1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İdda edenlere inanmayınız.. Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.
  Duyuruyu Kapat

Simple Machines Forum Nedir? (Yenilikler Neler?)

'SMF' forumunda AdApAnDoRO tarafından 29 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

 1. AdApAnDoRO Guest

  • Guest
  Katılım:
  20 Aralık 2014
  Mesaj:
  101
  Alınan Beğeniler:
  9
  Meslek:
  Lise Son Sınıf Öğrencisi

  Özel Mesaj
  SMF (Simple Machines Forum) PHP Ve MySQL Kullanılarak Oluşturulmuş Açık Kaynak Kodlu Bir Forum Sistemidir. Simple Machines Organizasyonu Tarafından Geliştirilmektedir. Şu An En Güncel Sürümü 2.0.9' dur. Ancak 21 Kasım 2014 Tarihinde Yayınlanan 2.1 Beta 1 Sürümü Beta Olarak Yayınlandı. Yakın Bir Tarihte 2.1 (Stabil) Sürümü Yayınlanacaktır. 2.1 Sürümünde Önemli Değişiklikler Bulunmaktadır. Bu Sürümde Tema Mobil Cihazlara Uyarlanmıştır. Simple Machines Forum (Basit Makineler Forumu) Basit Makineler Fikri ''Arşimet'in'' Ünlü Sözü Olan "Bana Bir Dayanak Noktası Verin Dünyayı Yerinden Oynatayım." Sözü İsmin'in Esin Kaynağı Olmuştur. Resmi Sitesin'in En Altında Bu Söz Yazmaktadır. Bu Söz Logosuna da Yansımıştır. İngilizce "Modification" Kelimesinin Kısaltılmasıdır. Bu Kelime "Eklenti" Anlamında da Çevrilebilir. Bu Eklentiler Yine Gönüllü Geliştiriciler Tarafından Yazılır. En Çok Kullanılanları Arasında "Simple Portal", "Aeva Media", "Simple Sef", "Advanced Reputation System" Bulunmaktadır. Bu Eklentiler Kullanılarak (SMF) Sistemin'in İşleyişini Değiştirebilir. Smf'i Smf Yapan Temel Etmenler den Birisi de Geniş Tema Yelpazesidir. Bu Temalar'da Tamamen Gönüllü Kullanıcılar Tarafından Yapılmaktadır.

  Kullanılabilir Dil Seçenekleri; Arnavutça, Arapça, Katalanca, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Hırvatça, Çekçe, Danca, İngilizce, Fince, Fransızca, Felemenkçe, Japonca, Almanca, Yunanca, İbranice, Macarca, Endonezce, İtalyanca, Japonca, Norveççe, Farsça, Lehçe, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Slovakça, İspanyolca, İsveççe, Tayca, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca Kullanılabilir Diller Arasında Yer Almaktadır.​
   
  THE AVENGER bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş