1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Yazılım Öğrenmek Isteyenler Ve Yazilim Yazmaya Başlamadan Önce Yapılması Gerekler

'Genel Programlama' forumunda Ehl-iBeyt tarafından 20 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

1. Ehl-iBeyt Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    116

Özel Mesaj
    Konu Yazılım Öğrenmek isteyenler ve Yazilim yazmaya başlamadan Önce Yapılması gerekler.

Bu yazı tamamen bana aittir.

Öncelikle yazılım yazmaya basliyacaklar olanlar varsa bu makaleyi okumasini tavsiye ederim. Birçok yazilim yazmaya istekli olan kişilerin sorunu hangi programlama dilini öğrenmeliyimdir. Bu soruyu herkes forumda veya blog yazilarinda konular açarak sorular sorulmuştur. Kendi bilgilerimi sizlere paylasarak sizlere yardimci olacağım.
    Bir Programlama dili seçerken öncelikle sizin kendi seviyenize gore bir programlama dilinden baslamalisiniz zira c# veya c++ veya android yazilim öğrenmeye hemen baslarsaniz yazılım yazamazsiniz. Yazamazsiniz derken Yanlis anlamayin yazilim gerekli olan bilgileri öğrenirsiniz fakat bunu uygulamaya dökmeniz zaman alıcaktır. Bir bilgisayar kullanicisinin ilk yazılım dili şu olmalidir ; Bir Web programlama dili olan Html ile baslanmalidir Html ile başlayınca html olan beceriniz ve ileride masaüstü yazilimlara gectiginizdede yardımcı olucaktir. Daha sonra Css vb. Bilgilerine sahip olmalisiniz. Bu bigileri tamamladiginizda artik bir yazilim dili biliyorsunuzdur. Bunu tamamladiktan sonra ikinci yapacağımız is Phpdilini öğrenmek php Programlama dilini Sanal alemde heryerde kullaniyoruz wordpress temalarda, whmcs temalarda , scriptilerde , buna benzer birçok php tabanlı yazılımlarda kullanilmaktadir. Php diline yaninda mysql veritabani ve diğer veritabanlari hakkinda bilgiye sahip olmaniz gerekmektedir. Çünkü herbir php yazılımda sizin herzaman o verileri göndereceginiz kayit tutacağınız sql veri tabani bulundurmak zorunda kalicaksiniz. Bunları tamamladıktan sonra ise isterseniz başka yazılımlara geçersiniz isterseniz bu php programlama dilinde kalıp kendiniz profesyonel şekilde ilerletebilirsiniz. Bunlar yapıldığı taktirde yazilim yazmada üst-düzey bilgiye sahip olacaksinizdir.

Php den sonra masaüstü yazılımlardan hangisine baslayabilirim diyorsaniz. Öncelikle baslayacaginiz yazılım dili visual studio.

Visual studio ile birçok komutlari ve dizinleri öğrendikten sonra istediğiniz yazilim dillerine geçiş yapabilirsiniz. Makalemin sonunda bu yazilim dillerini ogrenebileceginiz yerlerin adreslerini paylaşacağım. Visual studio herhangi bir versiyonunu indirerek istediginiz türde yazilimla yazarak ayni zamanda kutuphaneleri kullanarak istediğiniz şekilde yazılımlar yazabilirsiniz. Son olarak şunu söylemek istiyorum yazılım yazmak hayalgücü isteyen bir istir. Yazılım işini herkes yapamaz, herkesin yapamadigi gibi çevremde bilgisayar mühendisi olupda boş boş gezen kişiler de var önemli olan bunu okulunda okuyor olmanız gerekmez önemli olan yazilim yazmaya beceriniz var mi yokmu onu öğrenmektir aksitakdirde üniversite okuyup hiçbirşey ogrenemeyen kişilerden olabilirsiniz.

Microsoft Yazılım Eğitimi

Son düzenleme: 20 Aralık 2016
  2. TROTTMOMAN19 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    2,633
    Meslek:
    Öğrenci

Özel Mesaj
    Şükürler olsun,"nereden başlamayalım ? " diye başlık açan tertiplere demek istediklerimin hepsi burada. Elinize kolunuza emeğinize sağlık komutanın.

3. qReenBlack Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    3

Özel Mesaj
    Ağzınıza sağlık komutanım , öncelikle ben web tasarım lise son öğrencisiyim ancak html de eksiklerim oldugundan dolayı suan php yazmada vs. program dillerinde sıkıntı yasıyorum genellikle yardıma ihtiyacım oluyor , geriye dönük çalısmalarım var sık sık html tekrar lıyorum videolar ızlıyorum kendım deniyorum ancak sonuc hep aynı kalıyor . Sizce komutanım sürekli olarak yerimde saymamı sağlayan eksikliğim ne olabilir teşekkür ederim..

4. Ehl-iBeyt Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    116

Özel Mesaj
    qReenBlack yapman gereken şeyler bu yazıda tamamen bulunmakta eksikligini kendi ağzınla soyluyorsun html de sıkıntı yasiyorsun html çalışıp php geciceksin.

Hacker Turkey ve TheDarkTR bunu beğendi.
  5. Mahrem Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    31

Özel Mesaj
    Teşşekürler Ehl-iBeyt komutanım. html başlıyorum. Yavaş yavaş zaten bilgisayarın olmazsa olmaz ddos trojen vs az çok biliyorum umarım önce Ulu ATA'mızın sonra sizlerin yolunda gitmek nasip olur.

6. N1k1 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    16

Özel Mesaj
    Cok cok tesekkur ederim tegmenim

7. goko07 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    147

Özel Mesaj
    Komtanım yanlış anlamayin ama ben şoyle düşünüyorum ilk c# ve java.örenmek amacim bu kitaplarini aldım. Ben daha cok pc uygulamasi geliştirmek istiyorum. Ayni zamanda phytonoda başliyacam. Beb amacım hacker olmak deil bir yazilim muhendisi olmak

8. Slay Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    679
    Meslek:
    Lise Öğrencisi

Özel Mesaj
    Bu yazi beni birdaha bastan ogretmeye zorladi hemen tekrardan goz gecirelim eksik varmi kendimizde :))

9. Ehl-iBeyt Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    116

Özel Mesaj
    Peki tamam öğrenirsin html ve php ile önüne bir çalışma geldiğinde ney yapıcaksın ?

Hacker Turkey ve Kalem bunu beğendi.
  10. goko07 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    147

Özel Mesaj
    Komtanim tapikide html php öğreniceğim ama ben onlardan başlamak istemiyorum.

11. MuKa Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    61
    Meslek:
    BT

Özel Mesaj
    devrem c ve php nin temeli html den geçer nasılki ilk okula gitmeden liseye geçemiyorsun onun gibi düşün

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    0

Özel Mesaj
    Yazıda herşey açıkça belirtilmiş, Vermiş olduğunuz site baya detaylı ve güzel burdan başlamayı düşünüyorum.Yardımlarınız için teşekkürler Yüzbaşım.

12. DeadGuard0 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    21

Özel Mesaj
    Ellerinize sağlık komutanım

13. HFZSRHT Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    59

Özel Mesaj
    sağolun komutanım aydinlattiniz.

14. Atilla Han Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    472
    Meslek:
    .

Özel Mesaj
    Komutanım çok yararlı konu :) html den başlayin diye diye dilim tüğ bitmişti.Ellerinize sağlık.

15. MihmanEfser Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    0

Özel Mesaj
    Uzun süredir nerden başlasam diye düşünüyordum şimdi karar verdim sayenizde sağolun yüzbaşım

16. kolver080 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    28
    Meslek:
    Lise

Özel Mesaj
    Komutanım C# amatörce programlar yapyorum ilerletmem için yeni fikirlere ihtiyacım var C# kodlarını düşünme açısı yüksek olan insanlar ilerletebiliyor komutanım dşünme açımı nasl geliştirebilirim bi tavsiyeniz varmı ?

17. 07laned07 Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    63

Özel Mesaj
    komutanım html yerine C ile başlamak uygunmudur.Ben diğer dillere geçiş kolay olsun diye C ile başladım komutanım sizce iyi yapmışmıyım

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,004
    Meslek:
    Terörle Mücadele

Özel Mesaj
    Elinize sağlık yüzbaşım.

18. Ghostmer Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    0

Özel Mesaj
    Yüzbaşım çok teşekkürler sonunda nereden başlamam gerektiğini öğrendim.

Bu Sayfayı Paylaş