1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Yanliş Bilinen Doğru

'Beyin Fırtınası' forumunda Fatih1461 tarafından 18 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. Fatih1461 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    3

Özel Mesaj
    Herkese selamlar ve saygılar bu konumda yanlış bildiğimiz fakat doğru olan birşeyi açıklıyacağım.
    Çoğu üst rütbelilerimiz bunun asıl doğrusunu bilir benim yardımcı olmak istediğim kişiler er arkadaşlar yeni başlayanlar vs.
    Konuyu saptırmadan asıl meseleye gelelim ''hacker''
    Çoğu insanın bildiği gibi hacker mobil ağlar üzerinden bilgisayarlardan telefonlardan insanların bilgisayarına zarar veren, bankalara saldıran,akla gelebilecek her türlü kötülüğü teknoloji kullanarak yapan kişidir.

Fakat doğrular böyle değil.Hacker'ın türkçe kelime karşılığı şu şekildedir.

Hacker
    , Türk Dil Kurumu'nun internet üzerindeki sözlüğüne göre bu kelimenin anlamı"Bilgisayar ve haberleşme teknolojileri konusunda bilgi sahibi olan, bilgisayar programlama alanında standartın üzerinde beceriye sahip bulunan ve böylece ileri düzeyde yazılımlar geliştiren kişi" olarak tanımlanır.

yanlış bilgiyi düzeltmek karşıdaki insanın bilgisini küçümsemek deildir.

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana tüm rütbelilerime saygılar.

Alparslan5545 ve ProofStriker1923 bunu beğendi.
  2. xEmre Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    13

Özel Mesaj
    Devrem haklısın bende bunu kısa süre önce görmüştüm. Bence çeviri biraz daha iyi olabilirdi.

Fatih1461 bunu beğendi.
  3. Manidar Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    13

Özel Mesaj
    Hacker kelimesi ingilizce bir kelime bence türkçe için başka bir kelime bulalım örneğin;
    1. BASIG: gece baskını yapılacak olan ve ansızın düşmanın yakalanacağı yer — I, 372
    2. XAN: han, Türkler'in en büyük başbuğu, Afrasyab oğullarına verilen ungun — I, 63, 82, 199, 255, 271, 410, 427, 459;II, 3,
    3. Bu iki kelimenin birleşimi olabilir Basıgxan ya da Basıghan diyebiliriz. Hem de Türkçemizi yaşatmış oluruz. Devrelerimin ve komutanlarımın bu konudaki görüşlerini merak ederim.

Kelimeler Divanı Lügatüt Türk 'den alınmıştır.

Son düzenleme: 18 Şubat 2017
  4. AYDOĞAN TÜMGENERAL

• Forum Denetleme Gözlem Komutanı
    Alınan Beğeniler:
    57,270
    Meslek:
    Defender Ayt

Özel Mesaj
    Konuyu uygun bölümde acın.Tasındı.

Fatih1461 bunu beğendi.
  5. Onderensar Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    109

Özel Mesaj
    Devrem mantikli hem de cok mantikli

Fatih1461 bunu beğendi.
  6. Fatih1461 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    3

Özel Mesaj
    Eyvallah devrem.

Manidar bunu beğendi.
  7. Manidar Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    13

Özel Mesaj
    Albayım konu hangi bölüme taşındı. Fikrim hakkında ki bilgi ve önerilerinizi merak ederim.

8. Manidar Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    13

Özel Mesaj
    Albayım özür dilerim sayfa yapısını tam araştırmadan mesaj atmışım konuyu buldum. Vaktinizi aldığım için tekrar özür dilerim.

9. hereditos Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    64

Özel Mesaj
    devrem yalnız birşey söylemek isterim her hacker her siteye zarar vermez hackerlar üç grupta incelenir beyaz gri ve siyah şapkalı olmak üzere senin anlattıgın siyah şapkalı hacker beyaz şapkalılar her yapacagı şeyi sitenin veyatta yapacagı şeyin sahibinden izin alır gri şapkalılar ise izinsiz girer ama zarar vermez
    yinede konu yararlı olmuş ellerine saglık
    iyi formlar:D

10. Fatih1461 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    3

Özel Mesaj
    Eyvallah dervem fakat ben burda hackerlerden deil hacker kelimesinin anlamından bashsettim faydalı olduysam ne mutlu. :)

Bu Sayfayı Paylaş