1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Sosyal Mühendislik Beden Dili Ve Gizli İkna Teknikleri

'Sosyal Mühendislik' forumunda Stongarya tarafından 28 Kasım 2021 tarihinde açılan konu

1. Stongarya Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    11

Özel Mesaj
    Öcelikle üstlerim ve devrelerim Selamlar
    Sizlere yakın zamanda öğrendiğim bazı bilgileri paylaşmak istedim.
    1-Beden dili
    2-Gizli İkna Teknikleri
    .
    .
    .
    Gündelik hayatımızda fark etmede dahil bir çok kez beden dilimizi ve bu teknikleri kullanıyoruz peki nasıl ?

.
    .
    Bir kafede veya her hangi bir yerde karşımızadaki insanla bir diyalog hallindeyken onun sıkılıp sıkılmadığını yalan söyleyip söylemediğini sizi dinlemek istediğini yada istemediğini gitmek istediğini öğrenebilirsiniz...
    .
    .

.
    Mesela sizinle otururken ayakta konuşurken ayakları tamamen size dönükse sizi dinleyip siz (yada anlattığınız konuya) değer veriyorsa genelde ayakları bu şekilde olucaktır ama tam tersiyse konu dikkatini çekmiyorsa yada size değer vermiyorsa ayaklarından biri ya kapıya yada başka bir yöne bakacaktır..

Bunu nasıl kullanabiliriz ?

Satış yaparken yada ilgilendiğiniz kişi istemediğiniz yada dikkatinizi çekmeyen bir şey anlatıyorsa ayaklarınıza dikkat edip ona doğru dönük olmanız size büyük artı sağlayacaktır.
    .
    .
    ( Bunu insanlar bana ayakları dönük olarak bakmaz ama beynimiz otomatik olarak bu şekilde anlayıcaktır o yüzden buna dikkat edilmesi son derece önemlidir )
    .
    .
    .
    Tekrar bir kişiyle konuşurken diyalog halindeyken avuç içleri size açık olarak gösteriyorsa ve genelde size açıksa o kişinin samimiyet kurmaya çalıştığını gösterir.
    .
    .
    Bunu nasıl kullanıcaz ?
    .
    .
    Diyalog kurduğumuz kişiye samimiyet kurmak için güven vermek için kullanabiliriz
    aynı zamanda bu haraket saklıyıcak bir şeyim yok demektir... ( Beynimiz bunuda direk olarak bu şekilde algılayıp size bakış açısını bir nebze daha değiştiricektir )
    .
    .
    .
    E her şey tamamda saygı duyulmasını istiyorum ciddi bir konuşma yapmam gerekiyor dersenizde
    baş parmaklarını önde olmak üzere diğer parmaklarınızıda birleştirerek konuşursanız dik bir şekilde oturursanız size saygı kazandırıcaktır ve yavaş bir şekilde konuşmanız size daha çok dikkatli dinlemelerine yardımcı olur...
    .
    ( Genelde patron iş yeri sorumlusu müdür yüksek mevkideki insanlar bu duruşu sergiler bunu kendileri bilinçli yapmaz)
    .
    .
    .
    .
    Az önce bahsettiğim haraketin bir tık farklısı çok farklı bir şey sergiler parmaklar birbirine kenetlenmişse karşıdaki kişi diyaloğa kapalı ve rahatsız stres altında gergin demektir...
    kenetlenmiş eller yüze yaklaştıkça yukarıya kalktıkça stres seviyesi artar (mesela kenetlenmiş eller çenede )
    .
    .
    .
    .
    -Yalan yakalamak
    Beden dili yalan söyleyen kişininde yalan söylediğini ifade eden bir araçtır

Nasıl anlarız ?
    .
    -Yalan söyleyen kişi Omuzlarını yukarı çekiyorsa konuşurken bu bir belirtidir

-Yalan söyleyen kişi el haraketleri konuşurkenden
    az daha yavaşlamış bir biçimde haraket ediyorsa buda yalan belirtisidir

-Yalan söyleyen kişi
    Aynalama kullanır

Örnek

- Masadaki parayı sen mi aldın
    -Masada paramı vardı
    -Masadaki parayı ben almadım

-Yalan söyleyen kişi nefes almayı azaltır göğüslerine bakarak anlayabilirsiniz

( Bu belirtiler kesinlikle yalan söylüyor demek değildir belirti sonuçta dikkat edilmesi gereken unsurlardır)
    .
    .
    Ek bilgi

-Bir insanı ikna etmek için o insanla öncelikle aynı görüşte olduğunuzu ona belirtip hissettirmeniz lazım
    sizi bir tehdit gibi görmemesi için

-Bir insanı ikna etmek için direkt bir şey isterseniz yada sorarsınız cevabı hayır olucaktır daha önce yaşadığı tecrübelerden dolayı bu yüzden ona kesinlikle güven vermeniz lazım

-Bir kişi sizi aşağılıycak şekilde konuşursa alnına bakmanızı öneririm öz güvenini yıkıcaktır eğer sizin alnınıza bakılıyorsa ayaklarına bakmanız önerilir

-Daha saygın bir kişilik kurmak için normal hayatta kullandığınız kelimelerin eş anlamlısnı kullanmanızı tavsiye ediyorum mesela ( Zamamınız varsa size bir soru sorucaktım / Zamanınız varsa bir maruzatım olucaktı. )

-Sigara içen insanların dumanı nereye üflediğine dikkat edin yukarıya üflenen duman özgüven rahatlık üstünlük ifadesiyken aşağıya üflenen duman tam tersidir ( Sadece insanları rahatsız etmemek için dumanı aşağıya üflüyor olabilir insanlar )

Umarım verdiğim bilgiler yardımcı olur hayatınızda Üstlerim ve Devrelerim olmak üzere okuyan herkese teşekkür ederim sorunuz yada öneriniz eklemek istediğiniz bir unsur varsa görmek isterim iyi forumlar...

2. Scaltro Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    142

Özel Mesaj
    Eline sağlık devrem, baya yararlı bir konu yazmışsın.

Stongarya, Kara Kağan ve Orion Pax bunu beğendi.
  3. omercaglan Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    99
    Meslek:
    Üniversite 2.sınıf

Özel Mesaj
    Faydalı bilgi için teşekkürler.

Orion Pax ve Stongarya bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş