1. Ayyıldız Tim forumu Hariç Hiç Bir şekilde Rütbeli Oldugunu İddaa edenlere inanmayınız..⠀ Ayyıldız Tim Adına Sizden Bilgi Belge TC Kimlik Vb Evrak İsteyenlere Asla Bilgilerinizi Vermeyiniz.

Yeni 0day #swantska & F34rl355

'Web Hacking ve Güvenlik' forumunda swantska tarafından 18 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

1. AYDOĞAN TÜMGENERAL

• Forum Denetleme Gözlem Komutanı
    Alınan Beğeniler:
    58,683
    Meslek:
    Defender Ayt

Özel Mesaj
    Verilen bir talimat var.İkinci bir emre kadar kullanicilarin profilinde yazan rutbeye gore hitap etmeniz gerekiyor.Ceza vermek zorunda birakmayin.

2. Kaya_Han Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    31

Özel Mesaj
    tmm paşam emredersınız affedın bı an kendımı kaptırmısım eskılerden olunca kendımı tutamadım kurallar 1 .adımdadır saygılarımla iyi forumlar

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    2,954

Özel Mesaj
    En çok takıldığım konu b.f dur havij dir insan kendi yöntemini üretmeye neden çalışmaz....
    Anlamıyorum inşallah düzeleceğiz
    NOT:komutanım mi desem paşam mi devrem mi bilemedim hatam varsa affola arz ederim

3. NoteBox Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    173

Özel Mesaj
    Ellerine sağlık yine eskisi gibi duramıyorsunuz ya :) ne günlerdi

S7b3rgl1dy1t9r bunu beğendi.
  4. FIRRTINA Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    10

Özel Mesaj
    İngilizce konu bu nedir anlatirmisiniz.

5. ERVAH-I-EZEL Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,839

Özel Mesaj
    Bu yazıyı 20 kişi gördüyse 19 tanesi kesin hiç bir şey anlamamıştır. Tıpkı benim gibi. :)
    https://forum.ayyildiz.org/konu/2-düzey-hack-dersleri-3-exploitler.119968/
    Bu konu benim, zar zor oradan buradan araştırıp öğrendiğimi yazmıştım. Konunun sonlarına exploitlerin nasıl kullanıldığını anlatacağımı söylemişim bir de, nasıl yapacaktım bilmiyorum. :)
    Sonra eğitim arası verdim 1 yıl, bildiğim şeyleri de unuttum. :)

S7b3rgl1dy1t9r ve NoteBox bunu beğendi.
  6. swantska Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    432
    Meslek:
    Yüksek Lisans

Özel Mesaj
    Exploitler genelde ulusal olması açısından İngilizce açıklamalarla yazılır. Takıldığın kısım neresi söylersen yardımcı olmaya çalışayım.

7. FIRRTINA Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    10

Özel Mesaj
    Bu exploit ile neler yapılıyor nasıl yaptınız

Kaya_Han bunu beğendi.
  8. Semtex Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,059

Özel Mesaj
    Siz cenneti yaşamışsınız, biz cehennemi...

Ben bu söyledikleriniz yazdığımda anlayan adam sayısı bile sınırlı burada...

0day lüks kaçar...

sql incjection, metasploit, brute ve kali…

Bu kelimeleri duyunca artık tüylerim diken diken oluyor...

Yazık oldu 0day exploitinize…

Kıymetini sarraf bilir...

Burada ne olduğunu bile algılayacak seviyede eğitim oluşmadı...

Yakın zamanda çıldırırsınız durumu görünce...

Artık umursamıyorum ve olduğu kadar olmadığı kader diyorum...

Size başarılar...

9. swantska Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    432
    Meslek:
    Yüksek Lisans

Özel Mesaj
    Evet 2010 yılından sonra geldiğimde öylece bakıyorum foruma,
    Ben eski bir görevliyim ve bıraktığım gibi kaldığını sanıyordum forumun.
    Düzeltmeye çalışırız ama kafa değişmediği sürece zor gibi...
    Şuan yılların ardından gelişimin 3. günü sanırım, sqli, msf, kali duysam bile şükredecek duruma geldim...
    Biz çalışırız değerlendiremeyenler kendine acısın...
    Sizlerin çalışmalarını görüyorum ve forumda diyorum var birileri sonra diğer konulara giresim bile gelmiyor...
    İyi dilekleriniz için şükranlarımı sunuyorum, aynı şekilde size ve note isimli kardeşimize de başarılar diliyorum.

10. Semtex Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,059

Özel Mesaj
    Allah kolaylıklar versin...

Zamanında emekleriniz olmuş...

Bu tür insanları foruma dönmesi güzel...

Çünkü burada ihtiyaç çok fazla...

Ve bir kaç kişinin buna yetişmesi mümkün değil...

Deneyimlerinizi yeni nesillere aktarmanız bu anlamda önemli...

Tekrar elinize emeğinize sağlık...

11. Kaya_Han Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    31

Özel Mesaj
    devrem dıer devremın dedığı gıbı forum eskı forum deıl bu forumda ne olaylar oldu sız yoken sızler ınsallah duzeltırsınız bırımler ınternet haberıne çıktı yanı anlıyacagınız forum bıraz kotu olmustu 2018 se yaklasırken forumda sarsmalar oldu herkes kafasına gore yazılar yazmaya basladı sımdıkı hal budur saygılarımla iyi forumlar

ERVAH-I-EZEL bunu beğendi.
  12. F34RL355 Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    307
    Meslek:
    Mühendis

Özel Mesaj
    Er devrem benim :) semtex iyidir sağlam bilgilidir donanımlıdır. Bizim dönemin ulubatlısını aratmaz :)

dragov, Çeri, Vecihi_33 ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  13. Semtex Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,059

Özel Mesaj
    Estağfurullah...

Sadece sizin gibi kıymetleri gördükçe mutlu oluyoruz...

Aramızda kaldığınız için mutluyuz... ;)

Orion-Pax, Vecihi_33, note ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  14. dragov Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,348

Özel Mesaj
    Komutanım bu konuda endişeye gerek yok bence :) onu yapmayı düşünecek uyanık kişiler exploitdb ye eklemeyi bile beceremez bunu. Sonuçta orada bir onay süreci var. Önüne gelen exploit koyup onay alamıyor. Ve 0 dayi yapan kişileri de karşısına almayı kimse istemez diye düşünüyorum.

Bu arada konu için elinize sağlık. Ve buradaki ortalama seviyenin çok çok üzerinde bir konu. Dilerim ki; hep beraber forumu daha iyi hâle getirelim. Open source candır. Bilgisi olan herkes bu şekilde paylaşım yapsa, çok daha iyi noktalara geliriz. Elbette öğrenen kesimin de araştırmayı bilen ve hevesli olmaları da önemli

15. swantska Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    432
    Meslek:
    Yüksek Lisans

Özel Mesaj
    Yapacak bir şey yok erim, eskiden teğmenim derdik bu hitapta biraz garip oldu. :)

Ulubatlı candır, o da özletti kendini...
    Gönülde kimse Ulubatlıya yaklaşamaz. :)
    İnşallah Ulubatlıdan daha iyi yerlere gelir semtex ise. Ben görür müyüm kısmet olur mu bilemem ama ismini ilettim,
    Konuyu fazla uzatıp amacından saptırmak istemediğimden kısa tutuyorum. :)
    (en azından bunu kendi konumda ben yapmayayım)

16. ERVAH-I-EZEL Guest

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,839

Özel Mesaj
    Madem bazı şeyleri tartışıyoruz, biraz fikir beyan etmek istiyorum.

Şimdi biraz ciddi olmak gerekirse bu forumun rezil rüsva olmuş kalitesi (Ağır bir tanım ama maalesef öyle, Semtex ve Note devrelerim seviyeyi bir yere kadar tutar, bu forum 200.000 kişi, 200 kişi değil.) foruma hakim personel olmayışından kaynaklanıyor. Sabahtan beridir online durumdayım ve ben uzun süre sonra ilk defa bir adminin (Ledün Abdal Paşamız) saatlerce çevrimiçi olduğunu gördüm. Meşgullerdir, zaman bulamazlar anlarım. Hem de yöneticiler öyle her işin peşinde koşturamazlar ki koşturmamalılar da zaten. Ama ben yönetimden Ledün Abdal Paşa dışında bir kişi tanımıyorum. Sdece isim biliyorum. O kadar yenilenmiş kadro vs. vardı birçoğunun mesajı bile yok. Arkadan kendilerini göstermeyip sessiz sedasız işlerini yapıyorlar desem bir şey değiştiģi yok uzun süredir forumda, git gide kötüye gidiyor. Adam çıkmış "Şaka Amaçlı Hacker Sitesi" paylaşıyor. (Cmd'ye color a komutu verilip bir web sitesine entegrasyonu yapılmış resmen. Fimlerdeki gibi insanların ratsgele klavyeyle oynamasını sağlayan boş bir şey yani.) Müdahale de edilemiyor artık, her şey denetlenemiyor, 50 tane Fdg çalışanı koyulacak hali yok. Gelişen bir şey yok yani..

Bu boyutu geçtim, yöneticiler deģil de normal rütbeli personelden de pek tık yok. 57. Alay Hack Operasyonunu paylaşıyor, bir bakıyorum konuyu açan er. Herkes komutanım diyor, Fdg'ler sürekli onların da er olduğunu ve kimsenin onlara "Komutanım!" dememesini sertçe belirtiyor. Sürekli yeni birileri çıkıyor ortaya, sonra yok oluyorlar. Rütbeli biri arıyorum birimlerde, yok, bulamıyorum. Bulduğum kişi de yılda bir giriyor resmen, 15 tane mesajı var. Birimler karmakarışık durumda. Arada HazerHan Komutanım gibilerini görünce mutlu alıyorum ve içimden görevlerinde başalarılarını diliyorum ama genele bakarsak durum vahim. Madem başladım devam edeceğim, artık banlanırsam banlanırım, umrumda değil. KartalBeyi diye 57. Alay'dan bir kişi çıkmış, birime katılmak istiyor musun diyor bana, yahu bu adam sonuçta er, kim verdi bu adama birime adam alma yetkisini? Yok mu daha yüksek mevkide biri? Ayrıca koskoca Ayyıldız Tim'de benim gibi yetersiz birini operasyonlarda çalıştırımak için almak istiyorsan, kusura bakmayın kalite yerlerdedir... Hoş, uzun süre yüksek rütbelerde görev yapmış biri daha subdomain ne demek bilmiyor, böyleleri de var yani arada..

Bu duruma kendi kendimizi biz düşürdük ama, daha bir şeyler dersem çizgiyi çok aşacağım için susuyorum şimdilik... Bu yüzden ortada elini taşın altına koyup birşeyler katacak eleman yokken [ Note ve Semtex(Burada bahsi açıldığı için ilk aklıma onlar geliyor, yoksa başka iyi erler de var.) ve yeni tanıyıp bana "Vay be, demek ki eski AYT buymuş." dedirten F34RL355 ve swantska gibi saygı değer kişiler dışında.] her şeyi erlere de atmamak gerekiyor bence. Ha tabi kendim de eleştiriyorum, her gelen geçen bana heykırlık öģretin diye konu açıyor ve 5 dakika sonra da bir daha dönmemek üzere forumu terk ediyor diyorum, kızıyorum gelenlere, ama benim burada bahsettiğim gerćekten potansiyeli olan ve bir şey yapabilecekken harcanıp sanalda bu işleri bırakmış kimselerdir. Sonuçta her şey insanın kendisiyle olacak olsa okul denen mekana gerek kalmazdı... Hoş, bir okula Dünya'nın en zekilerini getir, okulda eğitim yoksa, öğretmen yoksa yine bir şey yapamazlar..

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Kasım 2018
  17. note Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    6,798

Özel Mesaj
    Öncelikle herkese teşekkür ederim yorumları için, konuda adımız geçtiği için konuşma gereği duydum. Evet, sağolsun kardeşlerim sürekli dile getiriyor forumda elimizden geldiği kadar içerik ürettiğimizi. Evet, her ne kadar kimse kıymetini bilmese de paylaşıyoruz bildiklerimizi. Ama, herkesin dikkat etmediği bir durum var.

Biz bu paylaşımları var olan kafa yapılarını değiştirmek için değil, aslında bu işi yüreğinde hisseden kişilere ulaşmak, onların içindeki potansiyeli ortaya çıkarmak için yapıyoruz. Çünkü acıyla tecrübe ettik ki, değiştirilmesi en zor şey kişinin cahilliğinin farkında olmaması. İsterseniz gidin bu işin profesörlerini getirin, ikna etmek ve gözlerini açmak imkansızdır.

Bu yüzden asıl odaklanmamız gereken şey gözleri açmak değil, sadece buğulu gözlerin daha net görmesini sağlamak. Paylaşımlarımız, bu işi gerçekten öğrenmek isteyenlere kolay ancak bilgilerimizi sömürmek isteyene zordur. Bu çizgiye hep dikkat ettiğimiz için konularımızı çoğu kişi anlamaz.

Sizler de hoşgeldiniz, umarım tekrar eski günlerdeki gibi paylaşımlar yapar ve forumdaki cevherleri açığa çıkarırsınız. Allah herkesten razı olsun. İyi forumlar :)

18. Semtex Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    4,059

Özel Mesaj
    Banlanacak bir durum yok. Haklı olduğunuz bir çok nokta var. Ve lakin ben bir yerlerde bir başlık açmıştım. Forumda mutlu olmanın yolları diye. Sık sık da hatırlatıyorum, konuştuklarıma. Yapılacak çok şey yok...

Siz paylaşımlarınıza bakın, düzgün örnek olun, doğruları anlatın diyorum.

Diğer durumda sıkıntı büyüyor ve kaliteli insanları kaybediyoruz. Bu nedenle polemiklerden doğru ve haklı da olsa kaçınıyorum.

Beklentiyi düşük tutup, yapabileceklerimize odaklanmakla yetinmeyi tercih ediyorum...

Orion-Pax, Vecihi_33, dragov ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  19. Asil Kan Atıldı

• Guest
    Alınan Beğeniler:
    1,819
    Meslek:
    Telecommunication

Özel Mesaj
    sizleri aramizda tekrar gormek guzel. basarilar dilerim

Bu Sayfayı Paylaş