1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İdda edenlere inanmayınız.. Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.
    Duyuruyu Kapat

Wmware Macos Mojave Kurulumu (sanal Makine)

'Mac OS X' forumunda Drezdec tarafından 1 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

1. Drezdec Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    206
    Meslek:
    Grafik & Yazılım

Özel Mesaj
    Merhaba, windows ortamin'da sanal makine uzerinde Macos x isletim sistemini kullanmak isteyenler icin, nasil yapilacagina dair anlatim.

macOS Mojave Sanal Bilgisayar Gereksinimleri
    • Sanallaştırma destekli Intel işlemci: AMD işlemciler için bir yama çalışması devam etse de henüz bitmiş değil. Bu bağlamda sanal bilgisayar için Virtualization destekli, Core 2 Duo veya sonrası bir işlemci gerek. İşlemcinizin bu desteğe sahip olup olmadığını öğrenmek için Intel’in sayfasına girip işlemci modelinizi aratmanız yeterli. Ek olarak bu özelliğin BIOS’ta devrede olması gerekiyor. BIOS’a girip Intel Virtualization Technology ayarını Enable yapmanız genelde yeterli. Daha gelişmiş sanallaştırma için VT-D‘yi de açabilirsiniz.
    • AMD desteği: İşletim sisteminin çekirdeği (Kernel) yamalanmadan AMD işlemcilere sanal makinede dahi macOS kurulamıyor. AMD sistemde sanal macOS kullanmak istiyorsanız bu iş için özel hazırlanmış AMD destekli VMware imajlarını arayabilirsiniz.
    • 64 Bit İşletim sistemi: 32 Bit devri sona erdi. macOS da zaten 64 Bit bir işletim sistemi ve bu bağlamda çalışabilmesi için sanal makinenin kurulu olduğu işletim sisteminin de 64 Bit olması şart. İşlemciniz 64 Bit desteklemiyorsa sanal makinede Mojave kullanamazsınız. İşlemcinizin 64 Bit desteği olup olmadığını öğrenmek için Intel’in bu sayfasını ya da bu programı kullanabilirsiniz.
    Yazılım Gereksinimleri
    • VMware Workstation: İsterseniz deneyebilir, isterseniz de satın alabilirsiniz. Her halükarda en güncel 15 sürümünü kullandığınızdan emin olun. Biz bu rehberde 15.0.0-10134415 sürümünü kullandık.
    • VMware Unlocker: VMware’e macOS kurulabilmesi için bu ufak programı indirip win-install.bat dosyasını yönetici olarak çalıştırmanız şart.
    • macOS Mojave ISO Dosyası: İndirme Linki:
    • VMware Tools: Daha yüksek bir performans için VMware Tools olmazsa olmaz. VMware’in kendi sitesinden indirebilirsiniz.
    • Config Dosyası Güncellemesi: vcpu-0 hatası almanız durumunda Config dosyanızın (VMX) başına şu kodu eklemeniz gerekmekte:
      smc.version = "0"

AydoganGotu bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş