1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Wordpress Nedir? Nasıl Kullanılır? - 2022

'Wordpress' forumunda KaraBatak tarafından 1 Ocak 2022 tarihinde açılan konu

 1. KaraBatak Delta Force Üsteğmen

  Katılım:
  21 Aralık 2021
  Mesaj:
  56
  Alınan Beğeniler:
  410

  Özel Mesaj
  [​IMG]  Wordpress Nedir?
  Wordpress content management system (CMS) yani Türkçe karşılığıyla içerik yönetimi sistemidir. Aslında hiçbir yazılım bilgisine sahip olmamıza gerek kalmadan, hazır kodlanmış bir yazılım diyebiliriz. Tıklamalar ile internet sitesi kurmamıza ve yönetmemize olanak sağlıyor. Ücretsizdir. Açık kaynak kodludur. Aslında wordpress dediğimiz şey Wordpress.org dur ve çok geniş kapsamlıdır. ABD merkezli Automattic'in kolayca internet sitesi kurma ve yönetme imkanı tanıyan içerik yönetim sistemi Wordpress, dünyadaki tüm web sitelerinin yüzde 30'unda kullanılıyor. İnternetin tamamına bir göz attığınızda, WordPress şu anda kullanılıyor olduğu için açıkça payın çoğunluğuna sahip. 26,938,805 web siteleri. Bu temelde internetin% 50'sinden fazlasını oluşturuyor.


  Peki CMS nedir?
  İngilizcesi Content Management System olan Cms, hazır kaynak kodlarına sahip bu sistemler ile birçok farklı konuda ve alanda internet sitesi tasarlanabilir ve yayına alınabilir. Tek bir tane cms sistemi bulunmamaktadır. Yüzlerce içerik yönetim sistemi aktif olarak kullanılıyor ve farklı amaçlara hizmet etmektedir.

  Cms amacı nedir?
  Temel amacı, internet sitesi olmadan ve internet tasarımı yapamayacak kadar yazılım bilgisi bulunmayan kullanıcıların herhangi bir teknik bilgiye sahip olmadan basit bir şekilde internet siteleri yayınlamasına yardımcı olmaktır. Tanıtım sitesi, e-ticaret sitesi, blog sitesi, haber sitesi gibi yüzlerce farklı konularda internet sitesi tasarlanabilmektedir.


  Cms Avantajları nedir?
  Teknik bilgi gerektirmiyor, bir satır bile kod yazmanıza gerek kalmıyor. Tema çeşitliliği var. Kullanıcılara tema sağlayan yazılım firmaları veya yazılımcı kişiler bu olanağı ücretli veya ücretsiz sağlıyor. Eklenti çeşitliliği fazladır, site fonksiyonlarının sağlıklı çalışmasını sağlamak amacıyla oluşturulmuş eklentiler vardır. Sitenin özel bir hizmeti için özel olarak oluşturulmuştur. Amaç, yazılım bilmeden sağlıklı bir şekilde sitede yapılması istenilen işlemleri rahatlıkla yapabilmektir.

  Popüler içerik yönetim sistemlerinden bazıları;
  Wordpress, Joomla, Drupal, Opencart, Shopify, Prestashop, Magento vb. gibi gibi. Tabi ki aralarında en fazla kullanılan Wordpress dir.


  Wordpress Ne işe Yarar?
  İnternet sitesi kurma mantığı vardır. Hosting ve domain alınır. Tasarımsal ve işlevsel olarak inşa etmek için kodlama bilmemiz gerekmiyor. Eski zamanlarda insanlar site kurmak için ücret ödemek zorundalardı. Bir sürü şey ile uğraşıyorlardı ama Wordpress hepsine çözüm oldu, insanlar direkt ücret ödemelerine gerek kalmıyor. Tam olarak kurduktan sonra ödeme yapıyorlar.


  Zamanla Wordpress Tema, Eklenti ve Wordpress'e dair her şeyi yayınlamaya devam edeceğim, takipte kalmanızı öneririm.
   
  Son düzenleme: 1 Ocak 2022
  OSMAN BEY, Ashap, IRCplus ve 9 kişi daha bunu beğendi.
 2. Yeni Çeri TUĞGENERAL

  • Delta Force Birim Komutanı
  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesaj:
  288
  Alınan Beğeniler:
  1,940

  Özel Mesaj
  yararLi bir konu eLine sagLik KaraBatak2002
   
  LOTUS, OSMAN BEY, Ashap ve 10 kişi daha bunu beğendi.
 3. KaraBatak Delta Force Üsteğmen

  Katılım:
  21 Aralık 2021
  Mesaj:
  56
  Alınan Beğeniler:
  410

  Özel Mesaj
  Sağolun paşam.
   
  LOTUS, OSMAN BEY, Ashap ve 2 kişi daha bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş