşmış birisinin görüşünü merak ediyorum.

marazyigit bunu beğendi.
  2. marazyigit Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    2,844

Özel Mesaj
    devrem benim düşüncem şudur bir programlama dilini öğrenmeyi asla itiremezsin
    sen a ile b yi yan yana koyunca c çıktını öğrenirsin
    birgün yanlışıkla yada aklına takılarak c ile a yı toplarsın ayt bulursun gşbş ben böyle düşünüyorum

xanonc bunu beğendi.
  3. xanonc Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    8

Özel Mesaj
    Dili kendin keşfederek çğrenirsin diyorsun yani devrem. Doğru mudur?

marazyigit bunu beğendi.
  4. marazyigit Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    2,844

Özel Mesaj
    bir çiğneme vardır fakat yeni çiğnemeler ulunabilir asla bitmez gibi

5. Harbiye Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    810
    Meslek:
    Öğrenci

Özel Mesaj
    bunlar temel bilgiler bundan sonrası kütüphaneleri öğrenmek temel bilgileri öğrendikten sonra yapmak istediğin bir program belirle ve o kütüphanede ilerle

6. 01ALONE Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    171

Özel Mesaj
    Videolar çok yararlı olsada tüm ihtiyacını karşılamayabilir.Eğer ingilizcen varsa Python un resmi dökümanlarına bakabilirsin.Türkçeye çevirince acayip oluyor.

7. note Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,798

Özel Mesaj
    Başlangıç seviyesine yaklaşmış olursunuz. Pratik yapmadığınız sürece başlamış sayılmazsınız

dragov, S7b3rgl1dy1t9r ve Alparslan5545 bunu beğendi.
  8. Enter-Code Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    3,117

Özel Mesaj
    Aynı Adam'ın Paralı Olarak Satılan Kursu Var... Veya İnternete İstihza Python PDF Yazarsan Python İleri Seviyeye Kadar ki Kitabçığı Çıkar Ondan da Yararlanabilirsin Paralı Kurs İle Aynı İçeriklere Sahip Kurs da + Olarak Destek Var Bilen Birisinden Yardım Alabiliyorsun Birde Daha İyi Kavramış Oluyorsun Anlattığı İçin.Kitapçık da Anlayana Kadar Okuman Gerekebiliyor...

9. solting Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    12

Özel Mesaj
    Devrem 2 gün sonra aklına bişey kalmıyacak emin olabilirsin.. Şu nerde kullanılıyordu bu nerde kullanılıyordu diye sorarsın kendine ne kadar çalışırsan çalış ezber yapmaya çalışma beynini yormaktan başka bir işe yaramaz. Ben uzman değilim fakat bilgilerimi dayanarak söyliyebilirim ki , Yol haritanı sağlam zeminler üzerine kurmaz isen yıllarını alır. Eğer uzmanlaşmak istiyorsan , 1 video serisini bitir bir başka seriye başla aynı zamanda Python'a ait kitapları okumayı unutma ve mümkünse ingilizce kitapları okumaya çalış. Yani kısaca söylemek gerekirse ; 1 Video serisi ile başlangıç 'ın dışına cıkamazsın yani dil kolay fakat öğrenmesi zaman,emek ve sabır isteyen bir dil ..

10. Metehan45 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    0

Özel Mesaj
    Merhabalar benimle özel konusup yardım edecek arkadaş var mı acaba

11. stking Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4

Özel Mesaj
    Sa devrelerim bende python öğrenmeye başladım ve öğrendiğim her konuyu detaylı ve güzel bir şekilde anlamaya çalışıyorum şuana kadar 2 konu öğrendim aslında daha hızlıda öğrenebilirdim fakat birdaha unutmamak için yavaş yavaş gidiyorum ve bu iki konununda videolarını çektim isterseniz izleyebilisiniz

12. 01ALONE Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    171

Özel Mesaj
    İçindeki öğretme isteği çok güzel fakat daha yüksek donanımlarla çekilmiş videolar varken rağbet göreceğini zannetmiyorum.Sen ginede çek dili tamamen öğrendiğinde sana hem hatırlatıcı hem de anı olur.

THE-BOZKURT bunu beğendi.
  13. stking Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4

Özel Mesaj
    Teşekkür ederim devrem abone ve izlenme değilde senin dediğin gibi az da olsa devrelerime ve yeni başlayanlara bir şeyler öğretmeye çalışıyorum inşallah burda herhez güzel yerlere gelirler ve vatanımızı milletimizi savunurlar sonuçta bende yeni başladım bende sizin gibiyim devrelerim

14. hexc0d3r Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    16
    Meslek:
    Undergrade degree

Özel Mesaj
    Devrem

Video izleyerek ogrenmek tam anlamiyla dogru olmaz yazilim biraz zaman alir her videodan sonra o konuya ilgile makale oku ve anladigin kadariyla ornek yapmaya calis yazilim ogrenmenin yolu yanlisda olsa yazilim denemeleri tabikii yanlis yapacaksin ve o yanlisi bulup nasil duzeltecegini bulacaksin.
    Eger hic yazilim tecruben yoksa yavas yavas iyice anlamaya calis , hani derler ya emeklemeden yurunmez

Saygilarimla

15. Asil123 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    9

Özel Mesaj
    DEVREM BENDE PLAY STORDAN TELEFONA İNDİRİP BAŞLADIM UYGULAMA ADI : SCODE APP BEN OGRENDİKLERİMİ YAZARAK DEVAM EDIYORUM TAVSİYE EDERIM GÜZEL UYGULAMA BASIT EGLENCELI

16. kralakrep65 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    61
    Meslek:
    belirtmek istemiyorum.

Özel Mesaj
    Python diğer dillere çok koladyır bundan dolayıda öğrenilmesi kolay bir dildir. python öğrenemden önce veay herhangi bir dili öğrenmeden önce algoritma iyi bilmen gerekir çünkü algoritma sana işin nasıl yapılacağını söyler ve dillerlede bunu sadece kodlayarak gidersin kodlama işin hamallığıdır bir nevi python öğrenmek için video izlemen yeterli değildir videonun yanında örenekler çözmen gerekir bilgisayar başında çok fazlada zaman harcaman gerekirki şayet bu sadece python için değil bütün dilelr içindir bir dili öğrenmek istiyorsan onu öğrenmek için çaba sarf etmen gereklidir pythonda hazır kütüphanelere çok rahat ulaşabilirsin buda sana kolaylık sağlar kod yazarken diğer dillerde 10 satırda yazdıgın kodu pythonda 2 satırda yazabilirsin buda bize zamandan tasaruf eder zaman önemli dersleri gün gün çalışmalısın farklı örnekelr bulup onların hatalarını bulup çözmelisin kendin örnekler yazmalısın bu şekilde devam ederek iyi bir dil öğrenebilirsin.nerden bulacağım diyorsan örnekleri sana bir iki adet site önerebilriim alanında iyi bir iki adet profun ders notlarıdır.

17. TheLastMan Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    3

Özel Mesaj
    Devrem Python Önemli Güzel Bir Dildir Aynı Zamanda DeryaDenizdir
    Kod:
    print("hello world")
    den Dos Programlarını Kodlamaya Baya Bir Mesage Var Yazılım Biliminde İse Bu İki Kavramın Tam Ortasına Düşersin Udemy Veya Kitaplardan Alman Durumunda Dos Programı Yazacak Duruma Gelirsin Ve Sadece Dos Degil Birçok Şeyde Yapılabilir (Bu Benim Düşüncem)

THE-BOZKURT bunu beğendi.
  18. TheLastMan Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    3

Özel Mesaj
    Mesafe Olacak Hatam Affola Devrem

19. NihadAsgarov Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    0

Özel Mesaj