1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Sızma Testlerinde Python Scapy Kullanımı

'Python' forumunda KIZILELMA552 tarafından 11 Nisan 2020 tarihinde açılan konu

1. KIZILELMA552 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    124

Özel Mesaj
    Resimlerin açılmamasından kaynaklı düzenleme yaptım tekrar paylaşıyorum konuyu kusura bakmayın umarım tekrar sorun olmaz.

Komutanlarım ve devrelerim aldığım CCNA ve Pentester eğitimlerinden edindiğim bilgilerimi tecrübeleri kendi alanım olan sızma testi (pentest) ile alakalı konuları bu Vatan’ın bekası ve Devletimizin bölünmez bütünlüğü için bir araya gelmiş vatan evlatlarıyla paylaşmak istiyorum bundan dolayı tüm bilgilerimi imkan dahilinde forumda konular halinde anlatmayı düşünüyorum. Yanlış anlaşılma olmasın çokşey bildiğimden değil belki bir çoğumuzun bildiği konularda olabilir ama ben genel düşünürek yeni gelen devrelerimizi de düşünerek bildiklerimi anlatmayı düşünüyorum.

Anlatımlarımı Linux üzerin de yapacağım
    Bu konum da Python Scapy hakkında bilgi vermek istiyorum

*python ile yazılmış bir kütüphanedir
    *Windows ve Linux sistemlerde desteklenmektedir
    *Ağ taramaları ve analizleri yapabiliriz.(Sahip olduğumuz ağ kartını dinleyip paketler yakalayıp analizler yapabiliriz.)
    *TCP/IP paketlerini istediğiniz gibi yapılandırabilirsiniz .(örnek = Bir tane ICMP paketi ürettik diyelim. Buradaki ip adresini değiştirebiliriz,ICMP paketinin kodlarını değiştirebiliriz paket içindeki her alana müdahale edebiliriz)
    *Birçok protokole ait paketleri gönderebilir,yakalayabilir,paketleri işleyip çözebilir,tarama,iz sürme,saldırılar(attack) yapabilir,network keşfi gibi konuları kolaylıkla yapabilirsiniz.

*Yazdığım arpspoof ,arp-sk,arping,tcpdump,p0f,hping,nmap’de yer alan kısımların bazılarının yerine kullanabilirsiniz
    *son olarak toplamda 356 protokolü destekler.(Birçok protokolü desteklemesi de bizim için ayrıca kıymetli)

Şimdi Scapy Kütüphanesinin kurulumuna başlayalım ekran resimlerimide sizlerle paylaşacağım adım adım.

Python için geliştirilmiş kütüphaneleri kurabilmemiz için ilk önce “pip” programını kurmamız gerekiyor

sudo apt-get install python3-pip diyip pip kuruyoruz.
    sudo apt-get install python-scapy komutunu girerek scapy kuruyoruz

Artık terminale scapy yazarak interaktif ekrana geçiyoruz
    Scapy ekranına geldikten sonra scapy python yazılımlarına dahil edip sahip olduğu fonksiyonları kullanabilmemiz için
    from scapy. all import* komutunu scapy ekranına girerek ilişkili tüm fonksiyonları kullanmak istediğimizi belirtiyoruz.

Scapy ekranına geldikten sonra kablosuz ağlar hakkında bilgi toplayabilmemiz için scapy üzerinde bazı ayarlar yapmamız gerekiyor onlardan bahsedeceğim size
    Scapy ekranına conf.iface komutunu giriyoruz karşımıza ‘eth0’ çıkıyor.bize demek istediği interface’in konfigirasyonu ‘eth0’ olarak tanımlı şuan ama bizim kablosuz ağlar hakkında bilgi toplayabilmemiz için ‘eth0’ yerine kablosuz ağ kartımızın ismini tanımlamamız lazım tabi direk kartımızın ismini değil bunun içinde kablosuz kartımızı monitör moda almamız gerekiyor.şimdi komutları girelim

* yeni bir terminal açarak iwconfig diyerek kablosuz kartımızın adını görüntülüyoruz.Benim kartımın adı wlan0
    *Sonra kablosuz kartımızı airmon-ng start wlan0 komutuyla airmon-ng aracını kullanarak monitör moda alıyoruz.
    *monitör moda aldıktan sonra tekrar iwconfig komutuyla kablosuz kartımızı görüntülediğimiz zaman adının wlan0mon olarak değiştiğini göreceksiniz.Kablosuz ağlar üzerinde analiz yapacağımız zaman bu interface adını kullanacağız (wlan0mon)
    *Evet artık interfacemizin konfigirasyonunu wlan0mon yapalım.
    Scapy ekranında conf.iface = ‘wlan0mon’ komutunu girerek konfigirasyonu yapıyoruz tekrar conf.iface komutunu yazdığımızda tanmlı interfacemizin ‘eth0’ değil ‘wlan0mon’ olduğunu göreceksiniz.
    Konuyu burada sonlardırıyorum çok daha uzun olmaması için yeni konularla devam edeceğim bir sonraki konumda scapy tarafından desteklenen fonksiyonları ve protokoller hakkında bilgi vermeye çalışacağım bu konuları tam anlamadan direk scap kullanarak bilgi toplama ve diğer işlemlerden bahsetmek istemiyorum. Konuları anlayarak sırasıyla gitmek istiyorum.

Anlatımım da veya başka bir konuda hatam olduysa sizlerden özür diliyorum

Son düzenleme: 11 Nisan 2020
    Cebo0o, Cyber1adam, Mr-Onion ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  2. KARVAHAP Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1

Özel Mesaj
    metasploit. Kurulumu atarmısınız çok lazımda

ibrahimenter bunu beğendi.
    • Guest
    Alınan Beğeniler:
    1

Özel Mesaj
    devrem kodları var mı sende

3. KIZILELMA552 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    124

Özel Mesaj
    Devrem yazılı olarak yok ama konu anlatımında img kodları yazdım oradan bakabilirsin eğer bahsettigin şeyi yanlış anlamadıysam

Bu Sayfayı Paylaş