1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Winusb Kurulumu

'Linux' forumunda Atilla-Han tarafından 21 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. Atilla-Han Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,054

Özel Mesaj
    WinUSB’nin Linux altında başarılı bir şekilde Windows kalıbı yazdırmamızı sağlayan basit bir araç olduğunu ve kullanımını daha önceki yazımda bahsetmiştim. Bu yazımda ise, WinUSB’yi sistemimize nasıl kurabileceğimizi anlatacağım.

1. Debian
    Eğer kullandığınız Linux dağıtımı Debian veya Debian tabanlı bir dağıtım ise aşağıdaki şekilde kurulum yapabilirsiniz. Terminal’i açalım ve şu komutları sırayla girelim.

Kod:
    sudo add-apt-repository ppa:colingille/freshlight
    sudo apt-get update
    sudo apt-get install winusb
    Başarılı bir şekilde komutlar işlendikten sonra WinUSB yüklenecektir.

2. Arch Linux
    Aramızda Debian kullanmayıp Arch Linux veya Arch Linux tabanlı bir dağıtım kullananlar olabilir. Açıkçası onlar diğer Linux dağıtımlarına göre daha şanslı olabilirler çünkü pek çok yazılım AUR(Arch User Repository) deposunda mevcut ve tek komutla yükleme gerçekleştirilebilir. Terminal’i açalım ve aşağıdaki komut ile WinUSB’yi kuralım:

Kod:
    yaourt -S winusb

3. Kaynak Koddan Derleme
    Piyasada yüzden fazla Linux dağıtımı mevcut ve her Linux dağıtımı için kurulumu anlatmak neredeyse imkansız. Bu nedenden ötürü her Linux dağıtımında geçerli olabilecek kaynak koddan derlemeyi anlatacağım. Yine Terminal’i açalım:

Kod:
    git clone https://github.com/slacka/WinUSB
    cd WinUSB
    ./configure
    make
    sudo make install
    Derleme sırasında eksik olabilecek bağımlılıkları sisteminize göre bulup, kurun. Bağımlılıklar sağlandığında yukarıdaki komutlar başarılı bir şekilde WinUSB’yi kuracaktır. Daha sonra WinUSB’yi kaldırmak için ise:

Kod:
    sudo make uninstall

2. MrTilki Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    15

Özel Mesaj
    devrem daha önce ki yazının linkini verebilir misin ?

ERVAH-I-EZEL bunu beğendi.
  3. Atilla-Han Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,054

Özel Mesaj
  4. MrTilki Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    15

Özel Mesaj
    ERVAH-I-EZEL ve Atilla-Han bunu beğendi.
  5. MrTilki Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    15

Özel Mesaj
    Devrem kali linüx kullanıyorum debian üzerine olmalı verdiğin kodları kullanıyorum lakin paket bulunamadı diyor sonuç olarak bir yardımcı olur musun ?

ERVAH-I-EZEL bunu beğendi.
  6. Atilla-Han Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,054

Özel Mesaj
    Depo eklenmeli devrem. İlk ko mutta hata almış olabilirsin. Eğer bulunmazsa bu şekildede kurabilirsin:

Kurulum, 64bit için:
    Kod:
    wget http://ppa.launchpad.net/colingille/freshlight/ubuntu/pool/main/w/winusb/winusb_1.0.11+vivid1_amd64.deb
    Kod:
    dpkg -i winusb_1.0.11+vivid1_amd64.deb
    Kurulum, 32bit için:
    Kod:
    http://ppa.launchpad.net/colingille/freshlight/ubuntu/pool/main/w/winusb/winusb_1.0.11+vivid1_i386.deb
    Kod:
    dpkg -i winusb_1.0.11+vivid1_i386.deb

Gizemli54, bhen_dark ve ERVAH-I-EZEL bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş