Tyt Ayt (unuversite Hazirlik) Onerileri

'Bilim ve Teknik' forumunda Ramhocker tarafından 7 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

Alınan Beğeniler:
    3

Özel Mesaj
    Sa ....11.sinifim ve artik 12 olduk sayilir daha once sinava girmis olanlar onerilerini yazarsa cok mutlu olurum teşekkürler ve bu arada kitap bagisi yapanlar beni mutlu eder

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Mayıs 2018
    BezmialemSultan bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    220

Özel Mesaj
    Kendine guven , etraftaki sesleri fazla dikkate alma , severek ders çalışmaya başla, yükmuş stresmiş gibi görme, konuların arkasından farkı yayın evlerinin test kitaplarından soru çöz ne kadar farklı soru o kadarkonuyu anlamanı sağlar, sabahın bereketli saatini kullan, besmeleyle başla, duayı unutma, deneme sınavlarına gir ama sonucu seni üzmesine izin verme kendine inan . Olabildiğince guzel kaynaklardan konulara çalış .. anlamadığın yerleri geçme yanında rahat hissettiğin hocalarina sor .. En onemlisi anne duası al :) .. sınavda çıkacak konuları yaz ve onlara çalış yani mantığını anla ezberleme . Bence en büyük püf noktası SEVEREK ISTEYEREK MUTLU OLARAK ÇALIŞMAYA BAŞLAMAK ADETA BENIMSER GIBI .. SANKI EN SEVDIĞIN BIRIYLE BIR ARAYA GELIYORMUŞSUN GIBI KITAP SAYFALARINDA, KONU BAŞLIKLARINDA KAYBOLMAK .. EN COKTA TARIH CALIŞIRKEN .. YANI SEVMEYE CALIŞ STRESI IÇINDEN BEYNINDEN AT . :) BEN HAZIR DEĞILIM KELIMESINI UNUT . BEN ELIMDEN GELENI YAPTIM ALLAHIM KOLAYLAŞTIR SOZUNU ALIŞKANLIK EDIN . VICDANIN RAHAT OLACAK KADAR ELINDEN GELENI YAP ... ÇOK FAZLA BUYUTULCEK BIRŞEY GIBI GÖZÜNDE TUTMA O ZAMAN BOŞ YERE STRES TELAŞ VE ZAMAN KAYBI YASAMAZSIN . DINLEDIĞIN DERS ARALARINDA BEYNINI YORMA BIR SÜRE EN AZINDAN TV DEN UZAK DUR ONUN YERINE SENI RAHATLATACAK DAHA EGLENCELI ŞEYLER BUL . MUZIK KONUSUNDA DA BEYNINI UYARCAK RUHUNDA RAHATLIK HISSETTIRECEK ŞEYLER DINLE ... YANI TV VE MUZIK KONUSUNDA BEYNINI FAZLA COPLUKLERLE DOLDURACAK SEYLERDEN UZAK DUR ... O ZAMAN DERSI ANLAMAN BEYNINDE UZUN VE KALICI TUTMAN KOLAY OLUR CUNKU HATIRLAMAK SENIN ICIN COK ONEMLI OLACAK O KONUYU BEYNINDE HAYIRLAMAN SORUNUN MANTIĞINI BULUP YAPMAN DEMEK OLUR BUDA GEREKSIZ COPLERI BEYINDEN ATMAKLA OLUYOR :) ... SANA BAŞARILAR ... SEVEREK CALIŞ BENIM SANA SÖYLEYECEĢIM EN ONEMLI PUF NOKTASI BU IŞIN . SEVMEDEN O DERSIN BAŞINA CALIŞMAK ICIN OTURMA :)

ELK, BAYULKEN ve Ramhocker bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    3

Özel Mesaj
    Gercekten cok tesekkur ederim

1. yokyok ER

Alınan Beğeniler:
    7

Özel Mesaj
    ilk olarak hedefini belirle çeşitli kaynaklar kullan bir kaç tane yayınevine bağlı kalma şunuda belirtiyim yani günde kaç soru çözüyorsun bilmediğinden kendine bir sınır koy ama yüksek bir sınır olmasın yani 300 soru filan diye ilk 50 çöz sonraki gün 60 böyle böyle soru sayını arttır.matematikte ezber yapma hiç önermem ama edebiyat full ezber olduğu için onda yapabilirsin matematik mantık işi mantığını kavradığın zaman kolay tarihtede hep ezber yapma çünkü yorum sorularıda olduğu için sonra sıkıntı yaşabilirsin.Haftada en az bir sefer deneme sınavı çöz.Yani ben bunları yazdım ama 2 yıl önceki sisteme göre yazdım şimdi sistem nasıl bilmiyorum ama ilk dediğim gibi önce hedefini belirle

Ramhocker ve BezmialemSultan bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    196

Özel Mesaj
    Devrem Sana Bir Lise Mezunu Olarak Söylüyorum ki Durum KarmaKarışık Ortalamamanı 650-700'e Tutturman Gerekiyor ( Şimdiki Durum'a Göre Kaç Bilmiyorum) Peki Hangi Soruları Soruyorlar Söyliyeyim.

Türkçeden %87'i Civarında 2013 Sınav Soruları Çıkıyor. Bunlardan Sadece 1 Kaçı 2018 Bunedenle 2013 Sınavlarına Göre İnternetten Bulup Çözmeye Başla.
    Matemetik %73 Civarı 1967,2000 Yıllları Arası Sorular Çıkıyor. ( Bu Sorular Şimdikine Göre Aşırı Zor Sıkı Bir Çalışma Yapmalısın.)
    Diğer Dersler İse %94 Civarı 2014-2015-2016-2017'i Özel Ve Zor Sorular Olarak Konulmuştur. Bu Tür Olayları Sallamadan Asmadan NeKadar Vaktin Varsa Çok Çalış.
    Yanına Kahve De Al Sabahlamadan Bu İş Olmaz Çünkü Her Bir İş Emek İster.
    İyi Sabahlamalar Sana.

(GECE SAHURUNUZ KABUL OLSUN RABBİM BU RAMAZAN AYINDADA BİZE HÜRMET EDER İNŞEALLAH.)

Ramhocker bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    220

Özel Mesaj
    Rica ederim .. :) Allah yardımcın olsun devrem .. :)

Ramhocker bunu beğendi.
    Alınan Beğeniler:
    3

Özel Mesaj
    Hepimize teskkurler