1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İdda edenlere inanmayınız.. Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.
  Duyuruyu Kapat

Usb (flash Bellek) Ile Bilgisayarin Ram'ini Yükseltmek (readyboost)

'Flash' forumunda sezeraras tarafından 7 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

 1. sezeraras Guest

  • Guest
  Katılım:
  26 Ekim 2016
  Mesaj:
  169
  Alınan Beğeniler:
  99

  Özel Mesaj
  Öncelikle kullanacağımız yöntem ReadyBoost işte Türkçesi de "hazır olanı arttırmak" anlamına geliyor hemen hemen. Kullanacağınız belleğinizin readyboost özelliği olması gerekmektedir en başta. Bunu deneyerek de görebilirsiniz.

  1-) Öncelikle Flash belleğinizi bilgisayarınıza takın. En az 0,5-1GB büyüklüğünde olması gerekmekte tabi ne kadar fazla o kadar iyi.  2-) Bilgisayarım'a girin ve Flash belleğinizin adı her neyse üstüne sağ tıklayıp özellikler bölümüne gelin.  [​IMG]
  3-) Açılacak pencerede üstteki bölümlerden ReadyBoost bölümüne gelin. "Bu aygıtı kullan" seçeneğini işaretleyip ne kadar kullanılmasını istediğinizi ayarlayın ancak bilgisayarınızın kullanılabilecek bütün hafızayı kullanmasını istiyorsanız "Bu aygıtı ReadyBoost'a ada" seçeneğini işaretleyebilirsiniz.
  4-) Seçtikten sonra Uygula seçeneğine basın. Sonra bir anda USB'nin dolduğunu gördüyseniz tamamdır.
  Şahsen ben 4GB'lık flash belleğin hepsini kullanıyorum.

  [​IMG]
  ReadyBoost Nasıl Kapatılır? Derseniz;
  1-) Yine aynı şekilde bilgisayarıma girip, Flash'ınıza sağ tıklayıp ReadyBoost sekmesine gelin "Bu aygıtı kullanma." seçeneğini işaretleyip uygula tuşuna bastınız mı normal USB'ye geri dönmüş olur.
  [​IMG]
  Ancak bence tak çıkar bir anlamı kalmıyor paraya kıyıp alın 4GB bir USB takıp ReadyBoost'a atayın kalsın öyle zaten etkisi gerçek bir ram kadar değil. Her neyse umarım işinize yarar ve bilgisayarınız hızlanır, kolay gelsin.
   
  • Guest
  Katılım:
  10 Nisan 2017
  Mesaj:
  114
  Alınan Beğeniler:
  77

  Özel Mesaj
  Devrem bilgiler için teşekkür ederim. Ancak bu işlevi harddiskede yapabilirsin. Her ikisindede fark olmaz. Ve bu arada bu işlem ram kadar hızlı bir işlem gerçekleştirmez.
   
 2. 4R04 Guest

  • Guest
  Katılım:
  9 Eylül 2020
  Mesaj:
  44
  Alınan Beğeniler:
  23

  Özel Mesaj
  Burası Adobe flash in yeri yanlış yere konu açmışsın
   

Bu Sayfayı Paylaş