1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Virüs Programı

'Security' forumunda Beshkno tarafından 25 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. Beshkno Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    5

Özel Mesaj
    Sayın Devrelerim hacker kavramıyla uğraşan kişiler herkesin kullandığı lisanslı virüs programlarını mı kullanıyor yoksa internetteki bir çok yazılım virüs programını kullanmayı mı tercih ediyorlar?

2. Hakanduran Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    143

Özel Mesaj
    Kendimiz yazarız veya açık kaynak kodları direkt alır, işimize yarayacak ufak değişiklikler yaparız. Yeniysen virüs programları için açık kaynak kodlara bak ve anlamaya çalış.

Beshkno bunu beğendi.
  3. note Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,797

Özel Mesaj
    Genelde linux kullanılır. Piyasada bulunan virüsler genelde Windows'a yöneliktir. Ayrıca Linux sistemini iyi tanıyarak koruyabilirsiniz. Bilgisayardaki ağ trafiğini takip edip, şüpheli bir durumu tespit ederek kendinizi koruyacak seviyeye gelebilimeniz gerekir belki de...

Kopyala yapıştır yaparak da bir yere varamazsınız. Siz en iyisi programlama öğrenin. Çok faydasını göreceksiniz ve iyi geliştirirseniz kendinizi, programlarınızı da kendiniz yazabilirsiniz. Ve eğer hobi olarak uğraşacaksanız, Python,Ruby gibi dillerle başlayın.

Beshkno ve Alparslan5545 bunu beğendi.
  4. Hakanduran Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    143

Özel Mesaj
    Bence JavaScript ve Html web programlama dillerini öğrenip programlama mantığını anlayarak başlamalı. Sonra da C++ iyi gelir diye düşünüyorum. Öğrenmesi zordur ama bir yerden sonra akıcılığı artar, kolayca öğrenirsiniz. C++ ile exploit yazarsın, kendi DDOS/Brute force/Sql injection programlarını yazarsın..

Beshkno bunu beğendi.
  5. note Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,797

Özel Mesaj
    Evet HTML ile başlayabilir ancak, daldan dala atlar gibi dilden dile atlayamaz hiç kimse. Amaç çok programlama dili bilmek değil, programlama mantığını öğrenmek. Ben kendisine basit iki dil önerdim. Bakıp beğenirse öğrenir. Öğrendikçe programlama mantığını öğrenecektir.

Exploit sadece C++ ile yazılmaz, Python ile yazılan exploitler az değil. Mesele dil değil, programlama öğrenmek..

Beshkno ve Alparslan5545 bunu beğendi.
    • Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,746

Özel Mesaj
    Programlama mantığı ve temeli aldıktan sonra dil öğrenmek kolay. Ama bu temelleri html ile alınacağını düşünmüyorum. Bilmiyorum. Belki de yanlış düşünüyorum. Tag lar arasına bir şeyler yazarak programlama temeli atıldığını hiç görmedim.

Beshkno ve note bunu beğendi.
  6. note Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,797

Özel Mesaj
    Evet haklısın. HTML ile başlayabilir demişim, bu da benim yanlışım.. :)

Alparslan5545 bunu beğendi.
  7. CoeS Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    2,025
    Meslek:
    Aşk-ı LaL

Özel Mesaj
    Mantıken Olarak araştırmalarım sonucu uygun olan esed nod 32 yi öneriyorum birden fazla serial key internette mevcut ve sağlam bir antivirüs programı.

8. CoeS Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    2,025
    Meslek:
    Aşk-ı LaL

Özel Mesaj
    Ben konuyu yanlış okudum cidden özür diliyorum farklı bir yorumlamam olmuş kusura bakmayın :)

Beshkno bunu beğendi.
  9. Beshkno Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    5

Özel Mesaj
    Ilgilendiginiz ve bilgilendirici cevaplarınız için çok teşekkür ederim devrelerim. Bu konu çok işime yaradı.

10. Cehennem1453 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    13

Özel Mesaj
    iyi günler windows7 virüs temizlemek için yardımcı olurmusunuz devrelerim

Bu Sayfayı Paylaş