1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Sıkıntıya Şükür De Ki Rabbin Razı Olsun

'Allah(C.C)' forumunda THE AVENGER tarafından 13 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

1. THE AVENGER Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    13,214
    Meslek:
    GİZLİ

Özel Mesaj
    Unutmamılısın Rabbimiz bizi üzücek hiç birşeyi göndermez ,biz insanların hatası sıkıntı gibi gözüken nimeti fark edememiz,Sıkıntı geldiğinde ben üzgünüm dersen üzüntüyü sahiplenmiş olursun.Benliği bıraktığında ise ruhunla bakmış olursun ve o an zihin susar.Sıkıntı rüzgar gibidir,bir sıkıntı estiğinde de ki : " üzüntü geldi ve esti." Bunu daima tekrarla,sorunun seni üzmediğini göreceksin.

İsyan Seni Deli Eder,Sabır İse Allaha Veli ...

2. HackAjan Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    16

Özel Mesaj
    ALLAH sizden'de razı olsun komutanım

THE AVENGER bunu beğendi.
  3. CoeS Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    2,028
    Meslek:
    Aşk-ı LaL

Özel Mesaj
    Güzel Açıklamanız İçin ALLAH ' razı olsun Üsteğmenim burası sınav ve imtihan dünyası bunu unutmamak gerek. Mevla Kimseye Çekemiyeceğinden Fazla Yük Yüklemez. Gelen her derdin Sınavın Yüce ALLAH ' tan Geldiğine İnanan İnsanlarız Üstesinden Sabır Ve Azim Gayret Göstererek Gelmemiz Lazım..
    Kul Fani Yol Mukaddes Bir Gün Verilecek SON NEFES
    Ne Makam Kalıcı Ne Heves Bu İşe İhtimam Lazım....

4. smyypnr_ Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    113

Özel Mesaj
    "İsyan Seni Deli Eder,Sabır İse Allah'a Veli..." Bu sözü yabana atmak ne mümkün..

5. jully006 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    8

Özel Mesaj
    Rahmetli dedemin allah rahmet eylesin bize bıraktığı son mektubunda şöyle yazardı. "Doğru yaşa doğru öl. Doğruluktur Allah'a giden yol... Yazınız için ayırca teşekkürler komutanım.. "İsyan Seni Deli Eder,Sabır İse Allaha Veli ..."

6. Floubert67 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    10

Özel Mesaj
    Ne güzel değil mi.
    Kula bela gelmez hak yazmadıkça,hak bela vermez,kul azmadıkça.

7. Dervish Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    5

Özel Mesaj
    hak suretidir âlem-i imkân ile âdem
    bundan güzeli nerde ki cennet'te mi sandın

her yer ne güzel menba-ı hüsn, insan güzeli
    sen de bu cemâli, huri gılmanda mı sandın

her yerde, fakat arifin kalbindedir allah,
    yoksa sen onu arz u semâvâtta mı sandın

dünyâ diyerek geçme sakın, burdadır her şey
    mîzân ü sırât'ı mutlaka orda mı sandın

cennet ü dûzah, gamm ü sürür, zulmet ile nûr
    yaptıklarının gölgesi, hâriçte mi sandın

bilgin sana kıymet, talebin neyse osun sen
    insanlığı sâde yiyip içmekte mi sandın

hâlin ne ise müşteri sen oldun o hâle
    noksanı meğer adl-i ilâhîde mi sandın

fikrim bu benim, virdim ise her lahzada âh
    sen âh-ı ateş-sûzumu beyhude mi sandın

yeniler her âh ile ken'ân ahd-i elest’i
    ahım acaba nefha-yı hâbîde mi sandın

Efendim bunu beğendi.
  8. EsrefZeki Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    11
    Meslek:
    Y. Lisans

Özel Mesaj
    Allah'ın hikmetine sığınmak...

Yaşadığımız her olay; bir hayra gebedir. Şahsen hayatımda "Neden olmadı ki!", "Neden böyle oldu ki!" sorularının cevabını isyan ederek değil fakat hikmetini anlamak gayesinden niyazda bulunduğumda hep cevabını aldım.

İşte o zaman anladım ki; "Olanda hayır vardır"

Yaşadığımız birçok olay türlü hakikatlere, türlü hikmetlere sahiptir. Fakat biz aciz insan aklı ile bunları anlamamız her zaman mümkün olmaz. Tıpkı sıcak suyun soğuk sudan önce donması gibi...*

Her şeyi geçelim; hiçbir hikmet anlamadık, olanlara isyan moduna gelirsek eğer ölümü bir düşünmek gerek. Madem burada kaybettik; ahireti kaybetmeyelim...

Konuşmamı bir kıssa ile bitireyim:

Anlatılana göre; İsrailoğullarından birisi yetmiş senedir Allah'a ibadet etmekteydi. Bir gün Allah-u Teala, bu kulunun durumunu meleklerine göstermeyi diledi.

Meleklerinden birisini onun yanına göndererek, bu kadar ibadet etmesine rağmen cennete girmeye layık olmadığını bildirmesini istedi. Melek adamın yanına gelip haber verince adam şöyle dedi:

- Bizler ibadet etmek için yaratılmışız; bize düşen ibadet etmektir, dedi.

Melek bu cevabı alınca hemen döndü. Allah'a (C.C.):

- Ey Allah'ım, kulunun ne dediğini Sen benden daha iyi bilirsin, dedi. Bunun üzerine Allah-u Teala:

-Madem ki o bize ibadet etmekten vazgeçmedi; biz de iyilik ve ihsanımızla ondan vazgeçmeyiz. Ey meleklerim! Şahit olunuz ki ben o kulumu affettim, buyurdu.

Anlayana bin ders...

-

* Halbuki soğuk su 0 dereceye daha yakındır ve mantık olarak soğuk suyun daha çabuk donması gerekir. Fakat hikmet; sıcak su molekülleri arasındaki yoğunlaşmanın daha az olması ve bu haseb ile de maleküllerin birbirine olan uzaklığından faydalanan soğuğun sıcak suya tesiri daha hızlı ve çabuk olur. Böylece don daha erken gerçekleşmiş olur.

Bu Sayfayı Paylaş