1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Türkiye'de Artan Misyonerlik Faaliyetleri

'Farklı Dinler' forumunda Yabgu_Cenker tarafından 5 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

1. Yabgu_Cenker Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4

Özel Mesaj
    Öncelikle tüm komutanlarımı ve devrelerimi saygıyla selamlıyorum.Allah'ın selamı üzerinize olsun.Bugün işlemek istediğim konu Ülkemizde son yıllarda artan Misyonerlik faaliyetleri.Buyrun olaya girelim.

1-Misyoner Nedir :
    -Misyonerlik bir dini öğretiyi o öğretinin yaygın olmadığı toplumlarda yaymaya çalışan kişiye denir.Özellikle sömürge imparatorluklarının kurulmasından sonra bu devletlerin sömürdükleri topraklarda kendi inançlarını yaymaya çalışmasıyla misyonerlik faaliyetleri artmaya başlamıştır.

2-Günümüzde Türkiye'deki Misyonerlik :
    -İlk olarak peşinen söylüyorum biz yetiştiğimiz kültür,örf ve mensup olduğumuz dinden herkesin inancına saygılı olmayı öğrendik.Bu konudaki niyetim asla bazı dini grupları düşman göstermek değil.Lakin ben ülkemizdeki misyonerlik faaliyetlerinin iyi niyetli olduğunu düşünmüyor hatta ve hatta biliyorum.Dilerseniz kanıtı sunayım :
    https://www.yenisafak.com/gundem/eski-misyonerin-muthis-itiraflari-2688007
    Okumak istemeyenler için veya link sıkıntı çıkarırsa diye özetleyeyim.Bu şahıs yine bir misyoner örgüt vasıtasıyla Hristiyanlık ile tanışıp Hristiyan oluyor ve misyonerlik papazlık eğitimi alıyor.Ama her ne hikmetse (!) bu misyoner grup,papaz adaylarına İncil,Tarih vb. gibi dersler yanında psikoloji,hipnoz,ikna gibi dersler okutuyor.Yani bu kişiler insanların beynini yıkıyor.

3-İşin İleri Boyutu :
    Bu konuda bizzat tecrübe ettiğim olayları aktaracağım.Bir gün ödev yapmak için internette araştırma yapıyordum.Ben normalde reklamlara çok takılmam fakat abartmadan söylüyorum ki on siteden sekizinde Hristiyanlık ile ilgi sitelerin reklamı çıktı.En sonunda tıkladım birine tahmin ettiğiniz gibi klasik misyoner ifadeleri olan İsa Mesih,Baba-Oğul Kutsal Ruh,huzur,hayatın anlamı vs. gibi şeyler çıktı buna şaşırmadım fakat günün birinde Türkiye'deki Mormonlarla ilgili sayfayı görene dek.Bu arkadaşlar Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ( evet yanlış duymadınız Atatürk) haşa bir Tanrı gibi konuşturmak cürretinde bulunup utanmadan bir de ayet olarak ana sayfalarına eklemişler.Ayrıca bu sözde ayette geçen cümleler Atatürk'e ait bile değil.
    Kanıtı takdim edeyim :
    https://mormonum.org/

4-Bize Düşen Görev :
    Bu noktada bizim görevimiz özellikle bizden küçükleri İslam hakkında doğru bilgilendirip onları araştırmaya teşvik ederek kendi dinlerini öğrenmesini sağlamak.Çünkü karşımızdaki kişiler kendi inançlarını yaymaya çalışan kişiler değil dış servislerin emrindeki casuslardır.

-Saygılarımla

-Yabgu_Cenker

kutaymurat06 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş